Neurologinės ligos, kurios paveikia žmonių nervų sistemą, gerokai apsunkina jomis susirgusių asmenų gyvenimus. Jos gali paveikti paciento judėjimą, mąstymą ar pažintines funkcijas.
išsėtinė sklerozė
68 straipsnių
Išsėtinė sklerozė – centrinės nervų sistemos autoimuninė liga. Ligos eigoje pastebimas nervus apsaugančios medžiagos mielino irimas – demielinizacija. Priklausomai nuo ligos eigos, jaučiamas nuovargis, pasikartojantys skausmai, pasireiškia koordinacijos ir kalbos sutrikimai. Pirmieji ligos požymiai dažniausiai pasireiškia 20–40 metų žmonėms. Moterys šia liga serga dažniau nei vyrai.
Gydytoja neurologė dr. Rasa Kizlaitienė pasakoja apie autoimunines ligas ir kodėl organizmas atakuoja pats save. Čia ji išskiria tam tikrus gyvenimo būdo veiksnius, kurie gali turėti įtakos.
Per 20 metų algos ir pensijos augo penkis kartus, tačiau kalbinti gyventojai tikina, kad to dar neužtenka. Savo ruožtu Lietuvos bankas skaičiuoja, jog turtingus europiečius pasivysime tik per 13 metų.
Iki rugpjūčio 31 dienos kavinėje „Odum“, esančioje Turgaus g. 2, Klaipėdoje, lankytojai gali pasigrožėti išskirtine paroda „Iš vidaus”, kurios autorė yra Olga Lapygina. Ši paroda – tai ne tik meninė išraiška, bet ir gilus žvilgsnis į asmeninę kovą su išsėtine skleroze.
Lietuvoje išsėtine skleroze serga apie 3 tūkst. žmonių. Pastebima, kad diagnozę išgirsta vis daugiau jaunų žmonių, o šie, deja, į simptomus neretai numoja ranka.
Regos ir jutimo sutrikimai, rankos, kojos ar vienos pusės galūnių paralyžius, pusiausvyros, eisenos, įvairūs jutimo sutrikimai, nutirpimai, kurioje nors vienoje kūno pusėje, raumenų silpnumas, dubens organų funkcijų sutrikimas – tai tik keletas atsirandančių ir po kurio laiko išnykstančių simptomų, ...
„Viskas baigsis invalido vežimėliu“, – tokius žodžius išgirdo Keily Tarkmeel, kai gydytojai diagnozavo išsėtinę sklerozę (tada jai buvo vos 23-eji). Dabar, po 14-os metų, K. Tarkmeel augina du vaikus. „Eesti Ekspress“ ji papasakojo savo ligos ir gydymo istoriją.
Būdamas 40-ies Žilvinas išgirdo diagnozę, kuri visiškai pakeitė jo gyvenimą: vieną rytą pabudau su puse nutirpusio kūno (1)
Būdamas 40-ies Žilvinas Mišeikis išgirdo diagnozę, kuri akimirksniu pakeitė jo gyvenimą: „Vieną rytą atsikeliu – pusę kūno visiškai nutirpę. Nežinojau, kas man atsitiko“, – laidoje „Delfi diena“ sakė Žilvinas, vėliau iš gydytojų išgirdęs, kad jam – išsėtinė sklerozė.
Naujo mokslinio tyrimo autoriai tikina nustatę, kad cheminės medžiagos, aptinkamos daugybėje buitinės chemijos produktų ir kasdienių daiktų, žaloja tam tikras smegenų ląsteles.
Išsėtinės sklerozės diagnozę Ana išgirdo vos 21-erių, bet nepasidavė: šiandien bijo tik vieno dalyko
Šio straipsnio herojė – vilnietė Ana Staševičienė, kuri dabartinį savo darbo krūvį apibūdina dviem angliškais žodžiais too much. Tačiau taip buvo ne visada. Dar būdama devynerių A. Staševičienė susidūrė su rimtomis sveikatos problemomis, pusę savo jaunystės praleido ligoninėse, galiausia išgirdo išs...
