Įvairiose šalyse į kosmosą paleidžiama vis daugiau raketų ir palydovų, todėl vis labiau tikėtini susidūrimai. Šią tendenciją ES mokslinių tyrimų projektai siekia pažaboti.
kosmoso šiukšlės
6 straipsnių
Gausėjant kosminių skrydžių, orbitoje aplink Žemę kaupiasi vis daugiau šiukšlių. Tai įvairios nuolaužos, raketų dalys ir nebeveikiantis kosminiai aparatai; NASA šiuo metu seka daugiau nei 27 tūkstančius objektų, o mikroskopinių jų yra milijonai. Šiukšlės kelia pavojų kitiems erdvėlaiviams, taigi vis...
Gausėjant kosminių skrydžių ir palydovų skaičiui, gausėja ir kosminių šiukšlių. Tarp jų rasime tiek darbą baigusius zondus, tiek raketų-nešėjų liekanas, tiek įvairias nuolaužas. Skaičiuojama, kad centimetro ir didesnių nuolaužų orbitoje aplink Žemę yra daugiau nei milijonas, ir kasdien vis gausėja.
Nuo palydovų liekanų iki nubyrėjusių kosminių laivų dažų. Žmonija sugebėjo į kosmosą paleisti daugiau atliekų nei astronautų. Šimtai tūkstančių įvairaus dydžio šiukšlių ne tik signalizuoja apie pavojingą žmonių rūšį, bet ir sukelia didelę grėsmę kosmoso tyrinėjimams. Pasaulyje jau sukurta sprendimų ...
Europos kosmoso agentūra perspėja apie galimą palydovo „Solar Orbiter“ susidūrimą su kosminėmis šiukšlėmis (4)
Europos kosmoso agentūra (EKA) pranešė penktadienį besiruošianti pakoreguoti Saulę tyrinėjančio palydovo „Solar Orbiter“ orbitą, siekiant išvengti potencialaus susidūrimo su kosminėmis šiukšlėmis rizikos.
Žemės orbitoje pasiekta kritinė riba: astrofizikai perspėja imtis neatidėliotinų veiksmų – artimiausiu metu prasidės susidūrimai kosmose (103)
Rusijos raketos bandymas, per kurį šią savaitę buvo sunaikintas nebenaudojamas palydovas, pabrėžia didėjančią kosmoso šiukšlių grėsmę – nepaisant to, tokios kompanijos kaip „SpaceX“ ir „Boeing Co.“ ateinančiais metais planuoja į orbitą paleisti net 65 000 naujų komercinių erdvėlaivių.