Didžioji dauguma lietuvių vis dar kaupia santaupas grynaisiais pinigais namuose, o kai kurie savo santaupoms įrengia netikėčiausias slaptavietes. Išradingumui ribų nėra – lietuviai pinigus „konservuoja“ stiklainiuose ir slepia krosnyse, palėpėse ir rūsiuose, kiti savo santaupas slepia plastikiniuose...
Grynųjų pinigų departamento
9 straipsnių
Prieš aštuoniolika metų Lietuvos monetų kalyklos nukaldinta auksinė 500 litų nominalo vienos uncijos moneta, skirta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams, tapo sukčių įrankiu. Nustatytas antras atvejis, kai iš Latvijos piliečio įsigyta padirbta auksinė moneta, praneša Lietuvos bankas.
Vienos Šilutėje esančios degalinės darbuotojai nepastebėjo, kaip klientas jiems įbruko netikrą 100 eurų banknotą ir dar, greičiausiai, gavo grąžos tikrai pinigais.
Lietuvos ir Lenkijos centriniai bankai, pažymėdami 1791 metų Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos 230 metų sukaktį, trečiadienį išleidžia jai skirtas kolekcines monetas.
Nuo ketvirtadienio, balandžio 23 dienos, vėl atveriamos Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune. Kol kas, kaip praneša bankas, jos veiks tris dienas per savaitę ir teiks tik svarbiausias paslaugas. Norintieji jomis pasinaudoti turės iš anksto registruotis telefonu. Tokį sprendimą priėmė Lietuvos bank...
Praėjus daugiau kaip ketveriems metams nuo euro įvedimo, Lietuvos gyventojai į bendrą Europos Sąjungos (ES) valiutą vis dar yra neiškeitę maždaug 450 mln. litų, arba 130 mln. eurų.
Kitų metų pradžioje numizmatų ir visų, kas domisi lietuviškais pinigais, laukia naujovė – nuo sausio pradžios e. parduotuvėje (monetos.lb.lt) bus galima įsigyti Lietuvos banko išleistų kolekcinių ir proginių eurų monetų, o iki šiol veikusios išankstinio užsakymo sistemos neliks.
Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. Išskirtinį banknotų rinkinį sudarys trijų nominalų banknotai: 1991 metų laidos 1000 ir 500 litų banknotai bei 1994 metų laidos 100 litų banknotas. Pirmieji banknotų rinkinius galės įsigyti pirmadienį vyksiančiame ...
Į eurus vis dar neiškeistų litų yra arti pusės milijardo. Skaičiuojama, kad gal net pusė šios sumos gali būti pas kolekcininkus Lietuvoje ir užsienyje. Mat nenaudoti litai, kuo toliau, tuo vertingesni, ir, sukaupusiems didelius kiekius, tapo pelninga preke.