Vaistinių tinklas „Gintarinė vaistinė“ pristatė naują lojalumo programą „Draugystė“, galiojančią tiek fizinėse vaistinėse, tiek perkant internetu. Vaistinių tinklo teigimu, tai pirmas šalies mažmeninėje farmacijos rinkoje realiai įgyvendintas omnichannel (daugiakanalės prekybos) projektas, rašoma pr...
Irena Tėvelienė
29 straipsnių
Lietuvoje sparčiai mažėja žmonių galimybės patekti pas gydytojus – Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė, kad kai kuriais atvejais gyventojams gydytojų konsultacijos nereikalingos, tad dalį gydytojų funkcijų atliks slaugytojos. O tai, kad gydytojų paslaugos vis sunkiau prieinamos, ne vienintelė p...
Tėvai ir medikai neviltyje – vaistų ieško kituose miestuose ir socialiniuose tinkluose: kaina nesvarbi (4)
Nebe pirmą mėnesį tebesitęsianti problema – vaikiškų antibiotikų trūkumas Lietuvoje tėvus ir medikus varo į neviltį.
Neseniai pranešta apie naujovę – nuo šių metų sausio 1 dienos nutraukti nėštumą bus paprasčiau. Tam nebereikės chirurginės intervencijos – užteks suvartoti gydytojo specialiai tam skirtus vaistus. Tokį sprendimą ypač sveikino Lietuvos akušerių ginekologų draugija (LAGD).
Per gripo sezoną vietoje vaistų gavo likučių sąrašą: viskas stringa dėl svarbios sudedamosios medžiagos (3)
Užėjusi į vaistinę nusipirkti vaistų vilnietė sutriko, kai jai buvo ištiesta išklotinė, kuriose miesto vaistinėse ieškomų preparatų yra su šalia nurodytais kiekiais, kiek dėžučių liko. Kad gautų reikiamų vaistų, teko apvažiuoti 4 skirtingas vaistines.
Kasmet utilizavimui iš gyventojų surenkama vis daugiau tonų vaistų, tačiau nemaža dalis žmonių iki šiol nežino, kaip tinkamai rūšiuoti vaistus, ką tiksliai galima nešti į vaistinę, o ką galima išmesti kartu su komunalinėmis atliekomis. Dar kita visuomenės dalis paprasčiausiai nenori laukti eilėje, k...
Tėvai blaškosi po vaistines neviltyje: institucijos pripažįsta, kad Lietuvoje ima trūkti kai kurių vaistų (9)
Lietuvoje susiklostė ypatinga padėtis: vaistinėse nebeliko dalies vaikiškų vaistų, įskaitant ir antibiotikus. Taigi tėvams tenka spręsti, kuo gydyti kai kurias bakterines infekcijas ar numušti temperatūrą.
Dviejų mažamečių vaikų mama vilnietė Rūta pastebėjo, kad staiga nebeliko vaikiškų vaistų temperatūrai numušti.
Gyventojai skundžiasi vaistinėse pasigendantys kai kurių vaistų, kuriuos buvo įpratę vartoti. Portalą „Delfi“ pasiekė informacija, kad vaistinėse nebeliko kai kurių peršalimo ligoms ar aknei gydyti skirtų vaistų, taip pat tam tikrų kontraceptinių tablečių.
Vos prieš metus vaistinių atstovai džiaugėsi dėl suteiktos teisės skiepyti gyventojus nuo erkinio encefalito bei gripo, vėliau – ir nuo COVID-19. Tam, kad būtų galima tai padaryti, pasiruošta kuo rimčiausiai: įvairiose vaistinėse įrengti skiepų kabinetai, paruošti ir išplėstinės praktikos vaistinink...
Vaistinėse nebeliko dalies medikamentų ir kosmetikos priemonių: tarp jų – ir gerai žinomų pavadinimų (1)
Kai kurie žmonės sutrinka, kai atėję į vaistinę sužino, kad jiems įprasti vaistai ar kosmetikos priemonės nebeparduodami. Tarp šių prekių – ir gerai žinomi vitamino C žirneliai, aktyvintos anglies tabletės, „Validolio“ ar valerijono tabletės. Pastarųjų ypač pasigenda senjorai.
Prieš du mėnesius kilęs ažiotažas dėl kalio jodido tablečių trūkumo atslūgo – vaistinės apsirūpino šių preparatų atsargomis. Vaistinėse dirbantys sveikatos specialistai ir toliau kviečia gyventojus nepasiduoti panikai – jokiais būdais nevartoti kalio jodido tablečių profilaktiškai, taip pat nepainio...
Pasikeitus tvarkai daliai pacientų vaistinėse tenka plačiau atverti pinigines: nebekompensuoja 197 vaistų kainos (3)
Jeigu atėję į vaistinę sužinosite, kad jūsų anksčiau vartoti vaistai nebekompensuojami ir už juos reikia mokėti pilną kainą, nenustebkite. Lietuvoje vėl pasikeitė kompensuojamųjų vaistų kainynas, kuris dabar peržiūrimas kas pusmetį. Šįkart į jį nepateko 197 preparatai, o įrašyta 160 naujų vaistų.
Aštuntą parą tebevykstantis karas Ukrainoje sujaudino daugybę žmonių Lietuvoje. Jie suskubo rinkti paramą nuo karo nukentėjusios šalies gyventojams.
Vykdydami ministerijos nurodymus susiduria su karčia realybe: dėl smulkmenos tenka blaškytis po miestą (12)
Išaugęs sergamumas COVID-19 liga ir nauji Sveikatos apsaugos ministerijos nutarimai dėl asmens apsaugos priemonių, lėmė neįprastai išaugusį greitųjų antigenų testų ir respiratorių poreikį. Gyventojai skundžiasi, kad dalyje vaistinių šių prekių tiesiog nebeliko.
Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) paskelbus, kad nuo šio pirmadienio, sausio 17 dienos, renginiuose privalomi respiratoriai, gyventojai suskubo jais apsirūpinti.
Nuo šio pirmadienio Lietuvoje viešose vietose privalu dėvėti tik medicinines kaukes ir respiratorius. Už medžiaginių kaukių ar kitų veidą dengiančių priemonių dėvėjimą gali grėsti nuobaudos.
Vaistininkus nauja tvarka varo į neviltį: per visą gyvenimą nebuvo tiek kartų iškeikti, kaip dabar (298)
Nepatenkinti į vaistines besiveržiantys klientai, keiksmai ir nepadorūs gestai – su tuo pastaruoju metu kasdien susiduria vaistininkai. Viskas dėl prieš tris savaites įsigaliojusios Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nustatytos tvarkos prekybos vietose, aptarnaujančiose žmones be galimybių paso, ...
Po naujos tvarkos vaistinėse – klientų antplūdis: kai kurių prekių pardavimai šoktelėjo daugiau negu dukart (110)
Nuo spalio 1 dienos, Vyriausybės nutarimu, veidą dengiančios apsauginės priemonės – kaukės ar respiratoriai – tapo privalomomis uždarose patalpose, nepaisant to, turi žmogus galimybių pasą ar ne.
Artėjantis šaltasis sezonas gali pasižymėti didesniais sergančiųjų gripu skaičiais, kadangi norinčių pasiskiepyti nuo šio viruso mažėja. Tokias tendencijas, kurios ypač pastebimos darbdavių iniciatyva skiepijant įmonių darbuotojus, vaistininkai įvardija kaip keliančias nemažą rūpestį.