Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) savo veiklą pradėjo Vilniuje, Tilto g. 17A esančiame pastate. Į dabartinį pastatą, esantį Žygimantų g. 2, teismas persikėlė 2005 metais. Teismo pastato ir vietovės istorija garsėja įspūdinga praeitimi.
Jolanta Malijauskienė
14 straipsnių
Prieglobsčio bylų nagrinėjimas Vilniaus apygardos administraciniame teisme tapo kasdieniniu įtemptu darbu. Šio teismo teisėjai jau išnagrinėjo 892 prieglobsčio prašytojų bylas. Jose skundžiamas Migracijos departamento sprendimas nesuteikti pareiškėjams prieglobsčio Lietuvoje.
Iš Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) išnagrinėtų neteisėtų migrantų skundų apie pusė yra patenkinti arba patenkinti iš dalies, daugiausiai – dėl apskundimo terminų.
Siekiant laiku išnagrinėti prieglobsčio prašytojų skundus, dalis jų iš Vilniaus apygardos administracinio teismo perduota kitiems administraciniams teismams.
Pastarosiomis dienomis Vilniaus apygardos administracinis teismas kasdien gauna gerokai per 20 pareiškėjų skundų dėl Migracijos departamento komisijos prie Vidaus reikalų ministerijos priimtų sprendimų.
Į anksčiau prestižinėmis laikytas teisėjo padėjėjo pareigas šiandien vis sunkiau prisikviesti gabių teisininkų – jų nevilioja siūlomas nedidelis atlyginimas valstybės tarnyboje.
Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos nariai šią savaitę Nacionalinėje teismų administracijoje susitiko paskutinį kartą. Ši komisija dirbo nuo 2017 rugsėjo 28 dienos.
Trečiadienį Vilniaus apygardos administraciniame teisme nagrinėjama koncerno „MG Baltic“ ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) byla.
Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) viceprezidentė prof. Angelika Nußberger (išrinkta nuo Vokietijos) ir teisėjai Carlo‘u Ranzoni‘is (išrinktas nuo Lichtenšteino) bei prof. Egidijus Kūris (išrinktas nuo Lietuvos) – apie teismo kasdienybę, įdomiausias bylas bei Lietuvai aktualiausias problemas.
Vilniaus apygardos administraciniame teisme kasmet didėja nuteistųjų skundų, kuriuose prašoma atlyginti neturtinę žalą dėl blogų kalinimo sąlygų. Už grotų sėdintys kaliniai nepavargsta bylinėtis su valstybe ir neretai ginčus laimi.
Pasirinkdama profesiją teisėja Jolanta Malijauskienė tiksliai žinojo: bus teisininkė, kaip ir advokatu dirbantis tėvas, šiam darbui atidavęs 47-erius gyvenimo metus. Ir štai jau 17 metų ji – teisėja. 10 metų dirbo Vilniaus 1-ajame apylinkės teisme, 5-erius vadovavo Trakų rajono apylinkės teismui, o ...
Vaikai neretai yra ypatingi liudytojai civilinėse šeimos ir baudžiamosiose smurto bylose. Daugelyje Europos šalių vaikų apklausoms teismuose skiriamas išskirtinis dėmesys: sukuriama saugi aplinka, dirba vaikams pasiruošę padėti profesionalūs psichologai ir teismų darbuotojai.
„Teismą piešiau galvodama apie jame dirbančius žmones. Teisme yra teisybė, todėl ir žmonės ten turėtų šypsotis, bent jau po to, kai nugali teisybė“, – taip savo darbą komentavo viena iš moksleivių piešinių konkurso „Teismai gina žmones“ dalyvių.
Gavote šaukimą atvykti į teismą liudyti ir staiga dalis prisiminimų Jūsų atmintyje virto balta dėme? Vengimas eiti į teismą, baimė ir psichologinis diskomfortas – anot teisėjų, visiškai natūrali žmogaus reakcija. Išvengti streso liudytojui greičiausiai nepavyks, tačiau susitvarkyti su juo gali padėt...