Saudo Arabijos 3 mlrd. dolerių vertės apsidraudimas, skirtas apsisaugoti nuo krintančių naftos kainų, galiausiai kainuos žymiai mažiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio – net jei paklausa galiausiai pasirodys stipresnė, negu tikisi karalystė.
Julian Lee
5 straipsnių
2019 metų įvykiai pasitarnavo kaip priminimas, koks vis dėlto pažeidžiamas yra pasaulio naftos tiekimas. Iranas buvo kaltinamas dėl išpuolių prieš laivus, naftotiekius ir perdirbimo gamyklas Artimuosiuose Rytuose. Tačiau pasaulyje, iki šiol abejingame naftos geopolitikai, netruko pasijusti išpuolių ...
Saudo Arabijai reikėtų liautis bandyti valdyti pasaulinę žalios naftos rinką ir grįžti prie „gavybos kada panorėjus“ politikos, kurią 2014 m. trumpam buvo priėmęs ilgiausiai tarnavęs naftos ministras Ali Al‑Naimi.
Prezidentui Vladimirui Putinui reikia kuo skubiau, kol neištirpo amžinasis įšalas, susirūpinti ekologija, kad Rusijos naftos ir dujų kompanijos ir toliau galėtų siurbti angliavandenilius, kurie šildo planetą ir verčia tirpti amžinąjį įšalą.
Naftos strategijos: atrodo, kad vėl grįžome į 1986‑uosius – Saudo Arabijos karalius pašalino energetikos ministrą (1)
Saudo Arabijos valdovas pašalino iš pareigų už naftos pardavimus atsakingą ministrą, nes šis nesugebėjo išlaikyti pakankamai aukštų naftos kainų mažėjant paklausai ir didėjant pasiūlai iš OPEC nepriklausančių šalių. Pamaniau, kad prabudau 1986‑aisiais.