Panašu, kad COVID-19 ir vėl primena apie save. JAV, Jungtinėje Karalystėje (JK) ir Kinijoje daugėja užsikrėtusiųjų, o užsienio žiniasklaida mirga nuo antraščių apie aptiktą naują COVID-19 atmainą.
koronaviruso atmainos
55 straipsnių
Koronaviruso atmaina – tai Covid-19 ligos variantas. Koronavirusui mutuojant keičiasi ligos sunkumas ir eiga, kinta simptomai. Pasaulyje jau buvo Delta, Omikron, taip pat yra britiškoji, indiškoji atmainos.
JK buvo aptikta nauja „Covid“ atmaina – Pirola, kai nuotekose buvo rasta varianto pėdsakų.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir JAV sveikatos tarnybos penktadienį pranešė, kad atidžiai stebi naują COVID-19 atmainą.
Pasaulio sveikatos organizacija 2021 m. lapkričio mėn. atsiradusį naują koronaviruso variantą omikron (B.1.1.529) paskelbė keliančiu susirūpinimą. Dėl žaibiško plitimo ši koronaviruso atmaina ne tik per ganėtinai trumpą laiką užkariavo visus žemynus, bet ir pilnai išstūmė prieš tai dominavusią delta...
PSO sunerimo dėl naujos koronaviruso atmainos: ji perduodama lengviau už bet kurį kitą žinomą variantą (2)
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sunerimusi dėl naujos koronaviruso atmainos XBB.1.5. Spalį aptikta atmaina perduodama taip lengvai, kaip joks kitas iki šiol žinomas variantas, trečiadienį Ženevoje pareiškė PSO koronaviruso ekspertė Maria van Kerkhovė.
Imunologai perspėja, kad naujausia koronaviruso atmaina gali sukelti įvairių simptomų, įskaitant tokį, kuris pasireiškia nakties metu, rašo independent.co.uk.
Tyrimai rodo, kad užsikrėtus „Covid-19“ gali atsirasti pakitimų smegenyse. Mokslininkai nustatė reikšmingus MRT (magnetinio rezonanso tomografijos) tyrimo skirtumus prieš ir po infekcijos, skelbia BBC.
Į koronaviruso omikron atmainą daug kas linkę žiūrėti pro pirštus, tarsi į mažiau pavojingą. Vis dėlto įspėjama ir apie tris šios atmainos pavojingas savybes.
Omikron simptomai skiriasi nuo kitų atmainų: išsiskiria vienas požymis, kurio priežasties niekas negali paaiškinti (153)
COVID-19 pacientų, sergančių omikron atmainos sukelta infekcija, patiriami simptomai „gana skiriasi“ nuo tų, su kuriais susiduria ankstesnių atmainų, pavyzdžiui, deltos, susargdinti asmenys, teigia Jungtinės Karalystės vyriausybei COVID-19 klausimais patarinėjantis mokslininkas, informuoja iflscienc...
Koronaviruso omikron atmaina, kurią Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pavadino keliančią nerimą, jau buvo aptikta keliose Europos šalyse.
Pietų Afrikoje atrastą naują pandeminio koronaviruso atmainą mokslininkai laiko keliančiu didžiausią nerimą nuo delta varianto atsiradimo.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį paskelbė, kad neseniai atrastas COVID-19 sukeliančio koronaviruso variantas B.1.1.529 yra keliantis susirūpinimą, ir šiai atmainai suteikė graikiškos omikron raidės pavadinimą.
Mokslininkas: dabartinė koronaviruso banga Lietuvoje rūstesnė nei ankstesnės, nerimą kelia mirtys (294)
Koronaviruso delta atmaina neleidžia atsipalaiduoti. Sergamumas nenumaldomai auga, kartu daugėja ir mirčių, kurios kasdien skaičiuojamos dviženkliais skaičiais, nors ruduo dar nė neįpusėjo. Pavyzdžiui, vien per pastarąją parą, kaip skelbia Statistikos departamentas, Lietuvoje nustatyti 1225 nauji CO...
Daktaras Pečeliūnas – apie į reanimaciją pakliuvusius skiepų priešininkus: situacija būna tikrai dramatiška (772)
Mažiausiai viena doze paskiepytų pilnamečių Lietuvos gyventojų dalis peržengė 70 procentų ribą. Prezidentas Gitanas Nausėda „Facebooke“ tuo džiaugėsi: „Šiandien 70 proc. mūsų šalies suaugusiųjų jau yra pasiskiepiję bent vienu skiepu. Lietuva vakcinacijos tempu pralenkė Baltijos šalis ir nemažai Euro...
Prakalbo apie naują koronaviruso atmainą miu: nežino, ar gali aplenkti dominuojantį delta variantą (85)
Europos vaistų agentūra (EVA) ketvirtadienį teigė, kad miu yra galbūt nerimą kelianti koronaviruso atmaina, tačiau šiuo metu nėra duomenų, jog ji gali aplenkti dominuojantį delta variantą.
Profesorius Kalibatas paaiškino, kuo pavojinga koronaviruso delta atmaina: keli dalykai kelia nerimą (35)
Koronaviruso delta atmaina, taip dar neseniai tik praėjusių metų gruodžio mėnesį nustatyta Indijoje, atrodo, baigia užkariauti jau visą pasaulį, iškeldama vis naujus iššūkius tiek sveikatos apsaugos sistemoms, mokslininkams ir, savaime suprantama, politikams. Dar blogiau, atsiranda nieko gero nežada...
Socialiniuose tinkluose dalinamasi lentele, kurioje, esą, vaizduojami „suplanuoti“ COVID-19 variantai. Lentelėje pateikta informacija pagrįsta populiaria sąmokslo teorija, neva, naujojo koronaviruso pandemija yra iš anksto suplanuota.
Biologas pateikė 4 scenarijus, kaip toliau vystysis koronavirusas: vienas optimistiškas, kiti itin gąsdinantys (287)
Kas su koronavirusu vyks toliau? Ar jis kada nors išnyks? Kaip gyvensime su šia infekcija? Tokie klausimai nuo pat pandemijos pradžios kilo kone kiekvienam pasaulio gyventojui. Pirmą kartą išgirdus apie naująjį koronavirusą, dauguma tikėjosi, kad tai laikina ir neilgai trukus viskas grįš į savo vėže...
Mokslininkai išsiaiškino, kas smarkiai padidina riziką atsirasti vakcinoms atsparioms koronaviruso atmainoms (26)
Sušvelninti apribojimai, tokie kaip kaukių dėvėjimas ar socialinio atstumo laikymasis, kai dauguma žmonių yra paskiepyti, smarkiai padidina riziką atsirasti koronaviruso atmainoms, kurios yra atsparios vakcinoms, rodo penktadienį paskelbtas tyrimas.
Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas Marius Strioga surinko naujausius mokslo duomenis apie delta koronaviruso atmainą. Juose – įspūdingi palyginimai apie šios atmainos užkrečiamumą ir apie tai, kaip ji plinta tarp skiepytų ir neskiepytų ar nepilnai paskiepytų nuo koronaviruso asmenų.