Liepos 18 d. Vilniuje, Žvėryno mikrorajone, duris oficialiai atvėrė „Išsėtinės sklerozės terapijos centras“. Tiek statybos, tiek centro veikla – Ewos ir Howardo Bellmų labdaros fondo dovana Lietuvai ir visai išsėtine skleroze sergančių žmonių bendruomenei.
Nors dažnai galvojama, kad išsėtinė sklerozė yra vyresnių žmonių liga, iš tiesų tai jaunų, 20–40 metų amžiaus, žmonių liga. Moterys išsėtine skleroze serga net du–tris kartus dažniau negu vyrai. Lietuva priskiriama didelio išsėtinės sklerozės paplitimo zonai: kasmet šalyje užregistruojama po 70–80 n...
„Liga „išlindo“, kai man buvo 15–a. Buvau (esu) aktyvistė, pamenu, turėjau mokykloje vesti renginį, ir staiga ant kairės akies „nusileido“ debesiukas. Mirksiu mirksiu, vildamasi, kad praeis, deja. Migla vis tamsėjo, tad nuėjau pas šeimos gydytoją, kur po daugelio tyrimų išgirdau savo diagnozę, su ku...
Akys seniai vadinamos „sielos atspindžiu“, ir vis daugėja įrodymų, kad jos gali būti ir mūsų smegenų bei organizmo būklės atspindys. Apžiūrint akis, galima nustatyti keletą rimtų ligų, tokių kaip diabetas, išsėtinė sklerozė ir netgi Alzheimerio liga.
Į darbus ir savanorystę pasinėrusi pasvalietė Vita Savickienė prisipažįsta, kad daugiau nei prieš dešimt metų jai buvo diagnozuota išsėtinė sklerozė, nepagydoma progresuojanti liga. Tačiau aktyvi moteris gailesčio nemėgsta…
Psichologai sako, kad negalia nereiškia gyvenimo pabaigos – tik pokytį, o pokyčių nereikia bijoti. Su gyvenimo pokyčiais susidūrė ir Žilvinas, kuris būdamas 40-ties sulaukė išsėtinės sklerozės diagnozės. Vyras pranešime žiniasklaidai pasakoja apie juodžiausią savo gyvenimo etapą, iš kurio ištraukė d...
Christina Applegate dėl prastėjančios būklės priaugo 18 kg, nepaeina be lazdos: aktorė gailisi vieno (3)
Christina Applegate paatviravo apie sunkumus sergant išsėtine skleroze ir įvairius simptomus, tokius kaip galūnių sustingimas ir dilgčiojimas, kurie pasireiškė gerokai anksčiau, nei buvo patvirtinta diagnozė.
Pati paciente tapusi gydytoja Rūta prisiminė nepagydomos ligos pradžią – viskas prasidėjo nuo kojos tirpimo (1)
Pati paciente tapusi medikė Rūta skaičiuoja jau septintus gyvenimo metus su išsėtine skleroze. Moteris pasakoja apie sunkiausią pablogėjimą savo ligos „karjeroje“, nuo kurio jau praėjo pusmetis. Pritaikius naują gydymą, šiandien visa tai jau praeityje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Lietuvių pora neleidžia vienas kitam pasiduoti: žmona skaudžią diagnozę išgirdo po gimdymo, vėliau vyrui kirto vėžys (2)
Elžbieta ir Vilenas susituokė prieš aštuonioliką metų. Pirmi septyneri gyvenimo metai iki vaiko gimimo buvo kupini kelionių, planų apie verslą ir buities gerinimą. Tačiau gimus sūnui Elžbietai buvo diagnozuota išsėtinė sklerozė.
Rado būdą, kaip stabdyti imuninės sistemos senėjimą – tai padėtų vyresniems žmonėms išgyventi COVID-19 (15)
Amžius yra vienas iš COVID-19 rizikos faktorių. Vyresni žmonės serga sunkiau ir dažniau miršta. Tačiau Izraelio mokslininkai mano, kad surado sprendimo būdą. Ir jis padės ne tik COVID-19 laikais.