Lietuvos banko „Spręsk pats“ finansinio raštingumo kampanijos metu indėliams skiriame nemažai dėmesio. Kodėl?
Julita Varanauskienė
226 straipsnių
Julita Varanauskienė – Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja.
Ji dirbti į Lietuvos banką atėjo turėdama didelę darbo viešajame ir privačiajame sektoriuose patirtį. Nuo 2017 m. ji dirbo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, o nuo 2019 m. gegužės šiai įstaigai vadovavo. Prieš tai dirbo viename iš didžiausių šalyje komercinių bankų, kur įvairias pareigas ėjo finansinių paslaugų ir klientų aptarnavimo, namų ūkių finansų, gyvybės draudimo padaliniuose. J. Varanauskienė turi darbo patirties švietimo ir mokslo srityje – yra dėsčiusi ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, dalyvavusi tarptautinės aukštųjų mokyklų mokymo programų vertinimo ekspertų grupės darbe. Ji yra įgijusi vadybos ir administravimo magistro laipsnį Kauno technologijos universitete bei daktaro laipsnį ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.
Julita Varanauskienė taip pat yra ir viena iš „Delfi“ iniciatyvos SAUGU ekspertų. „Delfi“ iniciatyvos „Saugu“ metu įgyvendina inovaciją žiniasklaidoje: su saugumu susijusias temas, norint atskleisti platesnį jų kontekstą, komentuoja profesionalūs ekspertai.
Nors būsto įperkamumo lygis Lietuvoje yra kritęs ir į priešpandeminį lygį grįš tik 2025 m., priemonės, kurios palengvintų skolinimąsi gyventi skirtam nekilnojamam turtui (NT), būtų perteklinės, tikina Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotoja Julita Varanauskienė. Ji pabrėžė, kad dabartinį...
Įsigiję būstą su paskolą tik ir laukia, kada palūkanos iš aukščiausio taško leisis žemyn, praneša LNK žinios.
Praėjusiais metais NT sandorių skaičius ženkliai krito, o būsto įperkamumas bene pasiekė dugną. Ar sudėtinga rinkos situacija paveikė lietuvių meilę nekilnojamajam turtui? Ar vis dar galvojama, kad investicijos į NT gali atnešti didžiausią grąžą? Atsakymų į šiuos klausimus buvo ieškota konferencijoj...
Kaip žinoti, į kokias sritis kreipti ilgalaikes investicijas? Kada geriausias metas pirkti ir parduoti akcijas? Ar tikrai akcijų birža – tik pažengusių investuotojų reikalas? Galiausiai, kaip pagaliau sutaupyti, jei metai iš metų to padaryti niekaip nepavyksta? Tai – tik keletas klausimų, į kuriuos ...
Lietuvos bankas siūlys įpareigoti komercinius bankus būsto paskolą imantiems klientams pateikti bent dvi alternatyvas – paskolą kintamosiomis arba fiksuotomis palūkanomis. Tai, priklausomai nuo diskusijų Seime, galėtų įsigalioti po kelių mėnesių ir leistų patiems klientams apsispręsti dėl palūkanų.
Lietuvos bankas (LB) pateikė pasiūlymus ir įgyvendins priemones, kurios praplės būsto paskolų gavėjų pasirinkimo galimybes, sumažins refinansavimo ir palūkanų maržos peržiūros naštą vartotojui, gerins vartotojų informuotumą ir kels jų finansinio raštingumo lygį. Šios priemonės teikiamos po viešos ko...
Ekonomistas Raimondas Kuodis penktadienį baigia antrąją kadenciją Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojo pareigose. Jį pakeis Julita Varanauskienė, iki šiol dirbusi „Sodros” direktore.
Lietuva smenga į demografinę duobę – ateityje bus vis mažiau dirbančiųjų, kuriems teks išlaikyti vis daugiau pensinio amžiaus asmenų. Todėl tarptautiniai ekspertai Lietuvai siūlo vėlinti pensinį amžių. Dalis Lietuvos ekspertų sutinka, kad tai – neišvengiama, tačiau yra ir kitų problemos sprendimų bū...
„Sodra“ stebi, kad gyventojai į išankstinę pensiją jau taip nebesiveržia, kaip prieš keletą metų. Kiek dabar gyventojų renkasi išankstinę pensiją to priežastys ir nuo kada Lietuvoje vėl reikės keisti pensinį amžių, LNK pasakojo „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė.
Kaip padidinti moterų darbo pajamas ir pensiją? Atliktas tyrimas parodė, kodėl Lietuvoje yra toks atlygių atotrūkis (2)
„Pragare turėtų būti vieta moterims, kurios nepadeda kitoms moterims“, – taip savo pranešimą konferencijoje „HR savaitė Lietuva“ pradėjo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie SADM (SODRA) vadovė Julita Varanauskienė. Ji iškart pridėjo, kad šiuos žodžius per Hillary Clinton rinkiminę ka...
Besitikintiems gauti gerą pensiją – nemalonūs skaičiai: suskaičiavo, kokią dabartinio užmokesčio dalį ji iš tiesų sudaro (4)
Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos užsakymu atlikta apklausa atskleidžia, kad atsižvelgiant į „Sodros“ galimybes, daugelio gyventojų lūkesčiai dėl pajamų senatvėje pernelyg optimistiški.
Vyriausybei numačius nuo birželio dar kartą indeksuoti pensijas ir kitas socialines išmokas, Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodra“) rezervas šiemet vis tiek augs, nors mažiau nei planuota anksčiau, sako „Sodros“ direktorė.
Pernai gyventojų atlyginimai augo dešimtadaliu: išskirta, kuriose savivaldybėse gaunamos mažiausios pajamos (1)
„Sodros“ duomenimis, lyginant 2021 m. ir 2020 metų lapkričio mėnesį, vidutinės gyventojų pajamos, dirbusių visą mėnesį, augo 11,5 proc., o apdraustųjų skaičius padidėjo 31 tūkst. Vidutinės apdraustųjų pajamos, kurie dirbo visą mėnesį, 2021 metų lapkričio mėnesį siekė 1588,37 eurus ir buvo beveik 164...
„Sodros“ pajamos pernai, preliminariais duomenimis, siekė 5,5 mlrd. eurų – 228 mln. eurų, arba 4,3 proc. daugiau nei planuota. Fondo išlaidos siekė 4,94 mlrd. eurų, – 129,3 mln. eurų, arba 2,6 proc. mažiau nei planuota.
„Sodra“ pradeda mokėti vienkartines 100 eurų dydžio išmokas už skiepą. Iki Kalėdų jas gaus daugiau nei 93 tūkstančiai žmonių.
Nuo pandemijos suvaržymų pernai ir šiemet nukentėjusių įmonių bendra skola „Sodrai“ siekia 170 mln. eurų, iš kurių 158 mln. eurų – atidėjimai.
Potencialo sparčiau didinti pensijas yra, sako „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė.
„Sodra“ iš verslo už darbuotojus mokamų įmokų šiemet gavo kiek daugiau negu buvo suplanuota.
Lapkritį įvestas ir gruodį sugriežtintas antrasis karantinas „Sodrai“ turi mažesnę įtaką nei pirmasis karantinas pernai pavasarį, teigia „Sodros“ vadovė Julita Varanauskienė.