Verslo subjektai, vykdydami veiklą, neretai sudaro reikalavimo perleidimo sutartis. Advokatų profesinės bendrijos „NEWTON LAW“ teisininkė, advokato padėjėja Gerda Tautkuvienė pažymi, kad Civilinis kodeksas nustato teisę kreditoriui be skolininko sutikimo perleisti reikalavimą kitam asmeniui, jeigu t...
kreditorius
18 straipsnių
Kreditorius – juridinis ar fizinis asmuo, suteikęs, teikiantis arba suinteresuotas įmonei, įstaigai teikti skolon finansus, prekes, paslaugas.
Kad ir kokia paprasta atrodytų tiesa, jog geriausias būdas išvengti nemalonumų – tinkamas įsipareigojimų vykdymas. „TGS Baltic“ asocijuotoji partnerė Žydrūnė Stuglytė pastebi, kad bankroto priežastimi gali tapti įsipareigojimų nevykdymas vos vienam kreditoriui, nepaisant visos kitos veiklos.
Augant elektros energijos, šildymo bei kitų komunalinių paslaugų kainoms, tikėtina, kad vis daugiau namų ūkių laiku sumokėti už jas gali tapti iššūkiu. Kaip elgtis, kad išvengtumėme skolų susidarymo, ir kokias teises turime, jei skolos jau perduotos administravimo bendrovei ar antstoliui?
Šiandien neretai pasitaiko situacijų, kai asmuo, turėdamas skolų, visai neskuba jų išmokėti ir todėl jas tenka išieškoti antstoliams. Tačiau ir antstoliams ši užduotis ne visada paprasta, nes skolininkas labai dažnai neturi nei turto, nei pajamų. Norintys bet kokia kaina išvengti skolos padengimo ne...
Rusija pirmą kartą per daugiau nei šimtmetį neįvykdė savo užsienio skolos įsipareigojimų. Buvęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas teigia, kad tai turės įtakos šalies reputacijai ir galimybėms skolintis, tačiau nesukels didesnių problemų ekonomikai, praneša LNK Žinios.
Teisininkas atsako: kaip elgtis, jei skolų išieškojimo įmonė ragina sumokėti jau išmokėtą skolą? (3)
Džiaugiatės pagaliau išmokėję skolą kreditoriui, tačiau netikėtai gavote raginimą gerokai paaugusią tą pačią skolą dar kartą sumokėti skolų išieškojimo įmonei? Į skaitytojo klausimą, ką tokiu atveju daryti, atsako Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) narė advokatė Eglė Morkūnienė.
Iš savo klientų nuolatos tenka išgirsti daug skundų antstolių atžvilgiu. Tenka sutikti, kad ši sistema tikrai neveikia tobulai, yra daug taisytinų dalykų, bet padėtis kiekvienais metais gerėja. Iš tikrųjų antstolio darbas yra sudėtingas, nes nuolatos atsiduriama tarp dviejų ugnių – kreditorius pykst...
Kazimieras Karpickis. Fizinių asmenų bankrote svarbūs pokyčiai – anksčiau nurašytos skolos gali vis dar galioti (2)
Gegužės pabaigoje Lietuvos Konstitucinis Teismas paskelbė nutarimą, kuris turi didelę reikšmę Fizinių asmenų bankroto įstatymui (FABĮ). Anot Konstitucinio Teismo išaiškinimo, šio įstatymo viena iš dalių prieštarauja Konstitucijai.
Turbūt daugelis įmonių yra susidūrusios su nesąžiningais skolininkais, kurie savo kreditoriaus realiai egzistuojantį reikalavimą įskaito į jų tariamą (neegzistuojantį) reikalavimą kreditoriaus atžvilgiu. Kaip tokiu atveju elgtis? Ignoruoti tokį įskaitymą, ar reikšti savarankišką reikalavimą teisme d...
Man yra paskelbtas bankrotas, dirbu tolimųjų reisų vairuotoju, bet kreditorius reikalauja 50 proc. nuo mano gaunamų komandiruotpinigių. Ar jis elgiasi teisingai?
Neseniai patvirtintas sprendimas skirti paskolos dalį iš Europos stabilumo mechanizmo (ESM) programos lėšų ir Graikijos pasiektas kompromisas su kreditoriais naujienų portaluose nusileido Didžiosios Britanijos svarstymams dėl savo ateities ES.
Klausk teisininko: ar emigrantas turi pranešti skolininkams, jei Anglijoje iškelta bankroto byla? (12)
Ką reikėtų daryti Lietuvoje, jeigu man, kaip fiziniam asmeniui, Anglijoje yra paskelbtas bankrotas? Ar reikia kur nors kreiptis, ar aš privalau išversti bankroto dokumentus į lietuvių kalbą, nes didžioji dalis skolų yra Lietuvoje.
Buvusiam verslo partneriui paskolinau pinigų sumą. Siekiant patvirtinti šį faktą bei užtikrinti paskolintos sumos grąžinimą, skolininkas pasirašė neprotestuotiną paprastąjį vekselį, kuriame nurodyta konkreti apmokėjimo data.
Ar galima reikalauti iš skolininko sutartyje numatytų delspinigių ir kartu įstatyme numatytų palūkanų, jei skolininkas pažeidė prievolės įvykdymo terminą?
Restruktūrizavimo proceso tikslas – sudaryti sąlygas juridiniams asmenimis, turintiems finansinių sunkumų ir nenutraukusiems ūkinės komercinės veiklos, išsaugoti ir plėtoti šią veiklą, sumokėti skolas ir išvengti bankroto.
Mano miręs tėvas turėjo butą, tačiau buvo prisiėmęs įvairių kreditų iš bankų ir greitųjų kreditų bendrovių, buvo didelių skolų už šildymą. Dabar galėčiau paveldėti jo butą, tačiau girdėjau, kad paveldėsiu ir jo skolas. Ar galiu paveldėti tik jo butą? Kur galėčiau gauti informaciją apie mirusio tėvo ...
Ką daryti, jei darbdaviui nėra paskelbta bankroto procedūra? Fiziškai nėra kam įteikti bankroto dokumentų, nes įmonės vadovas – ne Lietuvos pilietis. Iškilus sunkumams – jis tiesiog pabėgo atgal į tėviškę. Iš darbo esu atleista 2010 m. pradžioje, o galutinio atsiskaitymo nėra iki šiol – susidariusi ...
Piniginė prievolė – tai teisinis santykis, kurio viena šalis (skolininkas) privalo sumokėti kitai šaliai (kreditoriui), o kreditorius turi teisę reikalauti iš skolininko, kad šis įvykdytų savo pareigą. Su piniginių prievolių pagrindu atsirandančiais teisiniais santykiais susiduriame kiekvieną dieną,...