Viena didžiausių Lietuvoje advokatų kontorų „Motieka ir Audzevičius“ keičia prekės ženklą ir vaizdinėje komunikacijoje nuo šiol bus matoma „Motiekos“ vardu. Transformacija siekiama pagerbti 2021 metų rugpjūtį mirusio kontoros įkūrėjo signataro Kazimiero Motiekos atminimą. Naujas vizualinis identitet...
Kazimieras Motieka
24 straipsnių
Kazimieras Motieka (g. 1929 m. lapkričio 12 d. Kaune) – teisininkas, baudžiamųjų bylų advokatas,[1] politinis veikėjas, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Akto Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras.
Antradienį anapilin išėjęs Kazimieras Motieka buvo vienas svarbiausių Lietuvos valstybės architektų, inteligentiškas, sąžiningas ir drąsus žmogus bei savo srities profesionalas, sako jo kolegos Kovo 11-osios Akto signatarai.
Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Viktoras Rinkevičius parlamentui ketvirtadienį ketina pateikti siūlymą 2021-uosius metus paskelbti kardinolo Vincento Sladkevičiaus metais.
Lygiai prieš trisdešimt metų, 1990-ųjų kovo 11-ąją, Lietuvoje buvo pasirašytas Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas. Savo parašais jį patvirtino 124 deputatai, tuomet priklausę Aukščiausiajai Tarybai-Atkuriamajam Seimui.
Likimas lėmė, kad esu tarp tų, kurie balsavo už valstybės, leidžiančios žmonėms gimti laisvėje, atkūrimą. Ši knyga labiau panaši į memuarus sensu stricto, negu ankstesnės, kuriose rašoma apie Sąjūdį ir Aukščiausiąją Tarybą. Joje daugiau dėmesio skiriu asmeninei istorijai, kuri nuo 1991-ųjų lapkričio...
Snaiperis ir tardytojas, išgelbėjęs Kovo 11-osios aktą: paslėpė „žiguliuko“ bake ir išvežė nesulaukęs ryto (210)
Jis gimė karininko šeimoje, augo geležinėje tvarkoje, taikliai šaudė, užsiiminėjo imtynėmis ir gyvenimą siejo su teise. Vis dėlto prasidėjus Sąjūdžiui Kazimieras Motieka atsisakė visko ir į jo veiklą nėrė stačia galva.
Jurgis Jurgelis. Kodėl kardinolas Vincentas Sladkevičius neprisipažino bendradarbiavęs su KGB? (343)
Jeigu kardinolas Liustracis būtų atėjęs į Liustracijos komisiją, vadovaujamą buvusios komjaunimo aktyvistės Dalios Kuodytės, ir prisipažinęs, gailėjęsis ir sąžiningai deklaravęs visus savo buvusius ir nebuvusius kontaktus su KGB ir visa kita, jis šiandien galėtų ramiai ilsėtis amžinybėje.
Pirmadienį prie Seimo vyko mitingas, kuriuo reikalauta didinti pensijas ir mažinti skurdą šalyje. Tačiau dalis DELFI kalbintų senjorų, panašu, gyvenimu skųstis tikrai neturėtų.
Iki šiol niekam iš Lietuvos istorikų nepavyko atsakyti į klausimą, kur yra 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos narių pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Nežinoma, nei kur ir kaip dingo šio akto originalas, nei kur būtų galima ieškoti kopijų. Bet ar saugią vietą radęs 1990 m. kovo 11-osio...
Istorikai sako, kad sausio įvykiai parodė Lietuvos okupantų baimę prarasti savo įtaką. Nors Michailas Gorbačiovas, pradėdamas „perestroiką“, Sovietų Sąjungos sugriauti neketino, bet 1991-ųjų sausio įvykiai Lietuvoje buvo vieni paskutinių tos sistemos pasispardymų.
Pagrindinis naujienų portalas DELFI tęsia pirmąjį ir išskirtinį projektą „Lietuvos įtakingiausieji 2015“. Šis projektas yra unikalus tuo, kad pirmą kartą vienoje vietoje yra pateikiamos tiek visuomenės, tiek elito grupių nuomonės, kas yra Lietuvoje įtakingiausiais asmenimis. Visą įtakingiausiųjų sąr...
Šiais metais toliau minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo 25-metį, rugpjūčio 21 d. Švedijos Gotlando salos Katthammarsvik vietovėje esančiame Katthamragarden dvare buvo pagerbtas prieš 26 metus vykęs istorinis susitikimas, davęs impulsą Kovo 11-osios aktui.
Valdančiosios koalicijos Politinė taryba prabilo, kad prisipažinusių bendradarbiavus su KGB bylas galbūt jau metas paviešinti. Šiemet, praėjus 15-ai metų, tokioms byloms baigia galioti slaptumo žyma, ir Paslapčių apsaugos koordinavimo komisija turi spręsti, ar ją pratęsti, ar vis tik paviešinti tų ž...
1989 m. vasarą buvo sprendžiamas Lietuvos likimas. Šalies nepriklausomybės atkūrimo siekiantys lyderiai ieškojo bendrų pozicijų, stengėsi nepatekti į Kremliaus spendžiamus spąstus ir baiminosi kraujo praliejimo.
Vasario 16-ąją, minint valstybės atkūrimo dieną, Signatarų namuose Vilniuje bus pagerbti Vilniui ir tautai nusipelnę asmenys. I laipsnio medaliai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai" bus įteikti signatarams Algirdui Vaclovui Patackui ir Birutei Valionytei, ambasadorei Astai Skaisgirytei-Liauškienei, Fin...
Trečiadienį šalyje minimas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) atkūrimo 25-metis. Lygiai prieš ketvirtį amžiaus – 1988 metų gruodžio 11 dieną – Vilniaus Profsąjungų rūmuose ant Tauro kalno beveik pusė tūkstančio Lietuvos sporto federacijų, organizacijų ir visuomenės atstovų suvažiavimo dalyv...
Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui birželio 3-iąją švęs 25-erių metų jubiliejų, tad šeštadienį Seime vyko iškilmingas jubiliejaus minėjimas. Į istorinę Kovo 11-osios salę rinkosi daugiausia garbaus amžiaus sąjūdiečiai, tarp jų ir pirmasis faktinis nepriklausomos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis.
Šeštadienį keturioliktojo Lietuvos Sąjūdžio suvažiavimo metu bus iškilmingai paminėtas jo 25-metis.
Balsavau prieš Neringos Venckienės neliečiamybės panaikinimą, nes negaliu sutikti su Seimo pažeminimu, nes neturiu pagrindo pasitikėti prokuratūros ir teismų vadovais.
DELFI apžvalgininkas Ramūnas Bogdanas pakalbino Kovo 11-osios akto signatarus Kazimierą Motieką ir Mečį Laurinkų apie apsisprendimo aplinkybes tomis lemtingomis dienomis. „Visą naktį galvojau apie atsakomybę, pasekmes, ir galiausiai supratau, jog daug mąstyti yra pavojinga, reikia eiti pirmyn. Nieka...