Nors apie alyvuogių aliejaus nauda sveikatai žino visi, tačiau ne visi moka jį tinkamai naudoti. Pasak maisto specialistės Guodos Azguridienės, besirenkant alyvuogių aliejų visų pirma jį reikėtų pauostyti.
Guoda Azguridienė
64 straipsnių
Šiandien labiausiai visus jaudinanti problema yra pandemija ir jos suvaldymas, antroji – pandemijos padariniai ekonomikai ir žmonėms. Kitos problemos, kurios dar neseniai atrodė esminės, pasitraukė į antrą planą. Tačiau jos niekur nedingo.
Pastaruoju metu apie ekonomiką daugiausia kalbama paramos praradusiems darbo vietas ir nukentėjusioms ūkio sritims kontekste. Dirbti negalinčios įmonės prašo pagalbos, bet paraiškų nepateikiama tiek, kiek yra skirta subsidijoms pinigų. Suprantama – juk valstybei nebūdinga remti verslus ir to ji gera...
Metų pradžioje kalbėti apie atlyginimų statistiką – nedėkingas reikalas, nes sausį-vasarį yra išmokamos įvairios premijos bei priedai.
Paaiškėjo, kiek lietuvių naudojosi „pogrindinėmis“ paslaugomis: dalis pripažįsta, kad naudotųsi ir toliau (213)
Per karantiną valdžios uždraustomis paslaugomis, pavyzdžiui, tokiomis, kaip grožio salonų veikla, sako naudojęsi 15 proc. Lietuvos gyventojų, tačiau dar įdomiau, kad daugiau nei pusė jų teigia, kad ir toliau paslaugas sutiktų gauti šešėlyje, – rodo „Delfi“ užsakymu vasario 17–26 dienomis atlikta „Sp...
Finansų ministerija ėmėsi sisteminio mokesčių lengvatų peržiūrėjimo ir pakvietė visuomenę dalyvauti diskusijoje. Pakvietė vaisingai – per nurodytą laiką gavo virš 200 pasiūlymų iš įvairių organizacijų.
Lenkijoje nuo Naujųjų įsigaliojus cukraus mokesčiui saldintiems gėrimams, apie tokio mokesčio atsiradimą Lietuvoje kol kas kalbama skeptiškai. Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) Tyrimų vadovė Guoda Azguridienė sako, kad jį būtų brangu administruoti, o labiausiai nukentėtų mažesnes pajamas g...
Biurokratinė našta yra tie kaštai ir nusivylimai, kurie gadina gyvenimą visiems ekonomiškai aktyviems žmonėms. Nesvarbu, ar jie dirbtų savarankiškai, turėtų nedidelę įmonę, ar dirbtų gerai sustyguotoje organizacijoje – kantrybė daryti neprasmingą darbą visiems anksčiau ar vėliau baigiasi. Sunkiausia...
Po rinkimų praktika per dieną ar kelias valandas paskirstyti dešimtis milijonų eurų ES paramos sulaukia nevyriausybinių organizacijų kritikos: pasigendama ne tik saugiklių, naudos gavėjų viešumo, bet ir apskritai paramos principų ar tikslų. Tai privedė prie to, kad eilėje prie milijonų, skirtų užsie...
Valstybės parama verslui per antrąjį karantiną turėtų būti tikslingesnė ir koncentruota į labiausiai nukentėjusius sektorius. Pagalba darbo laikinai netekusiems ar atleistiems žmonėms galėtų likti tokia pat, tačiau irgi nukreipiama tikslingiau, teigia ekonomistai.
Technologijų festivalio LOGIN 2020 metu šiemet galima buvo išvysti daugybę pranešimų, kurie praturtina ir suteikia naujų įžvalgų. Jei šįkart negalėjote dalyvauti ar neturėjote galimybės peržiūrėti Delfi Plius (visus rasite ČIA), atrinkome tuos, kurie sulaukė didžiausio susidomėjimo.
Valdžiai svarstant biudžetus, Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) biudžetas sulaukia bene mažiausia dėmesio. Dažnas jo net pavadinimo nežino. Vis dėlto, šiais, pandemijos metais, juo vertėtų pasidomėti. Ne tik išlaidomis, kurių poreikis paveikia kaip niekad daug žmonių, bet ir pajamomis.
Lietuvos laisvosios rinkos instituto Tyrimų vadovė Guoda Azguridienė, vertindama pirmojo turo Seimo rinkimų rezultatus, sako, kad vienas prioritetų kitos kadencijos Seimui – teisėkūros pagrindų sutvarkymas. Tuo tarpu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), laimėjusių pirmąjį rinkim...
Kriterijus „genialu, kas paprasta“ tinka ne tik menui, bet ir ekonominei politikai. Kalbėdami apie efektyvumą, pasisakome už paprastą mokesčių sistemą, skaidrią ir aiškiais kriterijais grįstą socialinę politiką, reguliacinės aplinkos skaidrumą ir paprastumą. Tuomet nauda tenka visiems subjektams, o ...
– Ar mes racionaliai pasirenkame gyventi sveikai, ar dėl visuomenės spaudimo ir mados? – Iš kur mes žinome, kas yra gyventi sveikai? – Ar pastebim, kad labiausiai mes norim apsigauti? – Tai galų gale, ar mes norim rinktis, ar nelabai?
Nediskutuotiną tiesą, kad maitintis reikia sveikai, žino kiekvienas, bet, deja, žinių apie sveikos mitybos kainą stinga. Sveikas maistas dažniausiai yra suvokiamas kaip brangus ir daug kam neprieinamas malonumas. Tačiau kokia ta tikroji tiesa, o tiksliau – sveiko maisto kaina?
Per trisdešimt nepriklausomos Lietuvos metų įvyko daugybė įspūdingų sandorių, kurių metu už mažesnes ar įspūdingas, ne vieną šimtą milijonų eurų siekiančias sumas parduota lietuviška ar Lietuvoje veikianti bendrovė.
Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) sako, kad, artėjant Seimo rinkimams, didžiosios partijos keliasi tikslą šalies ekonomiką transformuoti į turinčią aukštą pridėtinę vertę, tačiau institutas akcentuoja, kad tam būtina nuosekli ekonominė politika.
Po 12 metų savo verslą pardavusi Azguridienė – apie nunykusį norą daryti gerai ir grėsmę tapti išplerusiais europiečiais (31)
Dvylika metų nuosavame versle. Tokį išbandymų kelią sau buvo nutiesusi viena garsiausių Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ekonomisčių Guoda Azguridienė.
Šiandien ekonomistai ir politikai laužo galvas, kaip gaivinti bei skatinti ekonomiką. Vienas svarbiausių veikiančios ekonomikos požymių – kad žmonės turi darbo, o įmonės darbuotojų. Atrodo, logiška būtų, kad daugėjant laisvų darbo vietų – nedarbas traukiasi, mažėjant laisvų darbo vietų – nedarbas au...