Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA) sveikatos sistemos dalyviams pristatė W.A.I.T. 2022 tyrimą apie inovatyvių vaistų prieinamumą pacientams. Analizuojant 37 Europos šalių duomenis paaiškėjo, kad Lietuvos rezultatai ir toliau yra tarp blogiausiųjų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
IFPA
8 straipsnių
Inovatyvios farmacijos pramonės atstovai Lietuvoje skyrė 100 tūkst. eurų medikų apsaugos priemonėms įsigyti (4)
Atsižvelgusi į didžiulį individualios apsaugos priemonių stygių Lietuvos medicinos įstaigose, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA) prisidėjo prie paramos šalies medikams – skyrė 100 tūkst. eurų Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) paramos fondui, suvienijusiam verslo organizacijas...
Medikai skelbia proveržį pavojingos ligos gydyme: naujausias vaistas padės išgyti vos per du mėnesius (37)
Iki Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) paskelbto tikslo 2030 metus pasitikti be hepatito C liko šiek tiek daugiau nei dešimtmetis. Siekiant eliminuoti ligą, Lietuvoje jau taikomi vieni pažangiausių gydymo metodų, o naujausių vaistų kompensavimas per pastarąjį pusmetį padėjo išgydyti daugiau kaip...
Šią savaitę visoje Europoje minima imunizacijos savaitė, skirta atkreipti dėmesį į užkrečiamųjų ligų profilaktiką. Meningokoko infekcija yra viena tų ligų, nuo kurios galima apsaugoti savo vaikus vakcinų pagalba, tačiau Lietuvoje vis dar girdime apie tragiškai pasibaigusius atvejus.
Šį rudenį Miunchene susitikę ekspertai iš viso pasaulio sutarė, kad prieš 10 metų atrasta ir vėžio gydymui pradėta taikyti imunoterapija pakeis daugelio onkologinių ligų gydymą. Europos Medicininės Onkologijos draugijos (ESMO) kongrese šios srities ekspertai pasidalino klinikinių tyrimų duomenimis, ...
Viešojoje erdvėje galima rasti gausybę informacijos apie vaistus, tačiau atsirinkti patikimus šaltinius gali būti sudėtinga. Be to, tarp pacientų vis labiau plinta savarankiško gydymosi praktika, paremta pertekliniu vaistų vartojimu, kuri kelia nerimą gydytojams.
Inovatyvūs vaistai sergantiesiems gali išgelbėti sveikatą, tačiau pasaulinių pandemijų ir ligų mutacijų akivaizdoje nauji medikamentai ligonius turi pasiekti kaip įmanoma greičiau.
Kaip ir kasmet, paskutinę vasario dieną pasaulis mini Retų ligų dieną. Europos sąjungoje nuo 6000 žinomų retų ligų kenčia dešimtys milijonų žmonių. 80 proc. šių ligų yra genetinės kilmės, o kitos – bakterinių ar virusinių infekcijų, alergijų ar aplinkos rezultatas.