Dolerio kursas pirmadienį pirmą kartą nuo 1990 m. perkopė 160 jenų ribą, kai pasirodžius duomenims apie didesnę nei prognozuota JAV infliaciją buvo kiek apmalšinti lūkesčiai, kad šiais metais JAV bus mažinamos palūkanos.
Japonijos jena
38 straipsnių
JAV akcijų rinkos augo – „S&P500“ +0,8 proc., „Nasdaq“ +1,37 procento.
JAV akcijų indeksai nusidažė žaliai: „S&P500“ +1,56 proc., „Nasdaq“ +2,05 procento.
Savaitė JAV akcijų rinkose pasibaigė teigiama nata (S&P500 +0,14 proc., DOW JONES +0,22 proc.).
„Mazda Motor Corp.“, kuri dar neseniai savo veiklą skelbė nepriklausoma nuo dolerio ir jenos svyravimų, pradeda matyti privalumų tame, kad Japonijos valiuta nukrito iki žemiausio lygio per 20 metų, sakė vienas bendrovės vadovas.
Pasaulio bankas dėl karo Ukrainoje sumažino BVP augimo prognozę.
Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą kontekste, naftos kainoms viršijus 100 JAV dolerių už barelį ribą, degalų brangimą Lietuvoje numato tiek ekspertai, tiek prekybininkų atstovai. Komunikacijos agentūros „Brandonomika“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas pažymi, kad dabartinės žaliavų infliacijo...
„MSCI World“ akcijų indeksas nukrito 2,20 procento.
Netylant kalboms apie pasaulio ekonomikos lėtėjimą, vis dažniau žvelgiama į Japoniją, kurioje žemos infliacijos, lėto augimo ir itin mažų palūkanų aplinka išsilaiko jau tris dešimtmečius, o šalies centrinis bankas yra išbandęs kone viską, bet norimo rezultato nepasiekė. Žurnalas „Investuok“ gilinasi...
Rusijoje 37 proc. gyventojų mano, kad naudingiausia santaupas laikyti nacionaline valiuta, rodo portalo „Superjob.ru“ tyrimų centro atlikta apklausa, kurios rezultatai penktadienį buvo pateikti naujienų agentūrai „Interfax“.
Kaip teigiama banko „JP Morgan Chase“ ataskaitoje, patikimiausios valiutos pasaulinės krizės atveju yra Singapūro doleris, Japonijos jena, Šveicarijos frankas ir JAV doleris, rašo naujienų agentūra „Bloomberg“.
ECB turto supirkimo programa po 2017 m. gali būti įgyvendinama nekeičiant jos parametrų. Tokią informaciją „Bloomberg“ pateikė neįvardijami šaltiniai.
D. Trumpo nesutarimai su verslo atstovais paskatino didžiausią JAV akcijų išpardavimą per 3 mėnesius (2)
Europos indeksai ketvirtadienį krito, investuotojams vertinant JAV besiplėtojančius verslo lyderių nesutarimus su D. Trumpu, bei Europos Centrinio Banko (ECB) paskelbtą praėjusio mėnesio susitikimo protokolą.
Naftos kainos pirmadienį dienos prekyboje padidėjo vienu procentu, išaugus įtampai Artimuosiuose Rytuose, kur didžiausia pasaulyje naftos eksportuotoja Saudo Arabija bei kitos arabų pasaulio šalys nutraukė diplomatinius santykius su Kataru.
Japonijos jena dolerio atžvilgiu trečiadienį kilo iki dviejų savaičių, o Šveicarijos frankas - iki septynių savaičių maksimumo, stiprėjant nuomonei, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas gali sulaukti apkaltos, informuoja „Reuters“.
Dėl augusių pardavimų Kinijoje, JAV ir Europoje japonų automobilių gamintojo „Nissan“ metinis pelnas šoktelėjo 27 proc., informuoja BBC.
Po šventinio savaitgalio atsidarančios Europos rinkos šiandien vertins naujienas iš Turkijos, kur referendumo metu nuspręsta plėsti šalies prezidento galias. Tuo metu nuomonių apklausos iš Prancūzijos, rodo, kad E. Macrono reitingai po truputį stiprėja.
Nors investuotojai šiais metais dar nepatyrė didesnių rinkos svyravimų, o akcijų kainos laikosi netoli rekordinių aukštumų, valiutų rinkoje jau galima aptikti baimės ženklų.
Europoje antradienį Britanijos FTSE 100 augo +0,23 proc., Vokietijos DAX krito -0,50 proc., o Stoxx Europe 600 traukėsi -0,02 proc.
Penktadienį Azijos prekyboje JAV dolerio kursas Japonijos jenos atžvilgiu smuko, po to, kai JAV paleido sparnuotąsias raketas į Šairato aerodromą Sirijoje, informuoja „Reuters“.