Abiturientų baimes ir jaudulį dėl brandos egzaminų keičia stojimų nerimas. Pasibaigus bendrajam priėmimui į aukštąsias ir profesinio rengimo mokyklas paaiškės, kurie jaunuoliai kvietimo studijuoti ar mokytis negavo. Tačiau nusiminti neverta, siekti svajonių profesijos stojantieji galės papildomo pri...
kolegija
31 straipsnių
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, pernai rudenį IT studijas šalies aukštosiose mokyklose pradėjo 2 096 studentai. Kelių inžinerijos bakalaurą visoje Lietuvoje praėjusiais metais baigė net penkiasdešimt kartų mažesnis absolventų skaičius – vos 41. Tokį didžiulį skirtumą tarp šių spe...
Domitės, kur studijuoti? Tuomet į galimų pasirinkimų sąrašą būtina įtraukti prieš ketvirtį amžiaus Kaune įkurtą Kolpingo kolegiją, siūlančią ne tik aukštojo mokslo išsilavinimą, tačiau ir bendrą asmenybės tobulėjimą! Šioje aukštojoje mokykloje puoselėjama krikščioniška moralė, ugdomi įvairių profesi...
Visada norėjau padėti žmonėms. Turbūt ši mano savybė ir nulėmė specialybės pasirinkimą. Prieš keturis metus baigiau kolegiją ir šiuo metu esu socialinė darbuotoja, dirbanti su sutrikusio intelekto asmenimis.
Šios profesijos atstovai uždirba daugiau kaip 1000 eurų, bet darbdaviai skundžiasi darbuotojų stygiumi (38)
Kvalifikuotų specialistų – ypač informacinių technologijų ir šiuolaikines technologijas išmanančių inžinerijos profesionalų – trūkumas viešojoje erdvėje jau kurį laiką minimas kaip viena ryškiausių šalies darbo rinkos tendencijų. Nors inžinerinės pramonės specialistai vidutiniškai uždirba beveik 50 ...
Tradiciškai metų pradžioje moksleivius ir visus kitus, kurie domisi studijomis Lietuvoje, kviečia studijų mugės, kasmet sutraukiančios tūkstančius lankytojų. Sausio 11 dieną Klaipėdoje vyko „Studijų regata‘19“, sausio 17 dieną Kaune – „Aukštųjų mokyklų mugė 2019“, o vasario 7-9 dienomis vyks Vilniuj...
Nesutikę pasirašyti naujų sutarčių ir už mokslą mokėti brangiau studentai teigia sulaukę grasinimų (17)
Šiaulių valstybinės kolegijos studentai skundžiasi, jog yra verčiami pasirašyti naujas studijų sutartis. Esą viduryje mokslo metų kolegijos vadovai, prisidengdami Švietimo ir mokslo ministerijos įsakymu, nusprendė visiems didinti kainą už mokslą. Nesutikę mokėti brangiau ir sudaryti naujų sutarčių s...
Būsimieji studentai, gavę vietas bendrabutyje, jau pradeda kurtis naujais namais bent keleriems metams tapsiančiuose bendrabučiuose. Deja, ne visus naujieji namai nustebina maloniai.
Nuo gimimo sergu cerebriniu paralyžiumi, kas riboja mano judėjimą iš vienos vietos į kitą, tačiau, su mamos pagalba, liga man nesutrukdė įgyti aukštąjį išsilavinimą.
Ketvirtadienį prasideda bendrasis priėmimas į šalies universitetus ir kolegijas, pirmąkart naudojantis bendrojo priėmimo sistema bus galima registruotis ir į profesines mokyklas.
Profesinė praktika – puiki galimybė studentui išbandyti save, įgyti daugiau žinių ir galbūt netgi susirasti darbą. Kaip tik todėl kolegijos tam stengiasi skirti daug dėmesio. DELFI domisi, kokios naudos iš to turi studentai.
Pagaliau sulaukėme. Premjero sudaryta darbo grupė paskelbė po septyniais užraktais kurtą aukštųjų mokyklų pertvarkos planą. Reformatoriai tikisi, kad liks mažiau kaip pusė valstybinių universitetų, sumažės ir kolegijų.
Užsienyje gyvenę ir ten mokslus baigę, tačiau grįžti į tėvynę nusprendę lietuviai pateko į itin keblią situaciją. Tik Lietuvoje jie sužinojo, kad svečioje šalyje studijavo ne universitete, kaip manė, o kolegijoje.
Trečiadienio popietę Vilniaus policijos pareigūnai ir medikai gavo pranešimą, kad susidūrė automobilis ir motociklas.
Stojančiųjų į aukštąsias elgesys atskleidė naują tendenciją – universitetai apleidžia lyderių pozicijas. Vis daugiau jaunuolių renkasi studijuoti kolegijose.
Daugelis buvusių abiturientų jau pasirašė sutartis su aukštosiomis mokyklomis ir nekantriai laukia rugsėjo, kuomet taps studentais. Tiesa, dažnas jų į ateitį žvelgia susirūpinusiu žvilgsniu – laukia daugybė naujovių.
„Valytoja – alpinistė“, – taip ironiškai DELFI skaitytojas pavadino žmogų, be jokių saugos priemonių valantį Panevėžio kolegijos langą. Iš lauko pusės stiklą pastato trečiame aukšte blizginusi kolegijos darbuotoja tai darė tiesiog stovėdama ant palangės, prisilaikydama už stiklo.
Į DELFI besikreipusi mergina atskleidė neįtikėtiną tvarką Vilniaus dizaino kolegijoje. Patyčios iš studentų, kompetencijos dėstyti trūkumas ir visiška nepagarba vieni kitiems – anot merginos, tai įprasta minėtoje mokymosi įstaigoje.
„2000 litų, savaitė laiko, niekas nieko nesužinos. Galime pasirašyti sutartį“, – taip patiklius studentus vilioja internete eruditais prisistatantys asmenys.
Remiantis LAMA BPO duomenimis, praėjusiais metais 46 proc. jaunuolių už studijas mokėjo patys. Šiemet valstybės finansuojamų vietų skaičius aukštosiose mokyklose dar sumažėjo, o pačios studijos pabrango.