Ruduo – tai laikotarpis, kai žmogus ypač imlus virusiniams susirgimams. Kasmet šiuo metų laiku padaugėja gripo ir kitų infekcijų, būdingų šaltajam sezonui, atvejų skaičius. „MK-Estonia“ išsiaiškino, kokių sezoninių infekcijų tikėtis šiais metais ir kaip nuo jų apsisaugoti.
infekcijos
50 straipsnių
Mažos kirmėlės, parazituojančios žmogaus organizme, sukelia infekcijas, kurios įprastai gydomos vaistais, bet jų pasirinkimas – mažas. Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventė, įvertinusi šį veiksnį, kūrė medžiagas, galinčias užkirsti kelią parazitų platinamoms infekcijoms. Už aukštus studi...
Raminantys, suteikiantys energijos, naikinantys bakterijas ir virusus ore... Tokias ar panašias reklamas galima matyti apie oro drėkintuvus su eteriniais aliejais. Rodos, toks prietaisas namams suteikia ir švaresnį orą, ir jaukumą, mat įpylus eterinio aliejaus viskas aplink pradeda kvepėti. Visgi ka...
Vasaros sezonas neatsiejamas nuo poilsio prie vandens telkinių ir savaitgalio iškylų, tačiau kylant termometro stulpeliui, auga ir virusinių infekcijų skaičius. „Camelia“ vaistininkė Urtė Peleckytė pastebi, kad vasarą tokių pacientų, ypač suaugusiųjų, žymiai padaugėja, rašoma pranešime spaudai.
Tai – vienas veiksmingiausių apsaugos oru plintančių infekcijų būdų: sumažina tikimybę užsikrėsti ir koronavirusu (4)
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad gegužės 5-ąją minimos Pasaulinės rankų higienos dienos tikslas – atkreipti visuomenės, pacientų ir sveikatos priežiūros įstaigų personalo dėmesį į rankų higienos, kaip pagrindinio infekcijų kontrolės elemento, svarbą. Dėl didėjančio SARS-C...
Kauno klinikų pacientė Milda serga pirminiu imunodeficitu. Ilgą laiką moteris nepastebėjo šios ligos požymių, todėl prieš kelis metus atsitiktinai nustatyta diagnozė ją nustebino.
Makšties negalavimai – tai problemos, kuriomis moterys dar nedažnai drįsta pasidalinti atėjusios į vaistinę. Vaistininkai pastebi, kad pirmą kartą preparatus nuo makšties sausumo perkančios moterys nenoriai prisipažįsta turinčios šią problemą. Tai parodo, kad vis dar yra tabu kalbėti apie makšties s...
Remiantis nauju tyrimu, Kinijoje plinta naujos sveikatos tendencijos, vis labiau primenančios JAV ir kitų išsivysčiusių šalių problemas: per pastaruosius tris dešimtmečius pagrindinėmis ankstyvos mirties priežastimis Kinijoje buvo lėtinės ligos, tokios kaip insultas, širdies sutrikimai ir plaučių vė...
Konkurentas kai kurioms sintetinėms grožio priemonėms ir net vaistams. Augalas, kurį mėgo Kleopatra ir kurį galėtume rasti ant ne vieno Lietuvos gyventojo palangės. Tai legendomis apipintas alijošius.
Neseniai Užkrečiamų ligų ir AIDS centras (ULAC) paskelbė apie pirmą šiais metais užregistruotą vidurių šiltinės atvejį. Manoma, kad ligonis šia retai Lietuvoje nustatoma liga užsikrėsti galėjo Indijoje.
Profesorius Unikauskas įvardijo daugumos sveikatos problemų priežastį: neretai jos nesureikšminame (35)
Lėtiniai uždegimai per ilgą laiką išsekina imunitetą ir organizmas tampa labai lengvai pažeidžiamas ir infekcijų, ir vėžio, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Todėl, pabrėžia jis, svarbu žinoti, kaip jų išvengti.
Britų ir JAV tyrėjai sukūrė naują preparatą, galintį įveikti meticilinui atsparų (praktiškai – atsparų antibiotikams) auksinį stafilokoką (Staphylococcus aureus), sukeliantį tokias pavojingas infekcijas, kaip pneumonija, meningitas ir sepsis.
Medicininiai tyrimai rodo, kad neprižiūrimi dantys didina ir kitų ligų riziką.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmą kartą paskelbė sąrašą antibiotikams atsparių bakterijų, kurių sukeliamos infekcijos kelia itin didelę grėsmę žmonių sveikatai. PSO nurodė 12 bakterijų grupių, kurių nebeveikia antibiotikai.
Žurnalistui ir televizijos laidų vedėjui Kristupui Krivickui šie metai buvo itin sudėtingi. Grandiozinius ir džiaugsmingus gyvenimo bei karjeros planus nuolat lydėjo ir juodi debesys. Gegužės pabaigoje Krivickai susilaukė sūnaus, kuris gimė trimis mėnesiais per anksti. Vos 27 savaitę pasaulį išvydęs...
Ruduo įsibėgėja – darbovietėse, mokyklose, autobusuose daugėja sloguojančių, čiaudinčių, kosinčių žmonių. Virusų pakirsti panevėžiečiai užplūdo gydymo įstaigas. Šiemet ūmių virusinių kvėpavimų takų infekcijos atvejų kaip niekad daug.
Matematikui ar fizikui tai galingas sprogimas, kurio metu į aplinką iššaunamas karšto ir drėgno oro pliūpsnis. Visiems likusiems – paprasčiausias čiaudulys, skelbia npr.org.
Virusai yra gerokai pavojingesni tuomet, kaip jais užsikrečiama ryte, teigia Kembridžo universiteto mokslininkai, kuriais remiasi BBC.
Virusinis hepatitas – viena daugiausiai gyvybių visame pasaulyje nusinešančių ligų, kuri nenusileidžia ŽIV ar tuberkuliozei. Skaičiuojama, kad hepatitą sukeliančios infekcijos ir komplikacijos 2013 m. pražudė 1,45 mln. žmonių, nepaisant sukurtų vakcinų ir gydymo.
Kiekvienais metais vis daugiau žmonių keliauja į Rytų bloko šalis, kad gautų senų sovietinių vaistų, kurie gali būti raktas į antibiotikams atsparių susirgimų gydymą.