Vaikystėje norėjęs tapti futbolininku arba šventuoju, urugvajietis Eduardo Galeano (1940–2015) visgi tapo rašytoju – vienu iškiliausių balsų Lotynų Amerikos literatūroje, talentu prilygstančiu J. L. Borgesui, J. Cortázarui ir G. G. Márquezui. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla siūlo ištrauką iš ką ...
Izaokas Niutonas
15 straipsnių
Izaokas Niutonas (angl. Isaac Newton; 1643 m. sausio 4 d. [pagal J.K.: 1642 m. gruodžio 25 d.] – 1727 m. kovo 31 d. [pagal J.K.: kovo 20 d.]) – anglų fizikas, matematikas, astronomas, alchemikas, filosofas.
Nors žemė po mūsų kojomis tvirta ir rami (dažniausiai), niekas šioje Visatoje netrunka amžinai.
Mokslininkas su ugnele: po paskaitų doc. Stankus leidžia „atsiskleisti demoniškai asmenybės pusei“ (30)
„Trys viename“ – taip galima pajuokauti apie mokslininką Vytautą Stankų iš KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto, kuris gyvenime atsidavęs trims aistroms – fizikai, astronomijai ir muzikai. Šios aistros V. Stankų nuveda ir minties viražais, ir ant scenos, ir nuotykių keliais – štai vienas jų nu...
Izaokas Niutonas dažnai vadinamas modernaus mokslo tėvu. 1642–1726 metais gyvenęs anglų matematikas, fizikas, teologas ir, kaip teigė pats, gamtos filosofas prisidėjo prie mechanikos, optikos ir fizikos mokslų pažangos. Nors ir retai, kartais jis kyštelėdavo nosį ir į mediciną. Pavyzdžiui, Niutonas ...
Astronomijos profesorius emeritas Jamesas Kaleris gimė po Ožiaragio ženklu, tačiau Saulė tuomet buvo... Šaulio ženkle.
Didžiausia Visatos mįslė: rado būdą, kaip atsakyti į seniausią vis dar neatsakytą astrofizikos klausimą (74)
Po beveik 350 metų fizikams pavyko rasti statistinį I. Niutono trijų dangaus kūnų judėjimo uždavinio sprendimą – tai yra, jiems pavyko remiantis judėjimo ir traukos dėsniais paaiškinti, kaip trys panašūs objektai arba kūnai judės erdvėje.
Trumpas fizikos ir Visatos paslapčių vedlys neturintiems daug laiko.
Fizikas, matematikas, astronomas, alchemikas, filosofas Izaokas Niutonas yra vienas garsiausių visų laikų mokslininkų. Jis žinomas už savo darbus aiškinant gravitaciją, už Niutono dėsnius, kuriais remiasi visa klasikinė mechanika, ir integralinį bei diferencialinį skaičiavimą.
Dar XVII amžiuje Izaokas Niutonas įrodė, kad veiksmas yra lygus atoveiksmiui. Šis dėsnis ne fizikų rate gali būti perfrazuojamas taip: „turime tiek, kiek esame verti“. Nepaisant to, dažnai manome, kad esame verti turėti daugiau, nei turime arba galime gyventi geriau, nei gyvename.
Specialistai ragina visuomenę griauti mitus apie šią sudėtingą ligą, nuo kurios nėra apsaugotas nė vienas. Kaip reikėtų elgtis, jei atsidūrėte šalia epilepsijos priepuolio ištikto žmogaus?
6 pokštai protingiems ir išsilavinusiems: kaip žaisdamas slėpynių Newtonas pergudravo Einsteiną? (35)
Prieš pat savaitgalį pravartu praskaidrinti nuotaiką ir pramankštinti smegenis. Tai galima padaryti su šiais su mokslu susijusiais pokštais. Pasitikrinkite – kuriuos iš šių 7 pokštų protingiems žmonėms jūs suprasite?
Dailiai atrodo obuoliai raudonu minkštimu, tačiau tie, kurie yra šių vaisių ragavę, turbūt juos priskirs kategorijai dalykų, apie kuriuos sakoma: „Gražu, bet nepraktiška.“
Isaacas Newtonas geriausiai žinomas iš to, kad „atrado“ trauką ir buvo vienas iš diferencialinio skaičiavimo išradėjų. Tačiau neseniai atrasti raštai iš I. Newtono koledžo laikų rodo, kad jis ne ką mažiau nusimanė apie augalų paslaptis, rašo businessinsider.com.
Seras Izaokas Niutonas – viena ryškiausių mokslo asmenybių. Anglų fizikas, astronomas, alchemikas, filosofas vadinamas genijumi. Pateikiame faktus, padėsiančius susidaryti ryškesnį perversmą fizikoje ir astronomijoje sukėlusio, pagrindus klasikinei mechanikai padėjusio bei tris pagrindinius judėjimo...
Jeigu tikėtumėme mokyklos vadovėliuose kartkartėmis dar pasirodančia legenda, bylojančia, kad Niutono fizikos pamatai buvo padėti tuomet, kai žymiajam mokslininkui, sėdint po medžiu ant galvos nukrito obuolys, natūraliai galėtumėme sau užduoti klausimą - kurgi ta žymioji obelys augo?