Ar buvo galima išvengti Magdeburgo išpuolio? Šis klausimas sklando ore nuo vėlyvo penktadienio vakaro, kai paaiškėjo, kas buvo užpuolikas: Talebas A., 50-metis gydytojas iš Saudo Arabijos, Vokietijoje gyvenantis nuo 2006 metų.
Islamas
311 straipsnių
Islamas (arab. الإسلام al-'islām) – monoteistinė religija, antra pagal dydį pasaulyje. Ją išpažįsta apie 27 % Žemės gyventojų (2011 m. duomenimis, dažniausiai nurodoma 1,9 milijardo tikinčiųjų). Labiausiai paplitusi pietvakarių Azijoje ir šiaurės Afrikoje. Jos išpažinėjai – musulmonai – tiki vieninteliu ir amžinu Dievu (arab. Allah) ir jo pranašu Mahometu. Musulmonų maldos namai – mečetė.
Vietoj žadėto rojaus Lietuvoje tikina patekę į spąstus – 2 000 eurų atlyginimą mato kaip savo ausis (112)
Lietuvai pritrūkus darbo rankų buvo atvertos durys užsieniečiams, kurių skaičius nuo 100 tūkst. 2022 m. sausį išaugo iki beveik 222 tūkst. 2024 m. pradžioje. Valdžios uždengta žalia šviesa atvykėliams džiaugiasi ne tik vietiniams didesnių algų nenorėję mokėti darbdaviai, bet ir šešėliniai tarpininka...
Sunki lietuvio kelionė tapo įsimintina patirtimi: aplink miestą stovi tankai, o reikalai tvarkomi su automatu rankose (1)
Šiandien keliausime labai sudėtingais keliais per kalnus. Stumdysimės su tūkstančiais sunkvežimių. Pasieksime teritorijas, kurių negalėjo užkariausi nei rusai, nei talibai. Taip pat grožėsimės mėlynuoju Afganistano auksu.
Viešpats Dievas padarė iš žemės visus laukinius gyvulius bei visus padangių paukščius ir atvedė juos pas žmogų pamatyti, kaip jis juos pavadins. Kokiu vardu žmogus pavadins kiekvieną gyvą būtybę, toks turės būti jos vardas. Žmogus davė vardus visiems galvijams, visiems padangių paukščiams ir visiems...
Moterų teisės čia itin apribotos, bet tuo skundžiasi ne visos: jos nesuvokia, kodėl viešas krūtų rodymas yra laisvės išraiška (9)
Vaikštinėju po Herato senamiestį ir manau, kad Afganistano istorija mums mažai žinoma. Greičiausiai, daugelis atsimenate, jog čia buvo įsiveržę rusai, taip pat pastarųjų 20 metų karą su JAV. Afganistano istorija, žinokite, siekia ir senesnius laikus. Be to, ji labai turtinga.
Socialinių tinklų vartotojai dalinasi statistiniais duomenimis piktindamiesi dėl didžiulio musulmonų mečečių skaičiaus Europole palyginti su Arabų valstybėse esančių maldos namų skaičiumi, kuris atrodo netgi menkesnis. „Melo detektorius“ paaiškina, kodėl tokiais duomenimis nereikėtų pasitikėti.
Skyrybų vakarėlį surengusiai moteriai – smūgis į paširdžius: po vaizdo įrašu pasipylė žeminančių komentarų lavina (1)
Vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip moteris švenčia savo skyrybomis pasibaigusią santuoką, plačiai išplito socialinėje erdvėje ir sukėlė didžiulę diskusiją apie skyrybas Pietų Azijoje. Pažymima, kad šia tema čia vis dar vengiama kalbėti.
Po skyrybų su pakistaniečiu islamą toliau praktikuojanti Daiva – apie musulmonių menstruacijas, kodėl nebedengia galvos skara ir kasdienes praktikas (31)
45-erių Daiva Keršytė Londone gyvena jau ilgiau nei du dešimtmečius. Lietuvė smalsuolių akį traukia ne tik dėl nuo jos sklindančio unikalaus kvapo – mat ji pati yra gerai žinoma nišinių kvepalų kūrėja, – bet ir dėl išskirtinės išvaizdos. Drąsi, ryškias spalvas mėgstanti Daiva savo stilių geba suderi...
Sekite naujausias žinias apie karą Izraelyje žemiau.
