Šiandien diena gali vykti pagal planą, sistemingai, be klaidų, kas jus džiugins. Smulkūs neatitikimai gali erzinti, norėsis viską logiškai ir aiškiai apčiuopti.
jausmas
20 straipsnių
Dvi valandos dviejose Vilniaus vietose: istorija Nr 1. – Viršuliškių „parko“ istorinės atminties kūrimasis (1)
Dvi valandos dviejose Vilniaus vietose.
Pavydas – dažnas ir daugelį porų kamuojantis jausmas. Statistiškai du penktadaliai vedusių vyrų ir vienas penktadalis ištekėjusių moterų yra neištikimi, tad pavydo jausmą skatina tiek reali grėsmė, tiek įsivaizduojamas pavojus.
Meilės trikampis – bet kokius santykius taip apsunkina, kad viena pusė anksčiau ar vėliau turi pasitraukti. Į jį įsipainiojus sunku nenudegti, tenka rinktis – pamiršti mylimą žmogų ir oriai atsitraukti, ar paminti savo principus, o gal net ir nešioti meilužės ar meilužio etiketę.
Jūs žinote tą jausmą – staiga atsistojus ima svaigti galva. Kartais atrodo, kad kambarys ima suktis, o kai kurie žmonės akimirkai net praranda pusiausvyrą. Kodėl taip nutinka? Kada dėl to verta sunerimti?
Dažnai randu straipsnių apie taip vadinamą neištikimybę – tai įrodo, kaip aktualu žmonėms ta demoniška situacija, kai turi viską ir nori dar...
Atrodo, kad „šviežiai“ įsimylėjusioms poroms nė motais, kad juos stebi aplinkiniai.
Dažniausiai horoskopus ir astrologines prognozes skaitome tikėdamiesi, kad sužinosime kažką gero, mums bus pažadėtas staigus praturtėjimas ar visai čia pat laukianti meilė iki gyvenimo pabaigos... Tačiau ne mažiau verta išsiaiškinti ir savo asmenybės blogąsias savybes, kad galėtume likimą nukreipti ...
Dauguma moterų mėgsta leisti pinigus. Tačiau visos mes anksčiau arba vėliau susiduriame su būtinybe susidėlioti prioritetus.
Jau senovės išminčiai pastebėjo, kokią reikšmę žmogaus gyvenime turi žvaigždžių, planetų ir dangaus kūnų išsidėstymas. Jie lemia visą mūsų būtį: charakterį, elgesį, santykį su aplinkiniais ir aplinka, sėkmę tam tikrose srityse. Šiomis dienomis žmonės dar daugiau dėmesio skiria horoskopams, astrologi...
Naujausi sociologiniai tyrimai teigia – psichiškai sveikų žmonių šiandien praktiškai nėra. Mes visi turime vienokių ar kitokių bėdų. Taigi ar šiais laikais normalu būti truputį nenormaliu?
Amerikiečių psichiatras dr. Alexander'as Lowenas, sukūręs psichoterapijos būdą, kurio pagalba, tam tikrus fizinius pratimus derinant su įprasta psichoterapija, atkuriama natūrali kūno laisvė ir spontaniškumas, dalinasi ypatingos pacientės istorija.
Turiu 2,5 metų sūnų, kuris nuo šio rudens pradėjo lankyti darželį. Prie vaiko auginimo prisideda vyras, tačiau laiko vis vien nelieka per daug. Kartais su pavydu žiūriu į savo amžiaus žmones, kurie turi laisvę – laisvę ilgiau pavakaroti kavinėje (nebėgiojant paskui vaiką), laisvę eiti apsipirkti, sp...
Rašytojas Paulo Coelho apie neištikimybę yra pasakęs: „Tai nelauktas smūgis, kuris mus siaubingai sukrečia“. Galima teigti, kad tai vienas sunkiausių gyvenimo sukrėtimų, po kurio išduotajam gali būti labai sunku atsitiesti...
V.Šapurovas: dėl sekso suyra šeimos, atsiranda medicininių problemų, nepageidaujamas nėštumas, prievartos aktai (171)
Psichologai turi apibrėžę laimės jausmą, net įvardiję jo sudėtines dalis. Tačiau kaip išsaugoti laimės ir meilės jausmą poroje, tarpusavio santykiuose? Apie tai kalbamės su gydytoju psichiatru, psichoterapeutu, individualiosios psichologijos analitiku, seksologu Viktoru Šapurovu. Savo darbe jis vado...
„Nereikia smarkiai mažinti savo kartelės“, - vienišoms merginoms pataria DELFI skaitytoja Sima. Pasak jos, Lietuvoje vaikinų ieškančias paneles galima būtų suskirstyti į du tipus – princeses, laukiančias princų, ir žinančias, kad yra „paprastos, bet ne prastos“.
Netikėjau aš niekada tokiais dalykais, nors mano amžiną atilsį močiutė yra pasakojusi ne vieną istoriją, kaip jos pačios šeima ir pažįstami žmonės yra patyrę bildukų ir vaiduoklių pasisvečiavimą, ir kaip močiutė su draugėmis išsikviesdavo dvasias lėkštelės pagalba.
Kartais apima jausmas, kad niekas mūsų nesupranta ar negirdi, ką mes norime pasakyti. O ar patys esame geri klausytojai? Kaip gi reiktų klausyti, kad mūsų pašnekovai jaustų, kad juos girdime ir maža to, suprantame?
Atsakydamas į tą nesaugumo jausmą, kurį patyrė iš gimdytojų, žmogus dar vaikystėje išmoksta saugoti save, tampa atsargus, bijo būti atstumtas. Jų savigynos instinktas, pagrįstas motinos atstūmimu, yra jų pačių atstumiančio elgesio priežastis.
Rubrikoje „Dienos anekdotas“ linksmas istorijas pasakoja Cololo.