Jonas Trinkūnas

13 straipsnių

Mindaugas Peleckis

Ar daug pasaulyje pagonių? Nors šis žodis istoriškai turi neigiamą konotaciją (lotyniškai paganus yra kaimietis), todėl šie žmonės dažniau vadinami tradicinių tikėjimų atstovais, politeistais ir t. t., vis dėlto čia lakoniškumo dėlei vartosiu žodį „pagonis“, neturėdamas nė menkiausio kėslo sumenkint...

Mindaugas Jackevičius

Senovės baltų religinės bendrijos krivė Inija Trinkūnienė sako, kad Ramūno Karbauskio tėvonijoje Naisiuose, kur veikia Baltų dievų muziejus bei ant piliakalnio iškilusi Baltų arena, puoselėjamas senasis lietuvių tikėjimas.

Edmundas Malūkas, rašytojas

Vos prieš kelias dienas įvykusi Lietuvos senojo baltų tikėjimo išpažinėjų sueiga, kažkodėl pavadinta „krivulė“ (senovėje „kiemų“ atstovų susirinkimas vadintas „kuopa“), nubrėžė ryškų brūkšnį tarp tikėjimo praeities ir ateities.

Valdas Rutkūnas, mokytojas

„Kas man iš to, kad esu lietuvis?“ – šį klausimą neišvengiamai užduodame kiekvienas sau. Ar tautiškumas iš viso šiuolaikiškas bruožas? O gal tautiškume galima rasti sprendimus mums rūpimiems uždaviniams?

Šarūnas Laužadis, rašytojas, publicistas

Daug senųjų tikėjimų ir religijų jau nustumtų į praeitį, tačiau visi jie turėjo didesnę ar mažesnę įtaką žmonijos raidai. Mums taip pat derėtų žinoti apie senovės lietuvių papročius ir apeigas, apie savo ar gyvenamosios vietovės vardo kilmę ir reikšmę, saugoti savo gyvenamąją aplinką ir semtis iš jo...

Edmundas Malūkas, rašytojas

Pačioje aukščiausioje Rokantiškių kapinių vietoje, ant kalno tarp beržų amžiams nugulė mūsų Krivių krivio urna. Simboliška: rodos iki dangaus ištiestum ranką ir pasiektum, ir nupūstum gedulo ugnies dūmą, ir pakilęs vėju nuskristum paskui Velionio vėlę.

Valdas Rutkūnas

Sausio 20 dienos rytą, viduržiemio šalčiui sukausčius upes, Lietuvos sostinėje nustojo plakusi Lietuvos Romuvos Krivio Jauniaus Jono Trinkūno širdis. Krūptelėjo Lietuva, nes Protėvių taku pasuko visų lietuvių didžiausias lietuviškumo Mokytojas ir Dvasinis Vadovas.