Laktozės daugiau ar mažiau Lietuvoje netoleruoja tik kiek daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų, bet jos, kaip ir pieno produktų apskritai, vengia kur kas daugiau žmonių.
kazeinas
8 straipsnių
Vaida Kurpienė apie pieno produktus: kaip atskirti – ar jų netoleruojate, ar esate jiems alergiški? (78)
Pieno produktai – vieni iš pagrindinių kalorijų šaltinių Vakarų šalyse, sudarantys apie 14 proc. kasdienio kalorijų kiekio (FAO, 2013b). Kalbant apie pieno produktus, vertinamas ne tik pienas, bet ir sūriai, grietinė, sviestas, varškė ir varškės sūriai, kefyras, jogurtas, rūgpienis, pasukos ir išrūg...
Šaltuoju metų laiku itin daug žmonių domisi, kaip apsisaugoti nuo peršalimo ligų. Kartais patarimai būna tokie paprasti, kad apie juos net nepagalvojame, nes esame linkę ieškoti stebuklingų priemonių, DELFI laidai „Sveikatos receptas“ sako dietistė, sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė.
Mokslininkai nustatė, kad sūryje yra tų pačių cheminių medžiagų, kurios aptinkamos priklausomybę sukeliančiuose narkotikuose, rašo independent.co.uk.
Egzistuoja nuomonė, kad su amžiumi žmogaus organizmas nustoja gaminti fermentą, skaldantį pieno baltymą kazeiną, todėl pieno nebepasisavina. Dar blogiau, vyresniame amžiuje pienas pradeda kenkti sveikatai.
Vienu stilingiausių Lietuvos vyru ne kartą įvardintas verslo konsultantas Žilvinas Grigaitis pasakojo, kad naujausias jo atradimas – kojinės su pieno proteinais.
Paaiškėjo, kodėl mes negalime atsispirti sūriui – dedame jį ant sumuštinių, skanaujame su vynu arba gardiname juo picą. Pasirodo, sūriui išsivysto priklausomybė, nes iš jame esančio kazeino susidaro medžiagos, primenančios morfiną, praneša „Thrillist“.
Tie, kas neįsivaizduoja arbatos puodelio be šlakelio pieno, pasirodo, elgiasi labai teisingai. Mokslininkai išsiaiškino, kad pienu pagardinta arbata padeda išsaugoti dantų baltumą, skelbia „The Daily Mail“. Specialistų teigimu, arbata su pienu dar veiksmingesnė nei balinanti dantų pasta ir veiksming...