Britai toliau skęsta „Brexito“ situacijos absurde. Stebėdamas šią situaciją genialusis satyrikas Jonathanas Swiftas turėtų šypsotis. „Guliverio kelionėse“ aprašytas XVIII amžiaus britų politikos absurdas atsiskleidė visu savo grožiu dabartyje.
Jonathan Swift
6 straipsnių
Dešimt nemaloniausių mokesčių per visą britų istoriją: mokėti tekdavo net už langus ir degtukus (49)
Nuo senų laikų bandoma įvesti mokesčius įvairiausiems dalykams – nuo lūšnų iki degtukų, nuo langų iki tarnų, ir būtent dėl jų yra kilę ne vienas maištas, suirutė ar sukilimas.
Praėjusį dešimtmetį ekonomistas Raimondas Kuodis pasakė frazę, kurią laikau labai vykusiu mūsų politinio gyvenimo eskizu. Jo žodžiais, dvi didžiausios Lietuvos problemos – korupcija ir kvailumas. Korupcija – tai, apie ką šiandien daugiausiai šnekama, nes masinei auditorijai labai patinka skandalai. ...
Literatūroje aprašyti įspūdingi miestai, kelionės kosmosu ir ateiviai buvo aprašyti dar prieš atšuoliuojant mokslo revoliucijai, rašo „The Atlantic“.
Siūlome ištrauką iš knygos „Optimizmo paieškos pesimizmo amžiuje: Rytų Europos nuojautos ir pranašystės (Leonido Donskio ir Tomo Venclovos dialogai).
Kažkokia proga romantiškoji ir, spėju, ne vien vyresniosios kartos tebemėgstama poetė Janina Degutytė (1928–1990) mestelėjo, esą lietuvių vaikų literatūra esanti vidutiniška. Perskaičiau poetės repliką ir iškart kilo abejonė. Kokia liniuote galima išmatuoti individualų vaikų literatūros poveikį naci...