Lauko pelės ir kiškiai – dažni sodo sklypų lankytojai. Atšalus orams lauko pelės ateina į gyventojų sklypus ne tik pasimaitinti, bet ir susirasti kur galės peržiemoti, o kiškiai mielai graužia vaismedžių žievę, dėl ko medeliai gali žūti. Ir vienus, ir kitus galima atbaidyti natūraliomis priemonėmis.
kiškiai
34 straipsnių
Socialiniuose tinkluose plinta nuotraukos ir vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuoti po miegamuosius sostinės rajonus lakstantys kiškiai. Žmones stebina, kad laukiniai gyvūnai nesibaimina nei automobilių, nei čia nuolat vaikštančių gyventojų. Gamtininkas tikina, kad nieko čia nuostabaus, bet įspėja, jog ...
Prasidėjus ankstyvajai javapjūtei, dirbamuose laukuose dažnai slepiasi ir jauniklius veda stirnos, kiškiai bei paukščiai. Kad laukiniai gyvūnai ir paukščiai būtų apsaugoti nuo sužalojimų ar žūties, Aplinkos apsaugos departamento specialistai pataria kaip elgtis, rašoma departamento pranešime spaudai...
Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai Meškėnų kaime nustatė asmenį, neteisėtai laikiusį šešis pilkuosius kiškius. Be to, gyvūnai buvo laikomi metaliniuose per mažo ploto garduose, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime spaudai.
Lietuvoje įprasta užfiksuoti laukuose besiganančių stirnų ar elnių, miške vaikštantį briedį ir net vilką, tačiau kiškiai pastebimi ir įamžinami tikrai retai. Vis dėlto Mažeikių rajone gyvenančiai Gitanai pavyko nufilmuoti net du žvairius, kai šie priartėjo prie jos namų.
Medžiotojų globėjo Šv. Huberto dieną, lapkričio 3-iąją, prasideda pilkųjų kiškių medžioklės sezonas, kuris tęsis iki sausio 31 d. Aplinkosaugininkai primena, kad medžiotojai ne tik turi teisę naudotis gyvūnijos ištekliais, bet ir privalo jais rūpintis, praneša Aplinkos ministerija.
Didelis ariamos žemės masyvas, kuriame auginamos ir cheminėmis priemonėmis tręšiamos žemės ūkio kultūros, gali stipriai pakenkti vabzdžiams, smulkiems laukiniams gyvūnams ir paukščiams. Gamtai draugiškesnio ūkio siekęs ūkininkas Albertas Navarskas gavo Europos Sąjungos (ES) teikiamą paramą ir savo ū...
Naktinis gyvenimas gamtoje vyksta net kai mes saldžiai miegame. Laukiniai gyvūnai tada išdrąsėja ir eina ieškoti maisto ten, kur dieną net pagalvoti bijotų.
Prieš 5 ir 6 metus Grynas.lt jau rašė apie tai, kad gamtininkai reiškia susirūpinimą dėl kiškių populiacijos mažėjimo. Kas pasikeitė nuo to laiko? Tik kiškių kiekis (kuris tai mažėja, tai didėja, tai vėl mažėja). Ši tendencija pastebėta ne vien Lietuvoje, bet ir visoje Europoje (išskyrus Austriją).
Lietuvos kultūros sostinė – Rokiškis – šį savaitgalį švęs 520-ąsias miesto įkūrimo metines. Šia proga miestas prisimena savo ištakas, jas lydinčias legendas ir šventę skiria miestą įkūrusiam medžiotojui Rokui ir jo kiškiams. Svarbiausias rugsėjo 21–22 d. vyksiančio miesto gimtadienio renginių akcent...
Nepraėjus nei mėnesiui nuo kiškio skulptūros atidengimo, šalia naujojo renovuoto Rokiškio savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos pastato, dar trys nauji atvykėliai kiškučiai pastebėti šalia Rokiškio kultūros centro.
Viename Kėdainių mieste esančių dienos centrų apsigyveno mažytis ir labai mielas kiškutis. Jis atklydo iš miško. Kiškutį radę žmonės nuvežė jį centro vadovams, mat jie jau yra auginę mažą laukinį voveriuką, kurį sėkmingai užauginę išleido į laisvę. Priglaustu kiškučiu labiausiai rūpinasi centro įkūr...
Šiltėjant orams jau prasidėjo tyčiniai pernykštės žolės padegimai. Praėjusį savaitgalį ugniagesiai net 40 kartų važiavo gesinti ugnies atvirose teritorijose. Kiekvieną pavasarį šalyje, daugiausia Rytų Lietuvoje, tyčia padegama nemažai pernykštės žolės plotų. Dėl to kyla ir beveik visi pavasariniai m...
Lietuvoje – žiema. Dabar jau galime lengviau atsidusti – ji tokia, kokiai ir privalu jai būti. Nors šaltis trumpam atlėgo, tačiau žiemos nuotaiką sustiprino sniegas, kurio iškrito net ten, kur anksčiau nebuvo nė kruopelės. Maža to, sulaukta net pirmųjų pūgų ir užneštų kelio ruožų.
Nors 20–28 laipsniai šalčio nedaugeliui medžių yra blogybė, o kiškiai dar nebuvo tokie alkani, kad nugraužtų žievę, sodo medžiais reikėtų rūpintis ir dabar, LRT RADIJUI sako Aleksandro Stulginskio universiteto Agronomijos fakulteto dekanas Viktoras Pranckietis. Jo teigimu, apie medžius praverstų mul...
Taurieji elniai – mylimiausi mano žvėrys. Kodėl? Todėl, kad jie taurūs. Sugebėti prislinkti prie jų ar neišsiduodant sulaukti, kada jie priartės „fotografiniu“ 30,40 ar 50 metrų atstumu – nelyginamai sudėtingesnė užduotis nei „apgauti“ stirną, šerną, lapę ar net stumbrą.
Žemaitijos nacionalinio parko teritorijoje įsikūrusiame Miškų instituto mokslo ir mokymo medžioklės plotų vienete šio instituto medžiotojai išbandė naują šernų apskaitos metodą. Jie šernų skaičių įvardija suskaičiavę šių gyvūnų ekskrementus.
Ar jūs kada nors prekybos centre norėjote įsigyti prastą, nekokybišką maisto ar pramoninę prekę? Ne? Ieškote tik aukštos kokybės, gerai pagamintų produktų? O jei jūs domitės gamta, ar esate išrankus tekstams apie ją, iliustracijoms, vaizduojančioms jos gyvenimą?
Gamtos fotografas Ričardas Anusauskas padarė įspūdingas fotografijas, kuriose matyti kiškių meilės žaidimai. Pamatę tokį vaizdą, drovuoliai aiktelės, mat, kaip teigia fotografas, jis užfiksavo, kaip kiškiai užsiima oraliniu seksu.
Baltųjų gandrų Lietuvoje gyvena apie 20 tūkst. porų, tačiau nors populiacija yra gausi, nereiškia, kad ji tokia ir išliks. O kalbos, kad galbūt laikas susimąstyti apie gandrų medžioklę, reguliuojant jų populiaciją, nėra paremtos jokia gilesne analize, todėl negali būti vertinamos rimtai, sako Gamtos...