Lietuvoje baigiasi dar vienas politinis ciklas, tačiau pasikartojantys tarptautinių institucijų raginimai dėl mokesčių reformos lieka beveik neišgirsti. Nors rudeniop valdantieji siuntė signalų, kad norima atnaujinti diskusijas, dabar jau akivaizdu: daug aistrų sukėlęs individualios veiklos apmokest...
Gyventojų pajamų mokestis
288 straipsnių
Gyventojų pajamų mokestis (GPM) - valstybinis mokestis taikomas įvairioms gyventojų pajamoms - darbo užmokesčiui, individualios veiklos pajamoms, pelnui už parduotą turtą ir kt. Gyventojų pajamų mokestį privalo mokėti nuolatiniai Lietuvos gyventojai gavę pajamų bei nenuolatiniai Lietuvos gyventojai, kurių pajamų šaltinis yra Lietuvoje. GPM moka pajamas gavęs gyventojas.
Olimpiada baigėsi, mūsų sportininkai grįžo namo, o už aukščiausius sporto rezultatus valstybė skyrė skatinamąsias premijas ir prizus. Įdomus šių įvykių aspektas – pajamų iš sporto veiklos apmokestinimo politika.
Lietuvoje įteisinta investicinė sąskaita išspręs įsisenėjusį skaudulį, kai valstybė viena ranka kviesdavo gyventojus pasirūpinti savo finansiniu saugumu, o kita ranka imdavo mokesčius iš investuotojo kišenės, net jei pelnas iš investicijų dar nebuvo realiai išsiimtas. Kita vertus, ar šis instrumenta...
Valstybinė mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis tarp paramos gavėjų didžiausios lėšų dalies iš pernai sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) susilaukė organizacija VšĮ „Mėlyna ir geltona“, antroje vietoje – Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“.
Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) tarp savo rekomendacijų Lietuvai pateikus siūlymą apmokestinti pensijas, tiek Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mindaugas Lingė, tiek prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius mano, kad tai antrinio svarbumo ir iš konteksto ištraukta idėja.
Seimas pritarė GPM lengvatos pakeitimams: ką reikia žinoti kaupiantiems antros ir trečios pakopos pensijų fonduose (1)
Antradienį Seimas pritarė Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisoms. Prezidentui pasirašius įstatymą, pataisų sąlygoti pokyčiai paveiks kaupiančiuosius antrosios ir trečiosios pakopos pensijų fonduose. Tuo pačiu nuo kitų metų atsiras naujas finansinis instrumentas – investicinė sąskaita.
Ieškant lėšų Gynybos fondui aktyviai svarstomas Finansų ministerijos pasiūlytas 10 proc. draudimo sutarčių mokestis. Siūloma jo netaikyti fizinių asmenų civilinės atsakomybės ir gyvybės draudimui. Teigiama, kad toks mokestis yra Europos Sąjungos (ES) šalyse. Savo ruožtu, draudikų atstovai tvirtina, ...
Seimo Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas antradienį Seime įregistravo pataisas, kuriomis siūloma išsaugoti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatą gyvybės draudimo įmokoms, taip pat lengvatą įmokoms į trečiosios pakopos pensijų fondus.
Gyventojų pajamų deklaracijų teikimas jau eina į pabaigą. Vieni tai daro privalomai ir susimoka mokesčius, o kiti – norėdami susigrąžinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokas. Kas ir kaip gali susigrąžinti pinigus? Apie tai Delfi TV laidoje „Piniginiai reikalai“ kalbėjo Valstybinės mokesčių insp...
Prašymus skirti dalį pernai sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) Valstybinei mokesčių inspekcijai jau pateikė apie 170 tūkst. šalies gyventojų.
Siekiant skatinti Lietuvoje gyvenančių užsieniečių integraciją, siūloma nuo 15 proc. iki 10 proc. sumažinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą užsieniečiams, išlaikiusiems valstybinį lietuvių kalbos egzaminą. Ši mokestinė lengvata būtų taikoma pirmus metus nuo egzamino išlaikymo dienos.
VMI stebi prekiaujančius ir transliuojančius internete: ragina nepamiršti mokesčių, skaičiuojami ir „patiktukai“ (20)
Įsibėgėjus pajamų deklaravimui, suklusti turėtų ir internete prekiaujantys ar paslaugas teikiantys gyventojai. Jiems verta pasidomėti, ar neteks susimokėti mokesčių, jau ne kartą viešumoje skambėjus istorijoms apie nedeklaruotas pajamas. Mokesčių administratorius kartu perspėja atidžiau vertinti žod...
Pajamas deklaravusiems gyventojams kasmet į sąskaitą grįžta šimtai milijonų eurų. Didelę dalį piliečių toks grąžinimas motyvuoja pateikti savo pajamų ataskaitą, tačiau kai kurie net nėra girdėję apie gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permoką.
Seniai lauktas ir prognozuotas, tik nekviestas svečias ateina. Bent taip rodo statistika. Jo vardas – sunkmetis, tačiau vis dar yra vilties, kad į duris pasibels ne sunkmetis, tik jo sesutė stagnacija. Tai ekonomikos sulėtėjimas, bet ne krizė.
Rudaminoje veikiantis Vilniaus paukštynas yra didžiausia pagal darbuotojų skaičių gamybinė bendrovė Vilniaus rajone. Bendrovė pastebi, kad ji didelę vertę sukuria ir šalies biudžetui – per metus sumoka apie 13–14 mln. Eur mokesčių, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Pardavus nekilnojamąjį turtą gali tekti sumokėti didelius mokesčius, nes jie bus skaičiuojami ir nuo infliacinių pajamų. Šis žurnalo „Investuok“ straipsnis apie tai, kodėl nereikėtų sprendimų daryti skubotai ir kokiomis esamomis mokesčių lengvatomis galima pasinaudoti.
Šalies vadovo siūlomas papildomas neapmokestinamųjų pajamų dydis (PNPD) siekia 87 eurus per mėnesį arba 1044 eurus per metus už vaiką. Minimalią mėnesinę algą (MMA) gaunantis asmuo „į rankas“ už kiekvieną vaiką per mėnesį gautų 17,4 euro, o per metus – 208,8 euro, nes PNPD nebūtų taikomas gyventojų ...
Tarptautinės rekomendacijos sako „didinkime turto mokestį, mažinkime pajamų mokesčius“. Labai stebiuosi, kodėl partijos, aktyviai siūlančios nekilnojamojo turto (NT) mokestį, pamiršta apie tai, kad turėtume mažinti gyventojų pajamų mokestį (GPM).
Politikai ir ekspertai nesutaria – gelbėti ar ne tautiečius nuo išaugusių palūkanų? Vyriausybė kol kas tyli, o Seimo nariai – jau raitojasi rankoves. Ar išbrangus paskoloms, valstybė turėtų ištiesti pagalbos ranką?
„Jeigu net šitam Seimui nepavyks, vis tiek kitam Seimui reikės prie to grįžti“, – sako premjerė Ingrida Šimonytė kalbėdama apie mokesčių reformą. Nuo didesnių mokesčių premjerė nesitraukia, net ir kai Vyriausybės mokestinius pasiūlymus vis aršiau kritikuoja koalicijos partneriai.