Jekaterina II

35 straipsnių

Marius Vyšniauskas, istorikas

Šiandien lietuviškoje socialinėje erdvėje žodžiai „kieno Krymas?“ virtę savotišku šifru, norint patikrinti asmens politines pažiūras. Nors daugelis klausiančiųjų arba atsakančiųjų patys stokoja gilesnių istorinių žinių apie šią Europos žemyno dalį. Taigi kodėl Krymas yra toks svarbus geografiškai ir...

Marius Kundrotas, Lietuvos centro partijos narys

Jokia paslaptis, kad sovietų propaganda patriotizmą ir nacionalizmą ilgus dešimtmečius tapatino su fašizmu ir nacizmu. Fašizmo etiketės klijuotos ir Antano Smetonos politinei sistemai, ir 1941 m. sukilėliams, ir pokario partizanams, o galiausiai – ir Sąjūdžiui.

Edwardas Lucasas, Europos politikos analizės centro (CEPA) viceprezidentas

Maži berniukai dažnai svajoja apie magiškus ginklus, tokius kaip mirties spindulys ar sąmonę atimantis purškalas, galinčių suteikti jiems žvaigždės statusą, naikinti priešus ar bent jau pagyvinti nuobodžią pamoką.

Rasa Baškienė, TS-LKD narė

Rusijos imperatorė Jekaterina II, susirašinėjusi su garsiausiais Apšvietos veikėjais, kartą paklausė Voltero, kaip priversti paklusti ką tik aneksuotos Abiejų Tautų Respublikos piliečius. Garsaus laisvamanio atsakymas buvo toks: „Nukatalikinti, demoralizuoti, ir tautos nebeliks“.

Aurimas Navys

Rugsėjo 20 d. Krymo totorių tautinio parlamento (Medžlis) ir „Dešiniojo sektoriaus“ atstovai pradėjo civilinę Rusijos aneksuoto Krymo blokadą. Autobusai ir lengvieji automobiliai bei pėstieji buvo praleidžiami, o štai visi kiti sunkvežimiai, krovininiai vilkikai ir stambiagabaritės transporto priemo...