Mūsų smegenys mėgsta ieškoti dėsningumų, todėl galime matyti dalykus, kurių iš tikrųjų nėra. Todėl turime būti atsargūs ir ne visada pasitikėti tuo, ką matome, nes mūsų akys gali rodyti tai, ką norime matyti, o ne tai, kas iš tikrųjų yra tiesa.
iliuzija
14 straipsnių
Iliuzija – iškraipyta pojūčių interpretacija, kai realybė suvokiama ne tokia kokia ji yra. Dažniausiai pasitaiko bei geriausiai suprantamos - optinės iliuzijos, tačiau gali būti susijusios ir su kitais žmogaus pojūčiais, ne tik regėjimu, nors pastarasis pojūtis paprastai būna dominuojantis. Pvz., stebint lėlių teatro vaidinimą, žmogui gali atrodyti, kad kalba sklinda iš judančios lėlės burnos.
Ar pastebėjote, kad kai pažvelgiate į skaitmeninį laikrodį, 11:11 arba 22:22 jo ekrane pasirodo dažniau nei kiti rodmenys? Jei taip, vadinasi, ir jūs susiduriate su Baaderio Meinhofo fenomenu.
Kiek spalvų matote šiame atvaizde? Štai ką dėl internetą suskaldžiusios iliuzijos sako mokslas (222)
Dabar, kai pandeminiai 2020-ieji jau matomi mūsų automobilių galinio vaizdo veidrodėliuose, socialinių tinklų vartotojai grįžta prie reikalų, kurie tikrai svarbūs. Pavyzdžiui, kelių spalvų yra vienas ar kita daiktas. Tad kiek spalvų matote?
Tai ką matote nuotraukoje, yra specialiai nupiešta optinė iliuzija. Šį piešinį ar skirtingus jo variantus esate matę ne kartą, bet ar kada susimąstėte, kas jį sukūrė? Pasirodo, į jį ilgai žiūrėjo ir jūsų tėvai, o galbūt ir seneliai.
Psichoakustikos ir muzikos psichologijos specialistai ieško atsakymo, kaip mūsų smegenyse atsiranda garso iliuzijos, dėl kurių klaidingai suvokiame muziką.
23 metų rusaitė Diana Melison mėgsta grikių košę, drabužių ieško paprastose parduotuvėse, tačiau savo paskyroje „Instagrame“ sugeba sukurti tokią saldaus ir nerūpestingo gyvenimo iliuziją, kuri sugebėjo į jos gerbėjų armiją privilioti 1,4 milijono žmonių.
Keli iš pažiūros paprasti apskritimai jau kurį laiką provokuoja diskusijas viešoje erdvėje. Socialiniuose tinkluose pradėjo plisti ne nauja, tačiau daugeliui klausimus kelianti optinė iliuzija.
Tie, kas pareiškia merginoms, kurių platūs klubai, kad jos turi slėpti savo kūną po laisvais maišais, yra tiesiog bepročiai.
Viena Japonijoje kurianti jauna menininkė išgarsėjo internete pademonstravusi įspūdingas ant kūnų dažais kuriamas iliuzijas. Piešiniai ant kūno tikrai gniaužia kvapią. Vienoje iš jų – perpjautame moters kakle matomas citrinos minkštimas, kitoje – tarsi apelsinas lupamas modelio skruostas. Tokius įst...
Rašytojas Paulo Coelho apie neištikimybę yra pasakęs: „Tai nelauktas smūgis, kuris mus siaubingai sukrečia“. Galima teigti, kad tai vienas sunkiausių gyvenimo sukrėtimų, po kurio išduotajam gali būti labai sunku atsitiesti...
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad Rytų Londone žmonės lipa sienomis. Iš tiesų tai optinė iliuzija, realiai jie ropoja žeme priešais 45 laipsnių kampu pastatytą didelį veidrodį.Tai – instaliacija Ašvino gatvėje, kuri nuo Antrojo pasaulinio karo laikų tebėra pustuštė.
Stokholmo Karolinska instituto mokslininkai įrodė, jog įmanoma sukurti iliuzija, kad žmogus turi tris rankas. Eksperimento dalyviams šalia dešinės rankos padėjo guminę ranką. Eksperimento metu žmogus mato savo ranką ir protezą. Mokslininkai tuo pat metu lietė mažu guminiu šepetėliu tikrą ir guminę r...
Psichoterapeutas Olegas Lapinas ir buvęs žurnalistas Audrius Lelkaitis videobloge „Velnio advokatai" apžvelgia svarbiausius įvykius, kovodami su vidine ir išorine cenzūra. Šį kartą jie kalba apie tai, ką daryti, kad Lietuva netaptų iliuzija.
JAV magas Crissas Angelas bandys atlikti triukus, kurių, jo teigimu, neatliktų netgi legendinis Houdinis. Nesenai Tarptautinė magų asociacija suteikė C. Angelui „Dešimtmečio mago“ titulą, o per televiziją „A&E“ bus rodomas jau penktasis mago šou „Criss Angel Mindreak“ sezonas. Pirmojoje serijoje C....