Paciento imuninė ląstelė paimama, perdirbama ir suleidžiama atgal į žmogaus organizmą veikti – kovoti prieš vėžį. Regis, stebuklinė pasaka tampa realybe?
imuninės ląstelės
7 straipsnių
Mokslininkai turi atsakymą, kodėl esame tokie ligoti: evoliucionavome taip, kad kad išvengtume vienos ligos (20)
Prieš šimtus tūkstančių metų mūsų protėviai evoliucionavo taip, kad galėtų išvengti rimtos infekcinės ligos. Tai padėjo mums išsaugoti savo kailį, tačiau tikrai nebuvo tobulas sprendimas.
Su senėjimu žmonija kovoja jau kelis šimtmečius. Jaunystės eliksyrai neveikia, aukos dievams taip pat nepadėjo, o ir laboratoriniai tyrimai kol kas neužkirto kelio laiko mūsų kūnams daromai žalai. Senėjimą sukelia keletas kartu veikiančių faktorių ir mokslininkai dabar išsiaiškino kaip veikia vienas...
CD47 – tai ant daugybės skirtingų vėžinių ląstelių paviršiaus aptinkamas baltymas. Jei pavyktų šį baltymą blokuoti antikūniais, imuninės ląstelės galėtų užpulti ir naikinti vėžines ląsteles. Bandymai jau vyksta, tačiau laboratorijose su pelėmis mokslininkai pasiekia prieštaringų rezultatų – tai veik...
Jeilio universiteto mokslininkų atradimas: išsiaiškino, kad yra dieta, kuri efektyviai padeda gydyti gripą (2)
Ketogeninė dieta, kurios pagrindas – baltymai ir riebalai, vis populiarėja. Ji patinka daugybei žmonių, o štai gripo virusui – nelabai.
Jungtinės Valstijos trečiadienį pritarė pirmajai antivėžinei genų terapijai – leukemijos gydymo metodui naudojant paties paciento imunines ląsteles.
Genų redagavimas išgelbėjo nuo leukemijos mirštančios mergaitės gyvybę.