Lubinai užkariauja nenaudojamus Lietuvos laukus. Dėl jų masiško paplitimo, pievos tampa mažavertės, mat invaziniai lubinai laimi konkurencinę kovą su kitais vietiniais augalais, juos užgoždami. Dėl šios priežasties, gamtosaugininkai ragina padėti gelbėti pievas ir skinti lubinų žiedus, nors šie savo...
invazinių rūšių sąrašas
5 straipsnių
Dėl klimato kaitos Lietuvoje jau pastebimi reikšmingi pokyčiai ekosistemose: mokslininkai teigia, kad ateitis tampa vis sunkiau nuspėjama (4)
Klimato kaita yra visuotinai pripažintas reiškinys, kurio padarinius žmonija jau pajuto. Tačiau besikeičiantis klimatas turi poveikį ne tik žmonėms, bet ir augalų bei gyvūnų rūšims. Kokią grėsmę, o gal galimybes, klimato kaita kelia Lietuvos gyvūnijai ir augalijai?
Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad gyvybingų invazinių rūšių laikymas, auginimas, veisimas, dauginimas, mainymas, įvežimas, perkėlimas, prekyba ar kitoks jų naudojimas yra draudžiamas. O invazinės rūšies gyvūną pamačius gamtoje, reikėtų kreiptis į Gyvūnų globėjų asociaciją, teigiama dep...
Į šią savaitę patvirtintą naują Invazinių Lietuvoje rūšių sąrašą įtraukta ir gauruotoji šoniplauka. Ši labai agresyvi vėžiagyvių rūšis mūsų šalyje pirmą kartą buvo aptikta 2015 m. Kuršių mariose ir Šventosios upės žiotyse.
Lietuvos invaziniame augalų ir gyvūnų sąraše iš viso yra 20 gyvūnų rūšių, su kuriomis kovojama įvairiais būdais. Tačiau visuomenė dažnai pamėgsta invazinius gyvūnus ir nesupranta jų naikinimo priežasčių. GRYNAS.lt pateikia visą invazinių gyvūnų rūšių sąrašą.