Gali būti, kad žmonių ateiviams išsiųstos žinutės tėra šūviai tamsoje. XIX a. pradžioje austrų astronomas Josephas Johannas von Littrowas pateikė rimtą pasiūlymą: žmonės Sacharos dykumoje turėtų iškasti daugybę griovų, iš kurių susidėliotų milžiniški geometriniai raštai, tada reikėtų juos pripildyti...
International Journal
9 straipsnių
Lietuvos sporto universiteto (LSU) mokslininkai pirmą kartą Lietuvoje atliko tyrimą apie šalies paauglių sveikatos raštingumą. Nustatyta, kad tik 17,4 proc. moksleivių sveikatos raštingumo lygis yra aukštas. Tyrimą atliko prof. dr. Saulius Šukys, doc. dr. Ilona Tilindienė ir doc. dr. Laima Trinkūnie...
Net ketvirtadalis 60 – 84 metų lietuvių, kuriems reikia sveikatos priežiūros pagalbos, į gydymo įstaigas nesikreipia, tokių asmenų skaičius Lietuvoje – vienas didžiausių Europos Sąjungoje.
Kalbant apie sveikatos išsaugojimą, patarimų arsenalas beribis: gerti daugiau vandens, daugiau sportuoti, vartoti vitaminus, valgyti riebią žuvį, gerti daugiau kavos, gerti mažiau kavos…
Fizinis aktyvumas turi daugybę privalumų: mažesnė širdies ligų, diabeto, vėžio tikimybė, geresnė psichinė sveikata. Tačiau JAV mokslininkai nutarė įrodyti, jog sportas visgi nepadės kovojantiems su antsvoriu.
Energinių gėrimų rinka pastaraisiais metais yra viena labiausiai augančių verslo sričių. Kofeinu ir taurinu praturtinti gėrimai daug kam tapo neatsiejama intensyvios darbotvarkės dalimi. Bet ar pelnytai?
Apie sveikos mitybos principus žino daugelis, tačiau jų laikytis geba ne kiekvienas – kartais tam pritrūksta laiko, kartais noro ar paprasčiausios informacijos. Vis tik, egzistuoja produktai, apie kuriuos turėtų nepamiršti visi, besirūpinantys savo figūra ir sveikata. Apie šeši jų, kurie padės numes...
Nors visą laiką buvo manoma, kad su antsvorio problema dažniau susiduria vaikai iš vargingai gyvenančių šeimų, tačiau naujausių tyrimų rezultatai byloja priešingai – dažniau nutukę būna vaikai iš viduriniosios klasės šeimų.
Trilijonams žarnyno bakterijų iškilo mirtina grėsmė. Pernelyg dažnas antibiotikų naudojimas lėmė ne tik supermikrobų atsiradimą, bet ir pakeitė mūsų organizme gyvenančias bakterijas. Yra ženklų, kad nauja žarnyno flora gali būti atsakinga už besiplečiančius juosmenų matmenis.