Klimato kaita kelia egzistencinę grėsmę Europai ir pasauliui. Europos Sąjungos (ES) pasirinktas žaliasis kursas yra nevienareikšmiška, bet ko gero neišvengiama priemonė, kuri leis Bendrijai spręsti šiltnamio efektą ir kartu ES pavers modernia, efektyviai išteklius naudojančia, konkurencinga ekonomik...
jaunimo nedarbas
59 straipsnių
Ekspertai sutinka, kad per pandemiją labiausiai nukentėjo jaunimas iki 29 m. Itin išaugęs nedarbas ir prasta finansinė padėtis ateityje jiems turės rimtų padarinių.
Lietuvoje mažėja dirbančio jaunimo, tačiau mažėja ir sezoninio darbo pasiūlymų. Tad ką rinktis jaunimui? Tuo pačiu specialistė palygino, kiek jauni žmonės už tą patį darbą uždirba Lietuvoje ir užsienyje.
„2020-ųjų krizė buvo neįprasta daugeliu aspektų – įmonių ir gyventojų indėliai augo rekordiniais tempais, beveik dešimtadaliu padidėjo butų kainos ir atlyginimai“, – trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Visgi anot jo, šiemet atlygini...
Nedarbas Lietuvoje toliau auga – atėjus rudeniui, registruotas nedarbas pasiekė 13,7 proc. Ekonomisto teigimu, bedarbių skaičiaus pikas bus pasiektas paskutinį šių metų ketvirtį. Nors Lietuvos ekonominė situacija yra nebloga ir viršijo lūkesčius, tačiau išlieka itin daug grėsmių, kurios persimeta į ...
Perskaičiau straipsnį apie diskriminuojamą jaunimą ir pasibaisėjau darbdaviais.
Esame krizės pradžioje. Nors dažnai kalbame, kad jauni žmonės turėtų tarnauti bei padėti Lietuvos ekonomikai savo indėliu, būtent jie dabar susiduria su dideliais sunkumais ir kliūtimis. Kaip kabintis į gyvenimą, kai žmonės masiškai atleidžiami, o įmonės bankrutuoja? Kaip ir kokia pagalba turėtų būt...
Alytaus miesto savivaldybė, Užimtumo tarnyba ir Jaunimo reikalų departamentas seka sėkmingais užsienio šalių pavyzdžiais ir kartu steigia pirmąjį Lietuvoje regioninį karjeros centrą „Karjeras“, kuris veiks Alytaus jaunimo darbo centro patalpose.
Nedarbo lygis lapkričio pradžioje Lietuvoje siekė 7,9 proc. Per spalio mėnesį jis sumažėjo 0,4 proc., tačiau tapo 0,5 proc. didesnis nei prieš metus. Maža to, šiemet įregistruota 16,7 proc. daugiau laisvų darbo vietų nei prieš metus.
Nedarbo lygis Lietuvoje balandį buvo mažesnis nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis, skelbia Eurostatas.
Pirmo ketvirčio pabaigoje šalyje buvo 20,1 tūkst. laisvų darbo vietų samdomiesiems darbuotojams. Šalies regionuose laisvų darbo vietų skaičius pasiskirstė tolygiai - Sostinės regione laisvų darbo vietų buvo 10,1 tūkst., Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione - 10 tūkst.
Vadovavimo ir lyderystės ekspertė Alisa Minionaitė sako, kad darbdaviai, gavę kandidato, neturinčio darbo patirties, kuris ką tik baigė universitetą, CV, nusivilia, nes mano, kad jis – tėvų išlaikytinis.
Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, atsižvelgus į sezoninius svyravimus, Lietuvoje nedarbo lygis šių metų vasarį, atsižvelgus į sezoninius svyravimus, siekė 7,3 proc., kaip ir sausį.
Žemas jaunų žmonių užimtumas – tai kompleksinė problema, kurią lemia tiek ekonominiai, tiek socialiniai veiksniai. Jau ilgus metus Europoje verda diskusijos, kokių priemonių imtis šiai problemai spręsti, kaip didinti jaunimo užimtumą ir integruoti juos į darbo rinką.
Jaunų žmonių bedarbystė vis dar išlieka aktualia problema. „Eurostat“ duomenimis, 18,4 proc. visų bedarbių sudaro jaunimas nuo 16 iki 29 metų amžiaus. Darbo neturi net ir aukštąjį išsilavinimą įgiję žmonės. DELFI domisi, kur slypi šios bedarbystės priežastys ir kas daroma, kad ji mažėtų.
Jaunimo nedarbas kelia itin didelį susirūpinimą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje (ES). Neseniai visų ES šalių jaunimo atstovai Europos Parlamentui įteikė savo siūlymus, kaip reikėtų spręsti šią problemą.
Europos Sąjungoje (ES) jaunimo nedarbas išlieka perkopęs 23 proc. ES socialinės padėties ataskaita rodo, kad jaučiamas tik nestiprus ekonomikos atsigavimas, o socialiniai skirtumai tarp euro zonos šalių vis dar išlieka neproporcingai dideli.
Antrąjį 2013 metų ketvirtį nedarbo lygis Ispanijoje pirmą kartą per pastaruosius dvejus metus mažėjo – nuo 27,2 proc. iki 26,3 proc., skelbia naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi oficialiais Ispanijos valstybino statistikos instituto duomenimis, informuoja newsru.com.
Į neformalų pasitarimą Vilniuje susirinkę Europos Sąjungos švietimo ir mokslo ministrai svarstė, kaip išspręsti dvi iš pirmo žvilgsnio viena kitai prieštaraujančias problemas – milžinišką jaunimo nedarbą ir darbdavių skundus, kad jie negali rasti darbuotojų.
Mažėjantys nedarbo rodikliai džiugina, tačiau jaunimui palankesnių sąlygų susirasti darbą neužtikrina. Anot personalo atrankos specialistų, rinkoje yra gerokai daugiau reikiamos darbo patirties turinčių žmonių, todėl darbdaviams neapsimoka investuoti į „žalius“ specialistus.