Donaldas Trumpas antradienį paskyrė Jamiesoną Greerą savo prekybos atstovu, kuris yra svarbi figūra įgyvendinant išrinktojo JAV prezidento ekonominę darbotvarkę, ypač jo planus naudoti muitus pajamoms didinti ir padėti daugiau gamybos perkelti į JAV teritoriją.
JAV ekonomika
186 straipsnių
JAV ekonomika – tai ekonominis pajėgumas šalies, vadinamos Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. JAV yra viena ekonomiškai pajėgiausių valstybių.
Penktadienį Azijos rinkos smuko, nes duomenis apie išaugusį Kinijos vartojimą nusvėrė susirūpinimas dėl JAV palūkanų normų po to, kai FED vadovas Jerome’as Powell leido suprasti, jog jos bus mažinamos lėčiau.
Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir viceprezidentė Kamala Harris antradienį Filadelfijoje susitiko savo pirmuosiuose debatuose – galbūt žiūrimiausiame renginyje prieš artėjančius rinkimus. Jie susikirto dėl abortų, imigracijos ir užsienio reikalų. Kalbėdami apie ekonominę politiką, kandidatai ...
JAV Federalinės rezervų sistemos (FED) valdybos pirmininkas Jerome’as Powellas penktadienį pareiškė, kad Jungtinėms Valstijoms atėjo metas pradėti mažinti palūkanų normas.
Kamala Harris, Demokratų partijos kandidatė į JAV prezidento postą, pristatė jos rinkimų programoje planuojamas ekonomikos priemones, kuriomis bus siekiama kovoti su augančiomis kainomis. Penktadienį ji dalyvavo rinkimų kampanijos renginyje artėjant Demokratų nacionalinei konvencijai ir kaltino korp...
Tokijas atmetė JAV prezidento Joe Bideno pareiškimą, kad Japonija yra „ksenofobiška“ šalis. J. Bideno žodžiai yra apgailėtini, sakė vyriausybės atstovas Yoshimasa Hayashi, kurį antradienį cituoja japonų naujienų agentūra „Kyodo“. Vyriausybė esą perdavė Vašingtonui, kad ši pastaba nėra pagrįsta teisi...
Ketvirtadienį vyriausybės paskelbtais duomenimis, mažėjant vartotojų išlaidoms ir eksporto apimtims, JAV ekonomika pirmaisiais trimis 2024 m. mėnesiais augo lėčiau nei tikėtasi.
„Swedbank“ ekonomistai nekeičia šių metų Lietuvos BVP augimo prognozės – BVP turėtų padidėti 1,8 procento, o kitų metų augimo prognozė didinama iki 2,8 procento. Prognozuojama, kad šiemet Lietuvos ekonomikos augimas bus sparčiausias tarp Baltijos šalių.
Pastarasis naftos kainų šuolis, kurį pakurstė Artimuosiuose Rytuose didėjanti įtampa, gali paveikti „santykinai geras“ Tarptautinio valiutos fondo (TVF) prognozes pasaulio ekonomikai, naujienų agentūrai AFP pareiškė šios finansų institucijos vyriausiasis ekonomistas Pierre‘as-Olivier Gourinchasas.
„Citadele“ banko ekonomistai atnaujino Lietuvos ekonomikos prognozes 2024 metams. Šalies infliacijos prognozė sumažinta iki 1,7 proc. (ankstesnė – 2,5 proc.), prognozuojamas darbo užmokesčio ir gyventojų perkamosios galios augimas. 2024 m. BVP augimo prognozė lieka nepakitusi.
Palūkanos bus mažinamos jau pavasarį, – sako „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis. Visgi, pasak jo, didžiausios ekonominės rizikos lieka susijusios su geopolitiniais procesais bei ekonominės politikos klaidomis, tačiau, net ir nepaisant to, bankas didina šių metų ekonomikos augimo prognozes nuo 1...
Remiantis naujausiais rodikliais, panašu, kad euro zonos verslo nuotaikos stabilizavosi, o vangumas JAV būsto rinkoje ir kiti veiksniai slopina JAV ekonomikos augimą. Kodėl JAV ekonomikos augimas praranda tempą ir kokią įtaką šiam procesui daro automobilių sektoriaus darbuotojų streikas?
Ričmondo federalinio rezervų banko prezidentas Thomasas Barkinas paprašė pakelti ranką: kiek iš salėje susirinkusių verslo atstovų prognozuoja, kad kitąmet jų kainos didės labiau nei prieš „Covid-19“ pandemiją? Ranką pakėlė maždaug du trečdaliai auditorijos.
Pasaulio ekonomika šiemet išvengė recesijos, kurią kone vienbalsiai prognozavo ekonomistai, tačiau nėra daug priežasčių lengviau atsikvėpti, sako „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis. Pasak jo, daugybė rodiklių rodo, kad pavojus niekur nedingo, o priežastys, leidusios išvengti sunkmečio, pamažu p...
Rudens pradžią pasaulio ekonomikoje paženklino keletas tendencijų – JAV gyventojų perkamoji galia ir gamybos dinamika išliko stiprios, sulėtėjimą buvo galima matyti tik nekilnojamo turto rinkoje. Pastaroji – šiuo metu didžiausias iššūkis ir Kinijai – šalies ekonomikos augimo tempą stipriai stabdo po...
Pastarosios dvi savaitės akcijų rinkose – ne pačios pozityviausios. Pagrindiniai JAV ir Europos akcijų indeksai per pastarąsias savaites buvo spaudžiami rinkose dominavusių pardavėjų. Pagrindinės priežastys: neramumai Artimųjų Rytų regione, nuvylę didžiausių JAV įmonių trečio ketvirčio rezultatai be...
Pasibaigus rugsėjui, infliacijos lygis euro zonoje ir toliau mažėjo, o JAV namų ūkių vartojimas išliko stebėtinai stabilus. Kokios naujausios infliacijos prognozės euro zonoje ir kaip JAV būsto rinka prisitaiko prie dabartinės ekonominės situacijos?
JAV palūkanų normos pastaraisiais metais augo istoriniu tempu, ir kai kurioms pramonės šakoms sunku suspėti iš paskos. Bankrotų skaičius didėja sparčiausiai nuo pandemijos laikų, tačiau įmonės užsikrauna vis daugiau skolų – galbūt tai ženklas, kad Federalinio rezervų banko darbas dar nebaigtas?
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) numato pasaulio ekonomikos „minkštą nusileidimą“: infliacija toliau nuosekliai slops, o dauguma didžiųjų pasaulio ekonomikų nuosmukio išvengs. Lyginant su TVF prognoze, parengta birželį, Lietuvos BVP šiemet trauksis tik –0,2 proc. (+1,2 p. p. peržiūra), o kitąmet a...
Jungtinėse Valstijose – vyriausybės uždarymo grėsmė: skelbiama, kad Respublikonų partijos atstovai Kongrese blokuoja bandymus priimti biudžetą.