Šiandieninėje dinamiškoje verslo aplinkoje darbuotojų kaita yra neišvengiamas procesas, kuris kainuoja nemažus pinigus. Tačiau veiksmingai valdant šį procesą, jį įmanoma paversti galimybe sumažinti išlaidas, padidinti darbuotojų lojalumą ir motyvaciją. Įgyvendindamos strateginį planavimą ir individu...
karjeros konsultantė
9 straipsnių
Prieš porą dienų pasibaigusiame pagrindiniame prašymų priimti į universitetus ir kolegijas teikime dalyvavo daugiau nei 25 tūkst. kandidatų, informuoja Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Galutiniai pagrindinio priėmimo etapo rezultatai bus skelbiami šį p...
Mokslo metai eina į pabaigą, tad kaip išsirinkti studijas, kad netektų gailėtis? Karjeros konsultantė Daiva Šilienė sako, kad profesijos pasirinkimas turėtų prasidėti nuo savęs pažinimo.
Daugeliui mintys apie darbo pokalbį kelia nerimą. Kaip darbdavys žiūrės į tuos kelis mėnesius, kuriuos praleidau nedirbdamas? Arba – kaip į darbo rinką sugrįžti po vaiko priežiūros atostogų? Galima ar ne kalbėtis apie savo atlyginimą su kolegomis ir kokio darbdavio elgesio nereikia toleruoti?
Kiekvienas darbo pokalbis – nesvarbu, pirmas jis ar dešimtas – kelia jaudulį ir stresą. Karjeros konsultantė, lektorė, Lietuvos karjeros specialistų asociacijos vadovė Daiva Šilienė pataria, kokius namų darbus atlikti, kad pokalbis būtų kuo sėkmingesnis ir paliktumėte gerą įspūdį.
Nesielkite taip – 2 esminės tėvų klaidos, kurios gali sugriauti profesiją besirenkančio vaiko ateitį (6)
Profesinio kelio pasirinkimas – vienas atsakingiausių sprendimų, kurį tenka priimti moksleiviui. Neretam jaunuoliui, neapsisprendusiam dėl specialybės pasirinkimo, stojimo į aukštąsias mokyklas laikotarpis tampa tikru iššūkiu, keliančiu daugybę klausimų, į kuriuos atsakymus rasti ne visada paprasta.
Remiantis atliktų tyrimų duomenimis, pirmas įspūdis darbo pokalbio metu susiformuoja per 7 sekundes. Tai itin trumpas laikas, per kurį vos spėjama paspausti ranką ar pasisveikinti. Dėl šios priežasties labai svarbu užbėgti įvykiams už akių ir gerą nuomonę užsitarnauti susikūrus tinkamą CV bei motyva...
Užimtumo tarnybos duomenimis, rugsėjo pradžioje nedarbingo lygis šalyje siekė 13,7 proc. Pasaulyje siaučiantis COVID-19 daro neigiamą įtaką ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių ekonomikai, tad šie skaičiai gali augti. Ką daryti, norint rasti tinkamą darbo vietą, šiuo nelengvu metu?
Pasibaigę mokslo metai – naujas galvosūkis abiturientams ir studentams. Kol dalis jų pramogauja ir ilsisi, kiti ieško galimybių užsidirbti ar sukaupti darbui reikalingų žinių ir kompetencijų.