Dauguma mūsų savikontrolės ydų nėra tokios sukrečiančios ir aiškios kaip priklausomybė nuo nikotino ar kokaino. Kai kurios jų yra taip subtiliai įsipynusios į mūsų gyvenimą, jog jų apskritai nelaikome savikontrolės problemomis. „Delfi Plius“ pristato ištrauką iš Roberto Wrighto knygos „Kodėl budizma...
išsiblaškymas
4 straipsnių
Išsiblaškymas – labai dažnas dėmesio nušokimas į nesvarbius ar neesminius išorinius dirgiklius. Tai gebėjimo susikaupti ir tikslingai veikti sutrikimas. Tai valingo dėmesio defektas, atsirandantis dėl nuovargio, motyvacijos stokos, somatinių sutrikimų (dažnai susijusių su mąstymo sutrikimais), konkuruojančių stiprių dirgiklių. Tie dirgikliai gali būti išoriniai (ateinantys per jutimo organus iš aplinkos) ir vidiniai (mintys, emocijos, vidiniai fiziniai poreikiai).
Šį įprotį turi itin išsiblaškę ir nemokantys planuoti žmonės: net nežinote, kad po truputį „žudote“ save (71)
Jeigu iki šiol dirbdami naktimis ir eidami miegoti po 1 val. nakties vadinote save pelėdomis, turiu pranešti: labai tikėtina, kad priskirdami save šiai nakties paukščių genčiai bandote tiesiog „pasiteisinti“.
Mes bandome vien metu išspręsti visas problemas, negalime susikoncentruoti į tai, kas svarbiausia ir taip veltui iššvaistome labai daug energijos. Psichiatras, dėmesio sutrikimų specialistas Edwardas M. Hallowellas pataria, kaip nesiblaškyti ir viską laiku suspėti, rašo psychologies.ru.
Išsiblaškymas – bene pati mieliausia iš visų ydų, tačiau ne visada nepavojinga.