Vadovauti euro zonos finansų ministrus vienijančiai Eurogrupei – buvusiam įtakingam klubui, nuo skolų krizės laikų šiek tiek priblėsusiam – siekia trys kandidatai, paskelbta ketvirtadienį.
Jeroenas Dijsselbloemas
74 straipsnių
Suomijos centrinio banko vadovas Olli Rehnas pasitraukė iš kovos dėl Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovo posto, taigi kovą tęsia tik du kandidatai, penktadienį pranešė Prancūzijos finansų ministerijos pareigūnas.
Deryboms dėl bendro Europos kandidato, kuris iš Christine Lagarde perims Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovo postą, vadovaus Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūros AFP šaltiniai.
Pirmadienį atsistatydinantis Euro grupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas iškilo iš nežinomybės ir tapo neginčijamai tvirtu derybininku, padėjusiu Europai išgyvendinti baisiausią Graikijos skolų krizės laikotarpį.
Euro grupės pirmininkas Jeroenas Dijsselbloemas traukiasi iš Nyderlandų politikos po 12 metų darbo įstatymų leidėju ir beveik penkerius metus trukusio vadovavimo Nyderlandų finansų ministerijai.
Trečiadienį metinį pranešimą apie padėtį Bendrijoje skaitęs Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris pasiūlė steigti ES finansų ministro pareigybę, kas būtų didelis žingsnis link gilesnės euro zonos integracijos.
Graikija su savo euro zonos kreditoriais susitarė dėl naujų reformų, kas didina viltis, jog Atėnams pavyks gauti daugiau lėšų ir išvengti nemokumo šią vasarą.
Eurogrupės pirmininkas Jeroenas Dijsselbloemas trečiadienį sulaukė kritikos dėl komentaro, kad Pietų Europos šalys iššvaistė savo pinigus „gėrimams ir moterims“.
Graikija ir jos euro zonos kreditoriai vis dar nesutaria dėl reikalingų reformų prieš šaliai suteikiant naują gelbėjimo paketą, po pirmadienio susitikimo teigė euro zonos finansų ministrų pirmininkas, Nyderlandų finansų ministras Jeroenas Dijsselbloemas.
Papildomas reformų Graikijoje paketas, kurį šalies valdžia artimiausiu metu turėtų pradėti svarstyti su kreditorių atstovais, yra būtinas, kad Tarptautinis valiutos fondas (TVF) galėtų atnaujinti kreditavimą Graikijai, – tokią išvadą galima daryti iš euro grupės vadovo ir Nyderlandų finansų ministro...
Graikija pirmadienį sutiko su kompromisu dėl naujų reformų, kurios turėtų išvesti iš aklavietės su ES ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) kreditoriais, bei suteikti šaliai daugiau finansinės pagalbos, pranešė pareigūnai.
Graikijos kreditoriai – euro zona ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) – pasiekė „bendrą poziciją“ dėl Graikijos, kuri leis grįžti į Atėnus ir įveikti aklavietę dėl finansinės pagalbos šiai šaliai, pirmadienį pranešė Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble.
Graikijos premjeras Alexis Tsipras šeštadienį perspėjo Tarptautinį valiutos fondą (TVF) ir Vokietijos finansų ministrą Wolfgangą Schaeuble „liautis žaisti su ugnimi“ sprendžiant Atėnų skolų klausimą.
Eurogrupės pirmininkas Jeroenas Dijsselbloemas šeštadienį pranešė, kad Graikija išsklaidė abejones ir gali tikėtis teigiamos sprendimo dėl skolų naštos sumažinimo.
Londonas negalės likti Europos finansų sostine, jeigu Didžioji Britanija po „Brexit“ nuspręs nesilaikyti Europos Sąjungos (ES) taisyklių, antradienį įspėjo Eurogrupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas.
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pareiškė, jog būgštauja, kad Europos Sąjungos ir Didžiosios Britanijos ryšiai nukentės po šalies pasitraukimo iš bloko, jei „užsispyrę Bendrijos politikai“ toliau naudos griežtą retoriką Londono atžvilgiu.
Eurogrupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas protu nesuvokiama pavadino mintį, kad Didžioji Britanija galėtų išsaugoti nevaržomą prieigą prie Europos bendrosios rinkos, tuo pačiu metu suvaržydama imigraciją iš ES.
Europiečiai turės gerokai pasistengti, kad išvestų Europos Sąjungą iš slogios atmosferos po ketvirtadienį Britanijoje įvyksiančio referendumo dėl tolesnės narystės Bendrijoje, kai visuomenė yra nusistačiusi prieš didesnę integraciją, o Berlynas ir Paryžius nesutaria, kokiu keliu reikės pasukti.
Euro zonos finansų ministrai po derybų maratono trečiadienį naktį pasiekė gyvybiškai svarbų susitarimą su Graikija pradėti mažinti skolos naštą Atėnams, kaip to reikalavo Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ir atverti 10,3 mlrd. eurų (12 mlrd. dolerių) finansinės pagalbos paketą.
Vėl artėjanti prie bankroto Graikija pirmadienio vakarą sulaukė euro zonos pažado per artimiausias dienas skirti dar penkis milijardus eurų. Parlamentas Atėnuose išvakarėse minimalia persvara priėmė pusmetį vėluojančias reformas ir, pasak euro zonos ministrų, tai atveria kelią išmokėti naują paskolo...