Ukrainos žiniasklaida trečiadienį pranešė, kad verslininkas milijardierius Ihoris Kolomoiskis, jau sulaikytas dėl kaltinimų sukčiavimu, dabar įtariamas suorganizavęs užsakomąją žmogžudystę.
Igoris Kolomoiskis
21 straipsnių
Kai Igoris Kolomoiskis sako, kad Ukraina turėtų nusigręžti nuo Vakarų ir atsigręžti į Rusiją, pasaulis turėtų įsiklausyti, net jeigu Ukrainos milijardierius negriežia pirmu smuiku Kijeve, kaip kad daugeliui atrodo. Nepaisant, regis, neatitaisomos žalos, kokios Rusija padarė savo santykiams su Ukrain...
Ukrainos rinkėjai sulaukia sparčių permainų, kokių jie reikalavo, kai šiais metais rimtai susikibo su politine nomenklatūra – nuo į rinką orientuotų reformų iki vėstančios įtampos su Rusija.
Nepaisant skirtingų Donbase vykstančių įvykių vertinimų, tai – ne pilietinis karas, o tarptautinis konfliktas. Taip Vilniuje pareiškė Ukrainos politologas, Tarptautinių tyrimų centro direktorius, Nacionalinio Odesos universiteto doc. dr. Vladimiras Dubovikas.
Stebint naująjį Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį, gali susidaryti įspūdis, kad jis mėgina tapatintis su šiuolaikiškų, progresyvių pažiūrų vakarietiško sukirpimo politiku. Gimtojoje šalyje vykstančiuose susitikimuose ir administracijos pasitarimuose šalies vadovas stengiasi išlaikyti obamišką ...
Žiniasklaida: Zelenskiui laimėjus rinkimus, į šalį grįžtų JAV pinigų plovimu kaltinamas oligarchas Kolomoiskis (10)
Ukrainiečių verslininkas Igoris Kolomoiskis žada grįžti į Ukrainą, jei šalies prezidento rinkimus laimėtų komikas ir aktorius Volodymyras Zelenskis, sakoma ketvirtadienį paskelbtame interviu su oligarchu.
Ukrainos fronte nieko naujo. Žmonės žūva kiekvieną savaitę. Vakarai, deja, prie to jau priprato. Tačiau šį savaitgalį tikroji fronto linija persikelia į Kijevą bei į 199 rinkimų apygardas.
Prabangių laikrodžių kolekcija, milijonai dolerių grynaisiais ir Pablo Picasso paveikslas – tik keli dalykai, įtraukti į Ukrainos pareigūnų pajamų ir turto deklaracijas, kurios nemaloniai nustebino šalį, siekiančią pažaboti korupciją.
Karštą vasaros dieną Krymo ministras pirmininkas Sergejus Aksionovas stovi viešame šio kurortinio miesto, kuriame kadaise ilsėdavosi tokie garsūs žmonės, kaip Antonas Čechovas, paplūdimyje, dėl kurio dabar vyksta ginčai.
Ukrainoje gali nutikti, kad ji greitai nebegalės grąžinti skolų, kas reiškia savotišką bankrotą. Šiuo metu vyksta derybos su tarptautiniais kreditoriais dėl skolų restruktūrizavimo, kas gali nukelti procesą pratęsti. Pagrindinė Ukrainos ekonomikos blogėjimo priežastis yra karinis konfliktas šalies r...
Buvęs Dniepropetrovsko srities administracijos vadovas, bendrovės „Ukrneft“ stebėtojų tarybos narys Igoris Kolomoiskis laiko Ukrainos ekonomikos plėtros ir prekybos ministrą Aivarą Abromavičių nekompetentingu.
Lietus merkia devinto aukšto balkoną, iš kurio buvo išmestas (ar, kaip tvirtina pareigūnai, iškrito pats) prokuroras iš Ukrainos Sergejus Melnyčukas. Ant grindinio apačioje – jo portretas ir kelios žvakės stikliniuose indeliuose. Nuo Juodosios jūros pučiantis smarkus vėjas vieną indelį pavertė šukėm...
Pasaulinę žiniasklaidą sukrėtus žiniai apie tai, kad Maskvoje šalia Kremliaus nušautas charizmatiškas opozicijos lyderis Borisas Nemcovas (kurį vasarą galėdavai matyti ir Vilniaus šaligatvio kavinėse besibičiuliaujant su Lietuvos politikais) ir įsibėgėjant šiai istorijai, susijusiai ir su kovo 1 d. ...
Kovoje už Krymo laimikius šio regiono vadovybei pavaldžios ginkluotosios pajėgos surengė daugybę reidų į pusiasalio bendroves, išvydamos jų savininkus ir nacionalizuodamos jų turtą, skelbia Jungtinių Valstijų laikraštis „The New York Times“.
Kremliaus politologas ir Rusijos Dūmos narys Sergejus Markovas tikina, kad didžiosiose peštynėse dalyvaujančių Baltijos valstybių laukia sunkūs laikai, ir patikino, kad artėja tikras karas.
Porcelianinės žmonių akys ir kvapas – taip trumpai pokyčius būnant Rytų Ukrainos konflikto zonoje apibūdino savanorių bataliono „Dnepr-1“ kovotojas Nikita. Jo teigimu, pašalinus Rusiją, konfliktą šalies Rytuose būtų galima išspręsti greitai.
Šiandien Dniepropetrovske, kaip ir visoje Ukrainoje, vyksta neeiliniai rinkimai į Aukščiausiąją Radą. Mieste tikimasi didelio rinkėjų aktyvumo. Kaip teigia DELFI pašnekovai, ne paskutinį vaidmenį atlieka karo veiksnys, nes „fronto linija“ eina faktiškai už 100 – 200 km nuo Dniepropetrovsko srities.
Lietuva, Latvija ir Estija vėl sulaukė Rusijos dėmesio. Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė esanti susirūpinusi dėl Italijos dienraščio „Il Giornale“ paskelbtos informacijos, kad Rytų Ukrainoje prieš separatistus kovoja samdiniai iš Švedijos, Suomijos, Baltijos šalių ir Prancūzijos.
NATO karinių pajėgų vadas Europoje generolas Philipas Breedlovas yra pareiškęs, kad panorėjusi Rusija galėtų įsibrauti į Ukrainą per 3-5 valandas.
Šiandien Ukrainos ir šalies žmonių ateitis iš esmės priklauso nuo valdančiųjų gebėjimo susitarti tarpusavyje.