Po Vokietijos mieste Manheime penktadienį įvykdyto sukrečiančio išpuolio, kurio metu peiliu subadyti šeši asmenys, o sunkiai sužeistas policininkas sekmadienį mirė, vėl įsiplieskė diskusijos dėl su migracija susijusių problemų. Atvirai prabilta ir apie tai, kaip lengvai islamo kritikai apkaltinami „...
Kaip pasikeitė pasaulio žemėlapis po „Islamo valstybės“ teroro akto Maskvoje ir kodėl Putinas nesugebėjo tuo pasinaudoti (3)
Esminis teroristinio akto Maskvos koncertų salėje „Crocus City Hall“ padarinys – niekais virtęs juodai balto pasaulio žemėlapio, nupieštas tą pačią sekundę, kai Rusija užpuolė Ukrainą, vaizdinys. Naujoje realybėje, sukurtoje „Islamo valstybės“ teroristų šūvių kovo 22 dieną, daugiau nebėra absoliutau...
Lietuvoje gyvenanti Alaa paneigia mitus apie ypatingą musulmonių padėtį: moterys kaip tik turi nemažai privilegijų (9)
Alaa – musulmonė, prieš 10 metų iš Egipto persikėlusi į Lietuvą. Dabar ji Lietuvą laiko savo namais, puikiai kalba lietuviškai. Tik kartais sunku suprasti, kodėl žmonės vis dar rūšiuojami pagal tautybę ar religiją.
Izraelis turi teisę gintis, bet karinę operaciją prieš „Hamas“ privalo vykdyti, naudodamas tiek jėgos, kiek neišvengiamai būtina. Proporcingas jėgos panaudojimas yra įpareigojantis – Izraelio kariai gali atakuoti tik teisėtus taikinius: teroristus ir jų karinės infrastruktūros objektus.
Vakarų karo su Rytais, su islamo radikalais greičiausiai nebus. Musulmonai turbūt nebepuls, nebepriartės prie Europos ir jos širdies – prie Vienos – taip, kaip Osmanų imperijos pulkai priartėjo prie Austrijos sostinės 1683 metais. Nors ką gali žinoti. Musulmonai nebepuls! Panašiai mąstė ir Izraelis ...
Negalutiniai rezultatai rodo, kad per rinkimus Nyderlanduose stulbinamą pergalę iškovojo kraštutinių dešiniųjų prieš islamą nusistačiusi Geerto Wilderso partija, tai laikoma politine bomba, sudrebinsiančia Europą ir pasaulį.
Socialinių tinklų naudotojai pradėjo diskutuoti apie mečetę Lvive. Teigiama, kad tai – pirmoji mečetė Lvivo mieste, o kiti sako, jog mečetė skirta priimti arabus pabėgėlius.
Moterys ir mergaitės ten maitinamos per prievartą, o jei neklauso - kankinamos: per dieną priverčiamos išgerti 19 litrų kupranugario pieno (5)
Yra šalis, kur manoma, kad moters darbas – gimdyti vaikus ir būti minkšta bei mėsinga paklode vyrui, ant kurios šiam būtų malonu nugulti. Skamba nemaloniai ir net kažkaip iškrypusiai? Tuomet tolimesnė informacija jus gali šokiruoti.
Iš turkologės lūpų – apie turkiškus serialus, hierarchiją šeimoje ir burtus, kuriais užsiima turkai (4)
Turkija lietuviams gerai pažįstama kaip turistinė destinacija. Į šalį skrenda pilni lėktuvai lietuvių poilsiautojų, tautiečiai dalinasi geriausiais atrastais kurortais, o kelionių agentūros vis pažeria karščiausių pasiūlymų. Bet ar daug lietuviai žino apie šalį, kurios saulę ir žydrai šviečiančius b...
Musulmonės moters gyvenimas visada yra šiek tiek paslaptingas, ypač mums, kito tikėjimo žmonėms. Šią paslaptį iš dalies lemia pati religija, o iš dalies – politinė vadovybė, kuri dažnai lemia šalies moterų gyvenimo būdą, – rašo eugazeta.com.
Likus kelioms dienoms iki pasikėsinimo nužudyti, indų kilmės britų rašytojas Salmanas Rushdie davė interviu vokiečių leidinio „Stern“ žurnalistui Raphaeliui Geigeriui. Į Manhatano (Niujorkas) centre esantį savo agento biurą S. Rushdie atvyko vienas. Įsitaisęs ant sofos 21-ame pastato aukšte, rašytoj...