Ar galima atlikti magnetinio rezonanso tyrimą, jei turite breketus? Ar metalai, įdėti į kūną, trukdo tyrimui? O kaip dėl tatuiruočių? Į visus šiuos dažnai kylančius klausimus atsakymų ieškojome ir juos radome kartu su sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytoja radiologe prof. dr. Nomeda Valevičie...
Klausimas sveikatos specialistui
51 straipsnių
Razmuvienė paaiškino, kada keliomis vakcinomis galima skiepytis iškart, o kada reikėtų daryti tarpą (29)
Prasidėjęs peršalimo ligų, o tuo pačiu ir skiepijimo sezonas kelia nemažai klausimų gyventojams. Portalas „Delfi“ sulaukė keleto klausimų apie skiepus. Vienas buvo apie skiepą nuo erkinio encefalito. Deimantė teiravosi, ką daryti, jeigu pamiršo laiku pasiskiepyti trečiąja doze nuo erkinio encefalito...
Dėl kelių mikroelementų trūkumo potraukis saldumynams gali tapti nevaldomu: požymiai, rodantys, kad cukraus vartojate per daug (2)
Visi sveikatos specialistai patvirtins: valgyti daug cukraus – nesveika. Juolab, kad be saldumynų ir galbūt į kavą ar arbatą beriamo cukraus mes jo nemažai suvartojame net to nepastebėdami, nes pridėtinis cukrus yra nemažos dalis kasdien vartojamų produktų sudėtyje.
Kepenys yra vienas iš gyvybiškai svarbiausių organų žmogaus organizme. Jos svarbios virškinimui, medžiagų apykaitai, gamina beveik visus reikalingus baltymus, pašalina toksinus ir pan. Natūralu, kad norisi užtikrinti kuo sklandesnį jų darbą.
Kepenų suriebėjimas yra dažna problema, kuri negydoma gali baigtis rimtomis komplikacijomis – ciroze ar netgi kepenų vėžiu. Deja, žmonės dažnai nė nežino, kad jų kepenys suriebėjusios, nes šis organas skausmo receptorių neturi.
Portalo „Delfi“ skaitytoja Janina rašė, kad jau kurį laiką ją kamuoja ausyse skambantis ūžesys, ypač suintensyvėjantis visiškoje tyloje. Moteris prašė užduoti klausimą sveikatos specialistui, kas tai galėtų būti ir, ar tai gali būti pavojinga. Į šį klausimą sutiko atsakyti Klaipėdos universiteto lig...
Viduriavimas – nemaloni bėda, su kuria, kaip ir su vidurių užkietėjimu, kartkartėmis susiduria kiekvienas. Tačiau ar tai gali būti pavojinga?
Kaip jau pasakojome, kraujo tyrimai – nepaprastai informatyvūs, padedantys gydytojams laiku pastebėti organizme tūnančias ligas. Apie tai, ką reiškia jų rodikliai, portalas „Delfi“ rašė čia, o kaip jiems pasiruošti, galite paskaityti čia.
Kraujo tyrimai gali būti neįtikėtinai informatyvūs. Jie gali parodyti, ko trūksta ar per daug mūsų organizme, kokie yra mūsų cholesterolio rodikliai ir netgi atskleisti apie organizme tūnančias onkologines ligas. Tiesa, jų rodiklius ne gydytojui suprasti gali būti sudėtinga.
Vaistas nuo rūgštingumo vyrą sutrikdė: net ir paskaičius informacinį lapelį kilo klausimas, kaip tokį vartoti (4)
Skrandžio rūgštingumas – daugeliui pažįstamas nemalonus pojūtis. Su tuo susidūrė ir vilnietis Aurimas.
Kraujo tyrimai yra vieni informatyviausių, parodantys, kokiomis ligomis žmogus gali sirgti ir ko gali trūkti organizmui, o galbūt būti per daug, pavyzdžiui, vadinamojo „blogojo“ cholesterolio.
Užgulusi nosis, plyštanti galva, skausmas, nuovargis, prasta nuotaika. Su tuo susiduria ne vienas žmogus, kamuojamas sinusito.
Bakterija, kuria užsikrėtę apie pusė pasaulio gyventojų: jiems gresia gastritas, opaligės ir net skrandžio vėžys (4)
Kraujo tyrimai gali daug pasakyti apie sveikatą, taip pat parodyti ir apie tai, ko nė neįtarėte.
Vitaminai, mikroelementai ir maisto papildai dažnai rekomenduojami, kaip neva padedantys stiprinti imunitetą, gerinti nervų sistemos veiklą, net lengviau užmigti. Tačiau žmonės ne visada žino, kaip teisingai juos vartoti ir kartais dėl to prisidaro sau bėdos.
Klausimai apie širdies ritmą ir kraujo spaudimą yra vieni dažniausių, kuriuos portalo „Delfi“ skaitytojai prašo užduoti sveikatos specialistams. Pavyzdžiui, skaitytoja Renė klausia, ką daryti, jeigu padidėjęs pulsas. Skaitytoja Stasė prašė užduoti klausimą, ką reiškia, jeigu jos žemas kraujo spaudim...
Ne vienus metus vilnientę Jolantą kamavo žaizdelės, vis pasirodančios lūpų kampučiuose. Nepadėjo niekas: nei lūpų balzamai, nei B grupės vitaminai, kurių, kaip tvirtino Jolantai aplinkiniai, jai greičiausiai trūko, tad lūpų kampučiai vis įtrūkdavo.
Tirpstantys rankų ir kojų pirštai gali byloti apie rimtas ligas: pajutus šį požymį siūlo nedelsti (2)
Visi esame patyrę rankų ar kojų nutirpimą, pvz., kai laikome nepatogiai galūnę. Tačiau, kas gali būti, kai tokie simptomai kamuoja dažnai ir be regimos priežasties?
Hemorojus – liga, apie kurią žmonės nenoriai kalba net medicinos gydytojo kabinete. Tuo metu visame pasaulyje ja serga daug žmonių – yra paskaičiuota, kad per metus visuose žemynuose padaroma per 10 milijonų hemorojaus gydymo intervencijų.
Kardiologas atsakė, kodėl neturint antsvorio, blogasis cholesterolis vis tiek per didelis: patarė, kaip sumažinti (6)
Cholesterolis žmogaus organizme yra būtina medžiaga, tačiau problemos prasideda tada, kai mažo tankio arba, kitaip vadinamo, blogojo cholesterolio kraujyje yra daugiau, nei reikėtų. Su šia problema susidūrė ir „Delfi“ skaitytoja Solveiga.
Apelsinai ir mandarinai dažnam siejasi su žiemos šventėmis ir žiema apskritai. Juk būtent šiuo laiku parduotuvių lentynos prisipildo šiais sultingais oranžiniais vaisiais, kurių, atrodytų, neįmanoma atsivalgyti. O kur dar pasakojimai apie tai, kad jie – puikus vitaminų šaltinis!