Artėjant jautriausiai, sentimentaliausiai pavasario šventei – Motinos dienai vis dažniau pradedame galvoti, kas pradžiugintų artimiausią žmogų. Dovanos gali būti pačios įvairiausios pradedant gėlėmis, pagamintais naminiais pyragėliais, įtraukiančia knyga ir baigiant kelione į šiltuosius kraštus. Sut...
Juozas Vasiliauskas
9 straipsnių
Juozas Vasiliauskas savo knygoje „Žolininko patarimai“ pateikia daug naudingos informacijos apie liaudiškus gydymo metodus. Daugelį vyresnio amžiaus žmonių, taip pat tuos, kurie dirba stovimą darbą, kankina išsiplėtusios kojų venos, aukštas kraujospūdis, nemiga, širdies ligos, hemarojus.
Peršalus ar pajutus gerklės skausmą visai nebūtina lėkti į parduotuvę pirkti imbiero – turime ir lietuvišką šaknį, kuri dezinfekcinėmis ir skoninėmis savybėmis nenusileidžia liaupsinamai įvežtinei.
Lieknina ir saugo nuo ligų ar žudo? Jo sultys – blogis ar jaunystės eliksyras?
Jokie sintetiniai vitaminai neprilygsta pirmajai žalumai, kurią mums dovanoja gamta. DELFI domėjosi, kokie pumpurai naudingiausi mūsų sveikatai, kur ir kaip juos rinkti, vartoti.
Su rudens atėjimu neišvengiamai vėstantys orai primena, kad artėja peršalimo ligų sezonas, tačiau jo galima išvengti į savo mitybą įvedus vos keletą augalinio maisto produktų.
Energijos žmogaus organizmas gali pagaminti įvairiais būdais, bet geriausias ir greičiausias energijos šaltinis yra medus.
Žolininkų patarimai: norite greitai atsigauti po žiemos – valgykite medžių pumpurus ir piktžoles (240)
Žolininkai primena, kad bręstantys medžių pumpurai ir iš žemės prasikalusios pirmosios žolės – vertingiausi pavasario augalai, kadangi jie būna sukaupę pačias vertingiausias medžiagas.
Ar yra tekę regėti, kad šeimininkės patiekalo lėkštę puoštų gėlės – nasturtos ar medetkos – žiedu? Vegetarų draugijos pirmininkė Ksavera Vaištarienė sako, kad tai ne tik gražu, bet ir naudinga – lėkštės puošmeną tikrai galima suvalgyti. Ir minėtos gėlės – toli gražu ne vienintelės, kurias galima ska...