Pavasaris ir vasaros pradžia savo orų įvairove spėjo nustebinti ne vieną. Sniegas gegužės mėnesį, škvalai, viesulai bei karštis – tokios orų permainos tikrai nėra būdingos Lietuvai. Tačiau jau pats metas prie to priprasti – mokslininkai teigia, kad ateityje europietiškų vasarų laukia pokyčiai.
klimato pokyčiai
8 straipsnių
Imperijos sužlunga dėl įvairiausių priežasčių – invazijos, per didelės ekspansijos, korupcijos, ekonominių sunkumų, klimato pokyčių ir t. t. Neseniai atlikto tyrimo autoriai įvardija dar vieną, kiek neįprastą, tačiau, jų manymu, realią valstybės sužlugimo priežastį – dulkių audras. Mokslininkai spėj...
Londono universiteto koledžo mokslininkai teigia, kad europiečių vykdyta Amerikos kolonizacija sukėlė pasaulinius klimato pokyčius.
Penktadaliui pasaulio augalų rūšių iškilęs pavojus išnykti, antradienį perspėjo Didžiosios Britanijos tyrėjai, paskelbę precedento neturinčią studiją apie pasaulio augalijos padėtį.
Vabzdžiai yra gausiausia gyvūnų grupė žemėje. Dėl didelio skaitlingumo ir biomasės tai ypač reikšminga mitybos grandinės dalis gamtoje. Būtent jais daugiausiai ir maitinasi paukščiai ir šikšnosparniai. Klimato pokyčiai neabejotinai daro įtaką visai gyvajai gamtai, ne išimtis ir vabzdžiai.
Klimato pokyčiai smarkiai susiję su smurto didėjimu visame pasaulyje, sakoma ketvirtadienį JAV mokslo žurnale paskelbtoje studijoje, kurioje pykčio proveržiai siejami su šylančiais orais.
250 laukinėje gamtoje likusių Iberijos lūšių išsaugojimui jau skirta per 100 mln. eurų, tačiau jų ateitis vis dar neaiški. Mokslininkai skaičiuoja, kad šios lūšių rūšies neliks jau po 50 metų.