Lengvos, gaivios ir gardžios yra salotos su avokadais ir kanapių sėklomis. Turtingo skonio patiekalo paslaptis – jogurtinis padažas, kurį pasigaminti itin paprasta. Salotas su avokadais ir kanapių sėklomis patiekite iškart, kai paruošite.
Kanapių sėklos
33 straipsnių
Šiais laikais kanapių gaminių parduotuvėse galima rasti visko: pradedant kosmetika, baigiant tortais. Tiesa, reklamuodami tokius produktus, jų pardavėjai negali teigti, kad kanapės gydo. Apie tai praneša „LNK Žinios“.
Supermaisto produktai turi tokių naudingų maistinių medžiagų, kaip vitaminai, mineralai, skaidulos bei antioksidantai. Taip pat tai – maisto produktai, kuriuos galima vartoti kasdien ir lengvai atrasti savo virtuvės lentynose.
Lietuvoje bus galima gaminti produktus ne tik iš pluoštinių kanapių sėklų ir pluošto, bet ir iš kitų augalo dalių. Auginti bus galima tik įteisintų veislių pluoštines kanapes.
Ką mums reikia žinoti apie kanapes ir kodėl apie jas visuomenėje yra tiek daug kalbama? Arba ne retai ir atvirkščiai – apie jas nenorima kalbėti. Apie tai Alfas Ivanauskas kalbasi su Vilniaus universiteto Organinės chemijos katedros profesoriumi Albinu Žilinsku.
Dėl savo maistinių savybių kanapių sėklos užima aukščiausias pozicijas geriausių mitybos ekspertų sudarytų naudingiausių produktų sąrašų pozicijose.
Žemės ūkio produkcijos perdirbėjams auginti raumenis rinkoje padeda inovacinės technologijos ir efektyvi rinkodara, tačiau tokiems projektams neretai pristinga lėšų. Todėl įmonėms ir kooperatyvams ypač svarbi Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį t...
Šįkart papasakosiu apie masalą ir jauką, kurio vieni meškeriotojai nemėgsta, o kiti labai vertina. Jūsų dėmesiui virtos kanapių sėklos.
Pastaruoju metu kanapių sėklos itin išpopuliarėjo, imtos laikyti supermaistu. Šiose sėklose daug maistinių medžiagų, todėl jos labai naudingos sveikatai.
Gydomosios mitybos terapeutė: lietuviai žino ir vartoja daug superproduktų, kurie pasauliui dar tik naujiena (14)
Didėjant dėmesiui tam, ką valgome, auga susidomėjimas ir įvairiausiais maistą ne tik paskaninančiais, bet ir praturtinančiais priedais. Gamindami patiekalus jau drąsiai naudojame linų ir sezamų sėklas, raudonėlius ar baziliką, čija sėklas. Gera žinia ta, kad superproduktų arsenalas dar neišsemtas!
Kai kurių augalų, pavyzdžiui ispaninių šalavijų arba linų, sėklos vis dažniau linksniuojamos kaip vertingų maisto medžiagų gausūs produktai. O štai saulėgrąžos, nors taip pat pasižymi daugybe naudingų savybių, kažkodėl nepelnytai pamirštamos.
Žvejui kanapė – tai ne tik „žolė“. Jei manęs kas paklaustų, koks augalinės kilmės komponentas veiksmingiausias viliojant žuvis, o ypač kuojas, neabejotinai pirmoje vietoje atsidurtų kanapė.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvulininkystės instituto mokslininkai įgyvendino inovatyvų parodomųjų bandymų projektą „Gyvūnų gerovė – vartotojų sveikatai“. Vienas iš jo tikslų buvo pademonstruoti mokslinio vertinimo sistemas, atskleidžiant sėjamųjų kanapių (Cannabis sativa L.) naudojimo ga...
Atsistojus ant nežinomo vandens telkinio kranto pirmiausia kyla klausimas – o ką gaudyti? Spiningautojams ši užduotis nėra labai sunki – tiesiog sėdi į valtį ir tikrini pakrantės juostą, o jei pasiseka rasti – ir kokį povandeninį kalnelį. Taikiųjų žuvų gaudytojams viskas kur kas sudėtingiau.
Maistinių kanapių sėklos turi išties daug naudos sveikatai. Jeigu jūsų virtuvėje šio produkto dar nebuvo, tikėtina, kad jau dabar keliausite į parduotuvę jų pirkti.
Lietuvos žvejai kuojas dažniausiai gaudo ankstyvą pavasarį, o vasarą, pradėjus kibti ir kitoms žuvims, jas pamiršta. O visai be reikalo. Vasarą taip pat galima labai smagiai tikslingai gaudyti kuojas, juolab, kad sušilus vandeniui išauga tikimybė sugauti tikrai rekordinę žuvį. O štai kokių masalų ve...
Vasarą upių pakrantės tampa augalijos džiunglėmis, o dauguma žvejų iš tekančio vandens išsikrausto į ežerus ir tvenkinius. Tačiau nepatogumų nepabūgusiems meškeriotojams upės ir vasarą gali būti labai dosnios.
Gegužės pabaigoje kaip reikiant sušilus orams daugelis karpines žuvis gaudančių meškeriotojų pradeda maišyti saldžius ir aromatingus jaukus. Taip, tokie jaukai puikiai veikia vasarą. Tačiau gegužę ir net birželį jie gali neduoti norimo rezultato. Nes jei jums ir atrodo, kad jau vasara, žuvims gali a...
Išskirtinių vietų Ukmergėje, kurias verta pamatyti patiems ir parodyti svečiams, tikrai netrūksta. Čia galite leistis į neregėtų kraštovaizdžių paieškas, keliauti istorijos takais, o išsirinkti ir nuspręsti padės Ukmergės turizmo informacijos centro turizmo informacijos vadybininkės Giedrės Pakalniš...
Lynų žūklė – vienas populiariausių užsiėmimų tarp Didžiosios Britanijos meškeriotojų. Tam jie skiria daug dėmesio ir laiko, gaudyti lynus tikrai moka.