Iglė pristato naują dainą „Jūros vandenynai“ ir jos pačios sukurtą vizualizaciją. Dainininkė yra ne kartą sakiusi, kad nemėgsta gilaus ir tamsaus vandens. Tačiau mini vaizdo klipe ji būtent jame ir plūduriuoja. Iglė šypteli – vandens, tiek tikro, tiek simbolinio, pastaruoju metu jos muzikinėje kūryb...
jūros
61 straipsnių
Prie Svalbardo kantų, už poliarinio rato, 3 kilometrų gylyje mokslininkai aptiko paslaptingą darinį – hidroterminių angų slėnį. Palei 500 km ilgio Knipovičiaus povandeninį kalnų masyvą (angl. Knipovich ridge) plytinti teritorija anksčiau buvo laikoma nieko neypatinga. Tačiau aptikę hidroterminių ver...
Mokslininkai tiria didingą Atlanto vandenyną: po jo paviršiumi slypi ekosistemų stebuklai ir grėsmės
Daugelio šalių mokslininkai vienija jėgas kovodami su grėsmėmis gyvybei antrajame pagal dydį pasaulio vandenyne.
Mokslininkai mano turintys įrodymų, jog pastebėjo greičiausiai judėjusį ledyno įtrūkimą, kurį kada nors pavyko užfiksuoti. 10,5 km ilgio plyšys Antarktidos ledo dangoje susiformavo neįtikėtinu 35 m/s, arba maždaug 128,7 km/h, greičiu.
Trečiadienį įjungusi didžiulę turbiną, Kinija sukūrė didžiausią pasaulyje veikiantį vėjo jėgainių parką pagal vieno įrenginio galią, taip pabrėždama savo, kaip pasaulinės vėjo energijos gamybos lyderės, pozicijas, praneša electrek.co.
15 metų trukusios Jungtinių Tautų derybos dėl jūrų apsaugos pasibaigė aplinkosaugininkų triumfu. Apie istorinį susitarimą ir jo reikšmę kalbamės su jūrų teisėje besispecializuojančiu teisininku Kristijonu Draugeliu.
JT šalys narės po daug metų trukusių derybų susitarė dėl pirmosios tarptautinės atvirosios jūros sutarties, skirtos apsaugoti pasaulio jūras, teksto. „Laivas pasiekė krantą“, – šeštadienio vakarą aidint delegatų plojimams JT būstinėje Niujorke pareiškė JT konferencijos vadovė Rena Lee. Aplinkosaugos...
Į vandenyno gelmes nusileidusius mokslininkus apstulbino keisti pasikartojantys reiškiniai: kas palieka šiuos paslaptingus pėdsakus dugne? (1)
Neseniai surengtos ekspedicijos į mažai ištirtus šiaurinės Vidurio Atlanto vandenyno dalies vandenis metu jūrų mokslininkai aptiko šį tą keisto – nedidelių duobučių, iškastų dugno nuosėdose, ir ne bet kaip, o sudarančių tuzinus beveik tiesių linijų.
Australijos mokslininkai prie Australijos krantų aptiko didžiulę jūros žolės pievą. Ji užima 200 kvadratinių kilometrų plotą. Tačiau visa ši „jūros veja“ išaugo iš vieno ūglio, kuris klonavosi ir išplito į tokią didelę sritį, praneša „New Atlas“.
Saudo Arabijos mokslininkai rado būdą, kaip iš jūros vandens išgauti itin geidžiamą metalą: tai kardinaliai pakeistų gyvenimą (21)
Litis šiuo metu žmonijai yra labai svarbus metalas. Apsižvalgykite – kiek aplink save matote prietaisų, kuriems reikalingos ličio jonų baterijos? Tačiau ličio gavyba nėra labai švari, o ir dėl šio metalo išteklių yra nerimaujama. Ką galime padaryti? Mokslininkai žino vieną vietą, kur ličio yra labai...
Pasaulinė organizacija World Wildlife Foundation (WWF) šį mėnesį paskelbė, kiek verti visi pasaulio vandenynai ir jūros. Ši suma siekia 21,2 trilijoną eurų, o tai reiškia, kad pasaulio vandens telkiniai yra septintoji didžiausia pasaulio ekonomika, skelbia bbc.co.uk.
Norėdami sumažinti taršą, Ilinojaus valstijos JAV valdžios atstovai, uždraudė kosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra plastiko mikrogranulių.
Trims milijardams pasaulio gyventojų jūros gėrybės, įskaitant žuvis, yra itin svarbi ar net svarbiausia mitybos dalis, tačiau dėl pernelyg intensyvios žvejybos žuvų trūkumą galime pajusti jau visai netrukus, praneša portalas washingtonpost.com. Prognozuojama, jog vienu pagrindinių šios problemos spr...
Plaukiojantis vandenynuose milžiniškas plastiko kiekis sėkmingai keliauja maisto grandine, kol galiausiai atsiduria mūsų lėkštėse. Tokia išvadą padarė net kelios nepriklausomai viena nuo kitos dirbusios mokslininkų komandos.
Iš kieto, negyvo skeleto išsiskleidžiantys minkšti, plunksnuoti čiuptuvai, atsiveriančios ir vėl užsiveriančios burnas primenančios angos, besimainančios spalvos ir keisti pulsuojantys paviršiai. Tokie ir panašūs vaizdai atsiveria tyrinėjant Didžiojo barjerinio rifo koralus.
Šio įvykio laukiame ištisus metus. Kai darbų tiek daug, kad net stogas kilnojasi, arba kai barasi viršininkas, kai jau nieko nebesinori, sakote sau: na, nieko, kada nors tai baigsis, išeisiu atostogų ir pagaliau pailsėsiu. Štai ir atostogos... Kokios jos bus?
Šių metų liepos pabaigoje į Tershellingo salos pakrantę šiaurės Olandijoje buvo išmestas leisgyvis kašalotas. Po nesėkmingų bandymų milžiną išgelbėti, jis nugaišo. Suaugęs 13,5 metro ilgio banginis buvo atiduotas mokslininkams tyrinėti ir netrukus atrasta, jog skrandyje jis turėjo plastiko, praneša ...
Australijos narams pavyko nufotografuoti itin retą prie Tasmanijos krantų gyvenantį jūrų gyvį – Pyrostremma spinosum arba pirosomą (anlg. – pyrosome). Tai – retas okeanų faunos atstovas, dar vadinamas „jūros vienaragiu“, o išauga iki 30 metrų (maždaug 2 autobusų) ilgio.
Po trejų metų bandymų Klaipėdos universiteto išradėjai sako pagaminę nedidelio galingumo bangų elektrinę. Tai pirmoji tokia elektrinė ne tik Baltijos šalyse, bet ir pasaulyje. Apie 80 kilogramų sverianti konstrukcija išbandyta ant Palangos tilto. Bangų elektrinės kūrėjas klaipėdietis Aleksas Pašilis...