Informacinis ruošinukas gėlių sėjai. Trumpi ir aiškūs atsakymai į klausimus: kada ir kokias gėlių sėklas sėti? Kokias gėles daigams reikia sėti sausio – vasario mėnesiais, kokias – kovą, o kokias gėlių sėklas galima ir reikia sėti tiesiai į gėlyną.
gvazdikai
10 straipsnių
Kvapnusis gvazdikmedis (lot. Syzygium aromaticum, angl. Clove, vok. Gewürznelke) – mirtinių (Myrtaceae) šeimos prieskoninis augalas.
Nors paprastai gėlės asocijuojasi su puokštėmis, iš tiesų yra žiedų, kurie neretai naudojami patiekalams gražinti ir gardinti. Skirtingos gėlės turi skirtingą skonį, telieka išsirinkti, kuris labiau patinka. Štai 10 žiedų, kurių turėtumėte paragauti bent kartą gyvenime.
Įprasta manyti, kad daržininkystės sezonas startuoja tik pavasarį, kada ateina laikas sukasti įvairioms kultūroms skirtas lysves.
Tikriausiai manote, kad sausį – per patį viduržiemį – tikrai anksti sėti kokias nors kultūras, kad jos jau dabar sudygtų? Vis dėlto taip tikrai nėra. Sausio mėnuo – net labai palankus vėlyvųjų daržovių, taip pat negreitai pražystančių gėlių sėjai.
Susodinti gėlyną nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nepakanka gėles parinkti tik pagal grožį – reikia atsižvelgti ir į jų suderinamumą. Vienos gėlės palankiai veikia savo kaimynes, o kitos, atvirkščiai, slopina jų augimą.
Pavasaris dar toli, bet gėlininkams jau pats laikas pagalvoti, kokios gėlės puoš lysves ir gėlynus naują sezoną. Primename, kad kai kurias gėles geriausia sėti jau vasario mėnesį.
Jutos valstijoje, Smitfilde paauglys Valentino dienos proga nupirko po gvazdiką visoms mokyklos mokinėms, kurių yra 900.
Specialistai sako, kad prie tradicinių priemonių – cheminių preparatų ir eterinių aliejų – uodai taip priprato, kad bėgant laikui jos kraujasiurbius veikia vis mažiau. Vis dėlto, yra alternatyva – keptuvėje kaitinamas actas arba apelsinų žievė. Uodų pasisaugoti vertėtų net tuomet, jei jų įkandimai j...
Šaltuoju metų laikotarpiu, kai siaučia virusai, o patalpose dėl retesnio vėdinimo kaupiasi bakterijos ir mikrobai, dezinfekuoti namų orą galima ir natūraliomis priemonėmis, sako sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė. Dezinfekcijai, pasak jos, puikiai tinka kai kurios gėlės ir eteriniai aliejai,...
Lietuva, kaip ir kitos ES valstybės, Europos Komisijai turi pateikti savo nuomonę dėl skintų genetiškai modifikuotų gvazdikų tiekimo ES rinkai. Šių gėlių žiedai yra alyvinės spalvos, tokia spalva išgauta perkeliant melsvų spalvų gėlių genus į gvazdiką. Gėlės būtų skirtos tik dekoratyviniams tikslams...