Antradienį vidurdienį sostinės J. Basanavičiaus g. rikiavosi ugniagesių mašinos su švyturėliais, atvežtas cheminių gelbėjimo darbų konteineris. Gelbėtojai su specialiais kostiumais kieme pripūtė palapinę ir nešė iš laiptinės sendaikčius.
gyvsidabris
70 straipsnių

Gyvsidabris – cheminis periodinės elementų lentelės elementas, žymimas Hg, eilės numeris 80. Blizgantis metalas, kambario temperatūroje lakus, skystas. Garuoja temperatūroje, aukštesnėje, nei -38,8 laipsniai C, verda prie +356.73 °C.
Antradienį Vilniaus gelbėtojai sulaukė pranešimo apie išsiliejusį gyvsidabrį. Kaip informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, 11.49 val. buvo gautas pranešimas, jog Vilniuje, J. Basanavičiaus gatvėje, gyvenamo namo rūsyje rasta išsiliejusio gyvsidabrio. Atvykę gelbėtojai nustatė,...
Neįtikėtini organizmo užterštumo gyvsidabriu požymiai: gydytojas įspėjo, kuriuose maisto produktuose šio toksino daugiausia (1)
Vis daugiau sveikatos srities specialistų prabyla apie organizmo užterštumo gyvsidabriu pavojus. Bėda – ne tik prasta savijauta, bet ir tai, kad dauguma užterštumo požymių yra klaidinantys arba tiesiog neįtikėtini. Funkcinės medicinos gydytojas pasidalijo savo patirtimi, taip pat paaiškino, kokių pr...
Daugelio pamėgta žuvis iš tiesų nėra tokia sveika, kaip manyta: ragina ją netgi uždrausti mokyklose ir ligoninėse (20)
Žuvis visada minima kaip sveikos mitybos dalis, todėl ją rekomenduojama valgyti kiekvieną savaitę. Visgi ne visos žuvys yra vienodai naudingos. Dar daugiau – neseniai atliktas tyrimas parodė, koks kenksmingas gali būti tunas.
Konservuoti tunai daugelyje Europos šalių yra užteršti pavojingu gyvsidabrio kiekiu, teigia dvi aplinkosaugos spaudimo organizacijos, paraginusios mažmeninės prekybos parduotuves ir vyriausybes imtis „skubių“ priemonių.
Dėl radinio Klaipėdos rajone ant kojų sukelti ugniagesiai turėjo iškasti apie 15 kilogramų žemių, kad sustabdytų gyvsidabrio nutekėjimą toliau.
Sveikos mitybos specialistai neretai siūlo mėsą keisti žuvimis, kuriose gausu omega riebiųjų rūgščių, tačiau žuvyse kaupiasi pavojingų metalų, įskaitant gyvsidabrį, galintį prisidėti prie sunkių ligų ir bloginti sveikatos būklę. Švedijos medikai rekomenduoja dozuoti Baltijos jūroje sugautų žuvų vart...
Šiais laikais dantų plombos yra baltos ir beveik niekuo nesiskiria nuo dantų emalio spalvos – ne odontologas nė nesupras, kad jūsų burnoje yra užgydytas kariesas. Visgi nemažai žmonių, ypač gimusių sovietmečiu, savo burnoje tebeturi sidabro spalvos amalgamos dantų plombas. Jos atrodo mažiau estetišk...
Lietuvoje gyvsidabrio turintys termometrai neparduodami jau daugelį metų, tačiau kai kurie gyventojai vis dar jų turi ir naudoja, o sudaužę ne visada žino, ką daryti. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kodėl svarbu atsisakyti gyvsidabrio termometrų, kaip elgtis ir ...
Daugiabutyje Vilniuje sudaužyta talpykla su dideliu kiekiu gyvsidabrio, įvykio vietoje dirba ugniagesiai (3)
Vidurdienį Naujamiestyje įvyko cheminis incidentas.
Vilniaus centre – gausios ugniagesių gelbėtojų pajėgos: pastate po grindimis rasta pavojingos medžiagos, evakuoti gyventojai (3)
Antradienį Vilniuje, prie krišnaitų bendruomenės centro žmonės pastebėjo didelį specialiųjų tarnybų sujudimą.
Namuose netyčia sudužus termometrui ir iš jo išsiliejus gyvsidabriui, klaipėdiečiai į paniką nepuolė. Paklausė patarimo kviesti ugniagesius.
Siekia atsisakyti praeityje itin populiarių dantų plombų naudojimo: nustatyta, kad jos kenkia sveikatai (1)
Nors dauguma žmonių mano, kad gyvsidabris jiems pavojingas tik įkvėpus jo garų, pavyzdžiui, kai sudaužomas termometras, tačiau moksliniais tyrimais įrodyta, kad didžiausią gyvsidabrio kiekį žmonės gauna valgydami jūros gėrybes ir žuvį, sužvejotą užterštuose vandenyse. Į aplinką, įskaitant upes, jūra...
Vieno toksiškiausių sunkiųjų metalų – gyvsidabrio – Baltijos jūros žuvyse aptinkami kiekiai kelia didelį nerimą aplinkosaugininkams. Aplinkos apsaugos agentūros Jūros aplinkos vertinimo skyriaus atlikti tyrimai byloja, kad užterštumo situacija Baltijos jūroje kol kas dar tikrai negerėja.
Mokslininkai ištyrė gyvsidabrio kiekį lietuvių pamėgtose žuvyse: paaiškėjo, kuriose jo yra daugiausiai (2)
2020 m. Baltijos jūros ir Kuršių marių monitoringo metu buvo tiriamas gyvsidabris žuvyse (strimelėje, upinėje plekšnėje ir menkėje) ir moliuskuose (midijoje, makomoje ir dreisenoje). Tyrimų duomenys rodo, kad didžiausios jo koncentracijos nustatomos žuvyse, ypač dugno bestuburiais mintančiose upinės...
Po Grenlandijos ledo skydu prasidėjo pavojingi procesai: rado vienas didžiausių kada nors užfiksuotų itin toksiško elemento sankaupas (39)
Iš Grenlandijos pietvakariuose plytinčio ledo skydo į gretimas upes plūsta daugybė gyvsidabrio. Šis atradimas kelia nerimą, nes toksiškas metalas gali kauptis jūrų gyvūnuose, kurie yra pagrindinis vietinių gyventojų bendruomenių maistas.
Sekmadienį Akmenės rajono karjeruose rasta užkasto gyvsidabrio, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.
Pirmadienio vakarą pranešta, jog Kėdainių rajone pavojinga gerti vandenį iš čiaupo. Kaip skelbia Kėdainių rajono savivaldybė, atlikus tyrimus nustatyta, kad vandenyje viršyta gyvsidabrio norma.
Internetinės prekyvietės „Amazon.com Inc.“ ir „eBay Inc.“ šventinio apsipirkimo sezoną pradeda gindamosi nuo pranešimų apie savo tinklalapiuose parduodamus produktus, kuriuose rastas didelis gyvsidabrio kiekis. Tai dar vienas įrodymas, kad patogus apsipirkinėjimas internete yra susijęs su produktų s...
Dėl pranešimo apie išpiltą gyvsidabrį ketvirtadienio rytą evakuotas Vilniaus apylinkės teismo pastatas, pranešė policija.