Po penkių mėnesių darbo Kinijos kosminėje stotyje į Žemę sugrįžo trys kinų astronautai. Erdvėlaivio „Shenzhou 16“ grįžimo kapsulė antradienį nusileido netoli Jiuquano kosmodromo Gobio dykumoje. Astronautų sugrįžimą tiesiogiai transliavo valstybinė televizija.
kosminė stotis
20 straipsnių
Kosminė stotis yra dirbtinis žmogaus sukurtas kosminis aparatas, galintis skraidinti įgulą ir skrieti aplink Žemę kaip dirbtinis palydovas. Kosminė stotis turi bent vieną erdvėlaivių švartavimosi mazgą tam, kad prie jos galėtų prisišvartuoti automatiniai bei pilotuojami erdvėlaiviai.
Ketvirtadienį Kinija pasiuntė naują įgulą į savo kosminę stotį „Tiangong“, tai naujausia misija pagal plečiamą kosmoso programą, apimančią planus iki 2030 m. pasiųsti žmones į Mėnulį.
Kinija antradienį paleido raketą su trijų astronautų įgula, turinčia užbaigti nuolat orbitoje esančios kosminės stoties statybą.
Kinijos raketa sekmadienį išgabeno antrą iš trijų modulių jos naujai kosminei stočiai, paskelbė valstybinė žiniasklaida
Kosmoso lenktynės tęsiasi: „Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas ruošiasi į orbitą paleisti savo privačią kosminę stotį (6)
„Amazon“ įkūrėjo Jeffo Bezoso kosmoso kompanija „Blue Origin“ paskelbė apie ketinimus 2025–2030 m. paleisti į orbitą privačią kosminę stotį.
Kinija ruošiasi tapti vienintele šalimi, turinčia kosminę stotį: krovininiai erdvėlaiviai kyla vienas po kito (32)
Kinija nusiuntė į orbitą dar vieną erdvėlaivį su medžiagomis naujai savo kosminei stočiai. „Langer Marsch 7“ tipo raketa, iškėlusi krovininį laivą „Tianzhou 3“, pirmadienį pakilo iš Venčango kosmodromo Hainano saloje.
Kinijos astronautai penktadienį išėjo į šalies naujosios kosminės stoties „Tiangong“ išorę, kad baigtų montuoti kibernetinį manipuliatorių ir atliktų kitus darbus.
Istorinis įvykis kosmose: Kinijos erdvėlaivis su trijų astronautų įgula susijungė su naująja kosmine stotimi (38)
Kinijos erdvėlaivis, skraidinantis tris įgulos narius, ketvirtadienio popietę sėkmingai susijungė su naująja šalies kosmine stotimi – praėjus apie septynioms valandoms po starto, pranešė kinų kosmoso agentūra.
Kinija birželį pasiųs trijų astronautų įgulą į šalies statomą naują kosminę stotį, kur jie turėtų praleisti tris mėnesius, pranešė vienas kosminės programos pareigūnas.
Rusija ketvirtadienį paleido nepilotuojamą erdvėlaivį su žmogaus dydžio androidu, turinčiu išbūti 10 dienų Tarptautinėje kosminėje stotyje, kur mokysis padėti astronautams.
Nebeveikianti Kinijos kosminė stotis pirmadienį įskriejo į Žemės atmosferą ir suiro, o jos nesudegusios nuolaužos nukrito Ramiojo vandenyno pietinėje dalyje.
Du amerikiečių astronautai išėjo į atvirą kosmosą ketvirtadienį pakeisti Tarptautinės kosminės stoties (TKS) aušinimo sistemos išorinių žarnų ir kitos įrangos, sakoma JAV kosmoso agentūros paskelbtame vaizdo pranešime.
Didžiųjų valstybių kosminės agentūros stebi paskutines pirmosios Kinijos orbitinės stoties „Tiangong-1“ gyvavimo dienas ir valandas.
Kinijos pirmoji kosminė stotis „Tiangong 1“ ateinančio mėnesio pabaigoje tikriausiai įskries į Žemės atmosferą ir sudegs, bet dalis jos nuolaužų gali pasiekti planetos paviršių, prognozuoja JAV ekspertai.
Kosmoso užkariavimas yra labai brangus užsiėmimas, ypač kai tarptautinis bendradarbiavimas yra negalimas. Tokioje situacijoje dabar yra Kinija, kuri negali dalyvauti Tarptautinės Kosminės Stoties programoje.
Čiaudėdami mes išvalome kvėpavimo takus nuo dulkių ir kitų dirgiklių. Tačiau kosmose viskas kitaip – ar ten iš viso galima čiaudėti? Kaip astronautai susitvarko su čiaudėjimu kuomet dirba atvirame kosmose?
Kinijos kosminė stotis Tiangong-1 dabar yra nebekontroliuojama ir tikimasi, nukris į Žemę jau kitais metais. Bet ne nuošalioje vietoje, kur savo dienas baigia dauguma kitų erdvėlaivių.
Prieš kelias dienas Europos kosmoso agentūra išplatino vaizdo įrašą, sukurtą iš begalės tarptautinėje kosmoso stotyje dirbančio prancūzų astronauto Thomaso Pesquet padarytų nuotraukų.
Kinija praneša, kad naujos kartos raketos paleidimas į erdvę tampa itin svarbiu etapu vis didesnes apsukas įgaunančioje šalies kosminėje programoje. Dar iki šių metų pabaigos šalis į orbitą ketina paleisti antrąją savo kosminę stotį. Apie tai praneša AP.
1986 m. kovą į kosminę stotį „Mir“ atvyko pirma ekspedicija, o po penkiolikos metų, 2001 m. kovą, sovietų kosmonautikos pasididžiavimas atsidūrė Ramiojo vandenyno dugne.