Šiandien Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje premjerė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pasveikino konkurso „Kitas 100“ laureatus, įstojusius į geriausiais pripažintus užsienio universitetus. 28 atrinktų studentų studijas finansuos valstybė. Jas užbaigę ...
Kembridžo universitetas
39 straipsnių
Robotai gali būti ne tik puikūs pagalbininkai buityje, bet ir padėti gydytojams diagnozuoti įvairias ligas. Štai Kembridžo universitete atliktas tyrimas parodė, kad vaikai, bendraudami su 60 cm aukščio robotu, vardu Nao, atviriau pasakojo apie savo jausmus ir išgyvenimus, o tai padėjo įvertinti jų p...
Šimtukininkė Ieva išpildė vaikystės svajonę: papasakojo, kaip atrodo mokslai prestižiniame Kembridžo universitete (6)
Vieną geriausių gimnazijų šalyje baigusi ir keturis šimtukus iš brandos egzaminų gavusi Ieva Černytė įstojo į prestižinį Kembridžo universitetą, įgijo kompiuterių ir informacijos inžinerijos magistro laipsnį, o šiuo metu dirba įmonėje, kuri padeda mokslinėms laboratorijoms visame pasaulyje optimizuo...
Su tokiu požiūriu – tiesus kelias į fanatizmą? Mano radę atsakymą, kaip nustatyti, ar žmogus yra ekstremistas (21)
Ekstremistai dažnai būna pavojingi. Radikalūs politinių ar religinių pažiūrų fanatikai kartais griebiasi smurto, norėdami perteikti savo žinią. Prevencija yra raktas siekiant sustabdyti ekstremistinį smurtą, tačiau kaip mokslininkai gali nustatyti, kam gresia pavojus?
Kembridžo universitetas pasidalino vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip šeštadienį, vasario 20 d., universiteto botanikos sode pražysta retos rūšies amazoninis kaktusas. Vaizdo įraše iš atskirų kadrų sudėliota visa laiko juosta, atspindinti kaktuso pražydimo procesą. Šis kaktusas prieš šešerius metus ...
Saulė žmonių veikloms reikalingos energijos sukuria daugiau nei pakankamai, tačiau mums vis vien nepavyksta jos užtektinai pasisavinti, pažymi Erwinas Reisneris, Kembridžo universiteto energetikos ir tvarumo profesorius.
Jungtinėje Karalystėje įsikūręs Kembridžo universitetas nerengs tiesioginių paskaitų anksčiausiai iki 2021 metų vasaros, reaguodamas į koronaviruso pandemiją, trečiadienį patvirtino šios švietimo įstaigos atstovas.
Kodėl geriausios britų mokyklos užaugina prastus lyderius: viena esminė klaida daro nepataisomą žalą (116)
Elitas nuo mažens siunčia vaikus mokytis į internatines mokyklas. Deja, tokį privilegijuotą atskyrimą nuo šeimos patiriantys būsimi politikai dažnai tampa prastais lyderiais.
Aš čia papasakosiu savo draugo istoriją. Pavadinkime jį Rolandu. 2006 – taisiais metais Rolandas su trimis dvylikamečiais sūnumis ir savo partneriu emigravo iš Lietuvos į Prancūzijos pietus, sukūrė ten sėkmingą vaistažolių verslą ir dabar galvoja apie grįžimą į Tėvynę. Šią istoriją pateikiu pirmuoju...
Prieš mirtį parašytame moksliniame darbe britų astrofizikas Stephenas Hawkingas vėl atgaivino visus kosmologus priešinantį klausimą: ar mūsų visata yra tik viena iš nesuskaičiuojamų visatų, priklausančių nuolatos besiplečiančiai multivisatai?
Kas bendro tarp buvusio JAV prezidento Baracko Obamos ir aktorių Emmos Watson bei Jake'o Gyllenhaalo? Atsakymas paprastas: juos atpažįsta net avys.
Ne vieną tarptautinę stipendiją moksliniams tyrimams atlikti laimėjusi ir prestižiniame Kembridžo universitete daktaro disertaciją apsigynusi biochemikė Urtė Neniškytė sako, kad mokslininkės keliu pasuko visai ne dėl noro pakeisti pasaulį, o tiesiog siekdama patenkinti savo smalsumą.
Jei bus pritarta Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarčiai (CETA), tai paveiks visas gyvenimo sritis ir, pavyzdžiui, kilus konkurencijai maisto pramonėje, ūkininkai Europoje bus pasmerkti pralaimėti konkurencinę kovą.
Mažas sutvėrimas, kurio fosilija buvo rasta Kinijoje, gali būti seniausiu žmogaus protėviu, apie tai skelbė Kembridžo universitetas savo tinklalapyje.
Čia mokėsi nuo JAV prezidentų iki „Google“ ir „Facebook“ įkūrėjų: milžiniškos kainos ir sunkiai įveikiamos atrankos (34)
Puikios karjeros galimybės ateityje, Nobelio premijomis apdovanoti dėstytojai ir daugybė kitų privalumų gundo tūkstančius žmonių kasmet bandyti patekti į geriausius pasaulio universitetus, tačiau laimė nusišypso tik keliems procentams. Kuo iš tiesų išskirtiniai šie universitetai?
Po 1000 metų muzikantai pirmą kartą pasauliui suteikė galimybę išgirsti vieną gražiausių viduramžių kūrinių.
Vilniaus universitete vyks 59-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2016“. Kovo 15-18 dienomis į šią konferenciją susirinks beveik 300 dalyvių iš Lietuvos ir visos Europos.
Dabartiniai autonominiai automobiliai – senienos, rašo autoevolution.com. Jie – akli kaip šikšnosparniai. Na, bet mokslininkai ir tyrėjai greitai žada naujoves – į autonominius automobilius bus įmontuotos kelios ypatingos vaizdo kameros, o tada daug kas pasikeis.
Net valstybinės institucijos pripažįsta, kad Lietuvoje aukštojo mokslo situacija tokia prasta, jog panašu, kad pasiektas dugnas.
Kauno technologijos universitete (KTU) lankęsis Nobelio taikos premijos laureatas Anilas Markandya susitikime su universiteto bendruomene priminė: už globalinį atšilimą esame atsakingi visi, ne tik didžiosios pasaulio valstybės.