José Manuel Barroso
22 straipsnių
Vokietijos žurnalistų ir leidėjų asociacija trims Baltijos šalims skyrė „Auksinės Viktorijos“ apdovanojimą už europietiškumo idėjų skatinimą ir įgyvendinimą, ketvirtadienį pranešė prezidentės spaudos tarnyba.
Buvęs Rusijos prezidento patarėjas Andrejus Illarionovas interviu leidiniui „Gordon“ papasakojo, ką jis mano apie Rusijos vadovo Vladimiro Putino bandymą nusiųsti į Ukrainą „taikdarius“.
Europos Komisija siūlo įgyvendinti naują Europos energetinio saugumo strategiją. Tai esą daroma „atsižvelgiant į į dabartinę geopolitinę padėtį ir ES priklausomybę nuo importo“.
Trečiadienį Europos Komisijos pirmininkas José Manuelis Barroso išsiuntė laišką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.
Kremlius siekia padalinti Ukrainą ir aneksuoti Krymą, o Vakarai nesugeba sulaikyti Rusijos, nes JAV prezidento Baracko Obamos užsienio politika yra tokia pat bestuburė, kaip ir Europos Sąjungos (ES).
Prisimenant George’o Gordono Byrono laiko tėkmės metaforą, į jūrą daug nubėgo vandens po to, kai Maxas Weberis parašė klasika virtusią savo esė apie politiką kaip pašaukimą „Politik als Beruf “ (vok. k. Beruf reiškia ir profesiją, ir pašaukimą). Kaip niekada anksčiau svarbus lieka klausimas, kas yra...
Europos Komisija pasiūlė bankų sąjungai bendrą bankų pertvarkymo mechanizmą (BBPM). Pasak Komisijos, pasiūlytas sprendimas užtikrintų, kad tuo atveju, jei, nepaisant griežtesnės priežiūros, bankas, kuriam taikomas bendras priežiūros mechanizmas (BPM), patirtų didelių sunkumų, jis galėtų būti veiksmi...
Europos Parlamento nario, profesoriaus Vytauto Landsbergio nuomone, gėjų eitynių centrine miesto gatve uždrausti negalima.
Nacionalinės dailės galerijos plenarinėje salėje prasidėjo aukšto lygio susitikimas, kuris simbolizuoja Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pradžią. Į šį susitikimą su prezidente Dalia Grybauskaite, premjeru Algirdu Butkevičiumi ir vyriausybės nariais atvyko Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jose Ma...
Liepos 1 dieną Lietuva pradėjo pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai – pirmą kartą nuo narystės ES pradžios mūsų šaliai tenka šis atsakingas uždavinys. Per istorinį pirmininkavimo pusmetį tiek Lietuvoje, tiek užsienyje vyks daugybė su pirmininkavimu susijusių renginių, į Lietuvą nukryps užsie...
Žinia apie tarp Europos Parlamento ir Tarybos pasiektą politinį susitarimą dėl daugiamečio Europos Sąjungos biudžeto 2014-2020 metams džiugiai sutikta iš airių pirmininkavimą ES Tarybai perimančioje Lietuvoje ir kaimyninėje Latvijoje.
Nors nedarbo lygis Europos Sąjungoje (ES) siekia rekordines aukštumas, yra šimtai tūkstančių laisvų darbo vietų informacinių technologijų (IT) pramonėje, ir tam, kad jos būtų užpildytos, vyriausybės ir kompanijos turi bendromis pastangomis padėti, pirmadienį skelbia „EUbusiness“ cituodamas Europos K...
2013 m. Europos kultūros sostinės – Marselis (Prancūzija) ir Košicė (Slovakija). Oficiali kultūrinė programa Marselyje prasidės sausio 12 d., Košicėje – sausio 19 d.
Bene svarbiausias numatomas 2013-ųjų įvykis, kuriam valdžia ruošiasi jau kelerius pastaruosius metus ir leidžia tam nemenkus pinigus, bus Lietuvos pirmininkavimas ES, prasidėsiantis šių metų liepos 1 d. ir truksiantis pusmetį.
Aptariama istorija – Lenkijos piliečio Tomaszo Snarskio peticija dėl Lietuvos lenkų kalbinių teisių –Europos Parlamento Peticijų komitete atsidūrė dar pernai pavasarį. Viešame posėdyje ji pirmą kartą buvo nagrinėta šių metų balandžio 24 d.
Europos Sąjungos (ES) institucijos – biurokratiškos, nesuvokiamos ir nutolusios nuo žmonių. Tam pritartų dažnas europietis. Ką daryti, kad ES būtų daugiau demokratijos? Vieni siūlo aukščiausius ES pareigūnus rinkti tiesiogiai, tačiau yra manančių, kad tai būtų absurdas.
Lietuvoje nerimstant aistroms po Seimo rinkimų, žvilgsniai krypsta į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, išreiškusią nepasitikėjimą viena daugiausiai rinkimuose balsų surinkusia (įvairiais būdais) partija. Tbilisyje tuo tarpu formuojasi panaši, tik dar intensyvesnė situacija.
Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuel Barroso trečiadienį pasipriešino bandymams apkarpyti kitų metų Europos Sąjungos biudžetą ir pabrėžė, kad tai prieštarautų planams skatinti augimą ir darbo vietų kūrimą, informuoja AFP.
Ukrainos valdžia nuosekliai tęsia diktatūros įtvirtinimo politiką. Opozicijos persekiojimas, politiniai kaliniai, griežta spaudos cenzūra tapo niūria Europos futbolo čempionatą pasitinkančios šalies kasdienybe.