Bankų sistemų trikdžiai periodiškai pasikartoja, taip bent jau trumpą laiką sujaukdami gyventojų planus ir pirkinius. Lietuvos bankų asociacija (LBA) sako, kad sutrikimai nėra būdingi visam sektoriui, o ir išsprendžiami operatyviai. Kad tokie atvejai neišmuštų iš vėžių, vartotojų atstovas pataria na...
grynieji pinigai
120 straipsnių
Lietuviška finansinių technologijų įmonė „Paysera“ ketina iki šių metų pabaigos įrengti 5 bankomatus. Jie bus kitokie nei įprastiniai bankomatai. Tai – pirmasis etapas, jam pasibaigus bus sprendžiama dėl tolimesnės plėtros.
Grynieji pinigai vis dar suskamba kišenėse, o nemažai žmonių tebenaudoja ir kiaules taupykles, kuriose kartais susikaupia reikšmingos sumos. Norint saugiai įsidėti į banko sąskaitą sutaupytus pinigus, kai kuriais atvejais kredito įstaigą gali sudominti, iš kur turite tiek grynųjų.
Ilgojo savaitgalio išvyka į šalį Europoje, siekiančią nebeturėti grynųjų pinigų: daug kur jais atsiskaityti neįmanoma (1)
Išvyka į Europos didmiestį, tokį kaip Švedijos sostinė Stokholmas, ilgajam savaitgaliui – nei per daug, nei per mažai. Taip, kaip ir skelbia pačių švedų harmoningo gyvenimo principas.
Elektroninės paslaugos daugeliui vyresnio amžiaus žmonių vis dažniau sukelia sunkumų. Anot Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atliktos apklausos, tarp tokių nepatogumų gyventojai įvardija tam tikrose kavinėse atsiskaitymą tik banko kortele ar elektroniniu formatu pateikiamą meniu.
Ankstų 2023 m. gegužės 6 d. rytą Vokietijos Bad Homburgo miestelyje esančiame banke nugriaudėjo sprogimas; išdužęs stiklas išlakstė net 30 metrų atstumu. Du vyrai įsilaužė į pastatą ir prikaišiojo į bankomatą sprogmenų. Šiems atlikus savo darbą, vyrai čiupo 165 tūkst. eurų grynaisiais, šoko į jų lau...
Naujausias tyrimas parodė, kada žmonės išleidžia daugiau pinigų – pirkdami grynaisiais ar kortele? (3)
Naujausio tyrimo metu mokslininkų komanda atliko anksčiau atliktų dešimčių tyrimų mokslinės ataskaitos metaanalizę ir nustatė išlaidavimo įpročių dinamiką 17-oje skirtingų valstybių.
Pirmą kartą per populiarią dėvėtų drabužių programėlę pardavusi prekę Ellen Bagley apsidžiaugė, tačiau po poros minučių džiugesį pakeitė šokas: 20-metė iš Linšiopingo (Linköping, Švedija) sužinojo, kad yra apvogta.
Laisvė yra Europos Sąjungos (ES) principų pagrindas. Kiekvienas ES pilietis gali laisvai pasirinkti gyventi, dirbti, studijuoti ir užsiimti verslu bet kurioje ES valstybėje narėje.
Mažas informacinis plakatas papiktino daug prekybos centro „Ozas“ pirkėjų. Iš pranešimo buvo galima suprasti, kad prekybininkai vis labiau riboja atsiskaitymus grynaisiais. Ar toks apynasris gryniesiems – teisėtas? O kuo tai naudinga verslams? Apie tai buvo kalbama LNK žiniose.
„Swedbank“ bankomatuose pradedamas diegti naujas funkcionalumas leis pinigines operacijas atlikti greičiau ir patogiau – neįdėjus kortelės, taip pat su turimais išmaniaisiais įrenginiais. Operacijų saugumą užtikrins tai, kad, pridėję kortelę prie bankomato, klientai ir toliau turės įvesti kortelės P...
Lietuvos bankas, reaguodamas į kainodaros pokyčius, pradėjo vykdyti SEB banko pakeitimų, susijusių su klientams teikiamų paslaugų planais, vertinimą. Kol situacija tiriama, Lietuvos bankas primena klientams jų teises.
Mėnesinis mokestis už bankų mokėjimo paslaugas gali mažėti trečdaliu. Tokią naują tvarką siekia įvesti Finansų ministerija drauge su Lietuvos banku. Pastarieji tikina, kad iš pernai uždirbto rekordinio bankų pelno didžioji jo dalis gauta būtent iš mokėjimo paslaugų. Tuo tarpu bankų asociacija teigia...
ietuvoje grynieji pinigai iš kasdienio gyvenimo nedingsta, rodo kovo mėnesį atliktos sociologinės apklausos.
Bankai vienas po kito ėmėsi kelti įkainius už pinigų išgryninimą ir kai kurias kitas operacijas, o dalis kredito įstaigų tik planuoja pokyčius nuo vasaros. „Delfi“ palygina, kiek kainuoja pinigų išėmimas gyventojams ir ar lengva atokiose šalies vietovėse susirasti bankomatą.
Nepaisydami rekordiškų pelnų, bankai užsimojo didinti paslaugų įkainius: neįvardija tiesos, kurią visi žino (27)
2023 m. bankai uždirbo 986 mln. eurų pelno – du kartus daugiau nei 2022 m. (491 mln. eur.), rodo neaudituoti Lietuvos banko duomenys. Nepaisant to, šį mėnesį du komerciniai bankai – SEB ir „Luminor“ – paskelbė apie didėjančius paslaugų įkainius vartotojams. Kodėl bankai didina savo įkainius? Kuo tai...
Komentatoriai stebisi, kam vykstant į Ameriką man reikia išsikeisti grynųjų eurų į dolerius. „Taigi galima kortele atsiskaitinėti ir keisti nereikės”, – moko. O aš keičiuosi ne tai, kad smulkioms išlaidoms. Keičiuosi pusę suplanuoto kelionės biudžeto.
„Tai grynųjų pinigų šalis, JAV doleris yra geriau konvertuojamas nei euras. Matėme vietų, kur už eurą siūlė mažiau nei už dolerį“, – pasakoja neseniai Uzbekijoje su drauge savarankiškai daugiau nei savaitę keliavusi Laima Bitėnienė.
Lietuvių sąskaitose „guli“ 15 mlrd. eurų: per metus dėl to prarandama apie 600 mln. – išeitis yra, tačiau ne visi naudojasi (2)
Artėjant ne tik didžiausioms metų šventėms, bet ir išlaidoms, metas pažvelgti į kiekvieno iš mūsų piniginę – ar mokame rūpintis savo finansais taip, kaip ir artimaisiais? Ar skiriame pakankamai dėmesio taupymui ir santaupų įdarbinimui?
Rugsėjo mėn. atlikta gyventojų apklausa atskleidė, jog daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų grynųjų pinigų laikymą namuose vis dar laiko vienu geriausiu savo santaupų išsaugojimo būdu, rašoma pranešime.