Viešoje erdvėje pasitaiko svarstymų apie hormoninės kontracepcijos įtaką vaisingumui. Visgi, tokie svarstymai ne visada sutampa su sveiku protu, elementaria logika ar mokslo žiniomis, o tai labai liūdina. Šiandien turimi mokslinių tyrimų duomenys paneigia bet kokius svarstymus apie tai, kad hormonin...
Heraldas Stankevičius
20 straipsnių
Heraldas Stankevičius – aukščiausios kategorijos akušeris ginekologas, dirba su vaisingumu, padeda nevaisingoms poroms.
Kuo seksas naudingas sveikatai ir kodėl kai kurios moterys nepatiria orgazmo: kai kurios aukščiausią tašką pasiektų vieninteliu būdu (1)
Daugelyje šalių ir kultūrų vengiama atvirai diskutuoti apie seksą. Tokios temos laikomos įžeidžiančiomis ir neigiamos, jau nekalbant apie diskusijas apie moterų orgazmą ir jų seksualinę sveikatą.
Nesėkmingai bandančioms pastoti – auksinis ginekologo patarimas: išeitis kartais gali būti gana paprasta (2)
Skaičiuojama, kad apie 10–20 proc. šeimų yra nevaisingų, negana to, ši problema tik dažnėja. Kas tai gali lemti ir kada reikėtų susirūpinti negalint pastoti, Žinių radijo laidoje „Sveikatos laikas“ pasakojo gydytojas akušeris–ginekologas Heraldas Stankevičius.
Apie staigiai kintančią moterų nuotaiką yra kuriami įvairūs juokeliai ir pasakojimai. Tačiau kaip mediciniškai galima paaiškinti tokius didelius emocijų šuolius per vieną mėnesį? Į šį klausimą Žinių radijo laidoje „Sveikatos laikas“ atsakė gydytojas akušeris ginekologas Heraldas Stankevičius.
Menopauzė nėra liga. Tai fiziologinis reiškinys, mėnesinių pabaiga, kuri neišgydoma ir neišvengiama. Visgi, kai kurioms moterims dėl estrogenų stokos pablogėja sveikata, o dėl to gyvenimas praranda žavesį, kokybę, pasidaro ne malonus, o sunkus.
Dažnai nesusimąstome, kad sportuojant reikia atlikti pratimus, padedančius stiprinti ne tik pagrindines raumenų grupes. Viena labai svarbi kūno vieta, kuri neretai lieka nepastebėta, yra dubens dugnas. Itin dažnai su dubens dugno problemomis susiduria moterys po gimdymo, tačiau vyresniame amžiuje pa...
Apie dubens dugną privalo žinoti kiekviena moteris: kai raumuo nebelaiko, gali iškristi lyties organai (57)
Dubens dugnas – fascijų, raiščių ir raumenų grupių derinys, apie kurį mažai kas yra girdėjęs, o jei ir girdėjo, mažai apie tai žino. Tačiau šis kompleksas gali turėti didelę įtaką žmogaus gyvenimui, savijautai, lytiniams santykiams bei gyvenimo kokybei. Neretai, ypač moterys, apie dubens dugną sužin...
Ginekologas ragina netikėti populiariais mitais apie menopauzę: įvardijo, kas padės, o kas suteiks tik placebo efektą (69)
Nors kuo toliau tuo daugiau atsiranda galimybių stabdyti bėgantį laiką, organizmo neapgausi. Sulaukus 45-erių metų dažnai moteriai pasireiškia pirmieji menopauzės simptomai. Vargina ne tik skausmai, bet ir nemalonūs pojūčiai. Medicinai žengiant į priekį, vaistų, kurie sumažintų simptomus, pasirinkim...
Gimdyti būnant 45 ar ne? Tokioje diskusijoje dalyvavusios moterys skilo į dvi dalis – vienos stojo mūru už gimdymą, kitos teigė, kad per daug pavojinga. O ką apie tai mano specialistai?
Lietuvoje šios operacijos moterims – dažnos: tyrimas parodė, kad 80 proc. atvejų intervencija nebūtina (10)
Moterims, kurioms buvo atlikta echoskopija ir diagnozuotos gerybinės kiaušidžių cistos, retai gresia piktybiniai navikai, jei į situacijos sprendimo būdus žvelgiama atsargiai, po dvejų metų parodė tarpiniai Tarptautinio kiaušidžių navikų tyrimo (IOTA5) rezultatai.
Viešojoje erdvėje plinta peticija prieš gimdymo metu akušerių ginekologų naudojamą metodą, kuris Lietuvoje oficialiai nenaudojamas ir nerekomenduojamas. Visgi socialiniuose tinkluose prabyla vis daugiau moterų, kurios tikina tapusios tokio metodo aukomis.
„Vėlavo mėnesinės daugiau kaip savaitę, kai aš „ūkiškai“ pavalgiau kivių. Bet valgiau tikrai daug“. „Vieną sykį taip prisivalgiau citrinų, kad bent 4 dienom atitolinau... Bet į citrinas dar ilgai negalėjau po to pasižiūrėti“. Tokie moterų atviravimai skamba juokingai, tačiau norėdamos išgelbėti ilga...
„Tik iki Kalėdų! Kad mylėti(s) būtų maloniau - INJEKCIJA Į G TAŠKĄ“, - tokią spalvingą procedūrą viename grupinio apsipirkimo portale siūlo gydytoja Gražina Bogdanskienė. Visgi skambūs šūkiai ir grandioziniai pažadai įtikina ne visus.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis jau ne kartą viešai bylojo apie tai, kad nevaisingoms poroms derėtų pasidomėti NaPro technologijomis.
Užsienio spaudoje gausu straipsnių apie moteris, kurios vartoja kontracepciją ir taip išvengia kas mėnesį užklumpančių menstruacijų. Pastovų hormonų lygį užtikrinančios kontraceptinės tabletės neskatina gimdos gleivinės ruoštis nėštumui, kaip tai nutiktų natūralaus menstruacinio ciklo atveju. Todėl ...
Įsivaizduokime situaciją – romantišką poros vakarą sugadina realybė – nė vienas iš įsimylėjėlių neturi apsaugos priemonių. „Tebūnie“, - ranka numoja mergina ir nuramina savo draugą – yra planas B.
Skaičiuojama, kad kas šešta pora Lietuvoje negali susilaukti vaikų, t.y. nevaisingų porų šalyje gali būti apie 50 000. Tačiau kol vieni nesėkmingai stengiasi, kiti tėvais tampa to visiškai nenorėdami.
Rusijoje gamintu aparatu žada stebuklus: H. Stankevičius kategoriškas – homeopatija net ne mokslas (604)
Didžiausia XXI amžiaus apgavystė ar išsigelbėjimas? Homeopatija visuomenėje kelia diskusijas, o gydytojai homeopatai teigia, kad gali padėti, kai tradicinė medicina bejėge. Tačiau jų kolegos kategoriški - homeopatija apskritai net nėra mokslas, o žmonės paprasčiausiai apgaudinėjami.
„The Guardian“ atskleidžia slaptus mastus ir neįtikėtiną aplaidumą gydant ligą, nuo kurios visame pasaulyje kenčia 176 mln. moterų, pasmerktų nuolatiniam skausmui, silpnumui ir kartais nevaisingumui.
Ne viena moteris pripažįsta pavydinti vyrams galimybės šlapintis atsistojus. Pasirodo, pavydėti nėra ko – pasaulyje jau išrastas daikčiukas, kuris padės tai padaryti.