Birželio 24 d. Ukrainos ginkluotosios pajėgos atakavo Kryme stovintį Kosminių ryšių centrą. Tai ne pirmas kartas, kai ukrainiečiai bando sunaikinti šį objektą. „Forbes“ paanalizavo, kodėl jis toks svarbus.
kosmoso programa
7 straipsnių
Po penkių mėnesių darbo Kinijos kosminėje stotyje į Žemę sugrįžo trys kinų astronautai. Erdvėlaivio „Shenzhou 16“ grįžimo kapsulė antradienį nusileido netoli Jiuquano kosmodromo Gobio dykumoje. Astronautų sugrįžimą tiesiogiai transliavo valstybinė televizija.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas apsilankė pirmojo šalyje žvalgybinio palydovo surinkimo įmonėje, o tai rodo, kad valstybė gali greitu metu paleisti savo pirmąją kosminę raketą per maždaug septynerius metus.
Pietų Korėja ketvirtadienį paleido pirmąją savo sukurtą kosminę raketą, bet ši nesugebėjo iškelti į orbitą palydovo muliažo.
Dar šių metų rugsėjį privati amerikiečių bendrovė „SpaceX“ sėkmingai iškėlė į orbitą vieną slapčiausių Pentagono ginklų – nepilotuojamą daugkartinį erdvėlaivį X-37B. Viešai iki šiol taip ir nėra žinoma, ką šis aparatas veikia kosmose ir kokia jo paskirtis. Tačiau jau 5-oji, rekordiškai ilga X-37B mi...
Ketvirtadienį prasideda paskutinis „Cassini“ misijos etapas. Saturną dvylika metų tyrinėjęs zondas iki balandžio 22-os dienos skraidys ašigaline orbita aplink Saturną, kas savaitę kirsdamas žiedų plokštumą.
Susipažinkite – amfibinis kelių monstras TREKOL, pagamintas UAZ-31514 pagrindu. Jis kainuoja apie 26 tūkst. 500 JAV dolerių. Įdomu tai, kad ši transporto priemonė naudojama Rusijos kosmoso programoje kaip mašina, padedanti ieškoti „Soyuz“ raketų dalių, atsiskiriančių paleidimo metu.