Susiviliojau internete rastu mišrainės žiemai receptu ir pasidariau kelis stiklainiukus cukinijų mišrainės žiemai. Neapsirikau – labai skanu ir pikantiška! Išbandykite mišrainės žiemai receptą ir jūs!
Krienai
75 straipsnių
Krienas (lot. Armoracia, angl. Horseradish, vok. Meerrettich, Kren) – bastutinių (Brassicaceae) šeimos augalų gentis, kurioje viena Lietuvoje auganti rūšis – valgomasis krienas (Armoracia rusticana). Auginamas kaip prieskoninis augalas. Šaknyse ir lapuose yra daug vitamino C (apie 290 mg kilograme šaknų) ir fitoncidų. Šaknys ilgos, storos, mėsingos. Šaknyse gausu mineralinių druskų (kalio, kalcio, magnio, sieros, vario, fosforo, ir kt.).
Šparaginės pupelės žiemą bus puikus garnyras. Darbas greitas – marinatą išvirsite per 5 minutes. Karštu marinatu užpilkite šparagines pupeles ir sandariai užsukite dangtelius.
Šv. Velykos sunkiai įsivaizduojamos be užkandžių su liežuviu. Šįkart virtuvės šefai Paulius Lenkšas ir Pavels Matveks kviečia pasigaminti gardžius užkandžius su liežuvio įdaru. Gamindami užkandžius su liežuvio vyniotiniu užtruksite vos 15 minučių.
Užkandis su rikotos sūriu – puiki idėja užkandžių stalui. Traškus „indelis“, purus kremas ir daržovių gaiva – viskas čia puikiai dera ir kuria nuostabų skonį. Ruoškite užkandžių tiek, kiek suvalgysite per dieną.
Silkę pataluose ruošia kiekviena šeimininkė ir šeimininkas ir kiekvienas receptą gali koreguoti savaip. Šis receptas, ko gero, yra arčiausiai klasikos. Išsisaugokite šį silkės pataluose receptą – pravers ir ateityje.
Sušių receptas praverčia ruošiantis vakarėliui, šventėms ar tiesiog sumanius pasimėgauti skaniu valgiu. Visus žemiau paminėtus ingredientus sušiams gaminti galite įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose. Wasabi krienų galima įsigyti pastos arba miltelių pavidalu. Jeigu įsigijote wasabi miltelius, s...
Krepšeliai su lašiša – užkandis, reikalaujantis kruopštumo, bet atrodantis itin elegantiškai. Puikus derinys, tiksiantis ir šeimos puotai. Krepšelius su lašiša gaminkite ir didžiosioms metų šventėms.
Greitiems pusryčiams ar vakarienei puikiai tinka karšti sumuštiniai. Šįkart juos gaminame su pievagrybiais, bet tinka kumpis, varškė ir pan. Karštus sumuštinius apibarstykite žalumynais ir skanaukite.
Jei reikėtų išrinkti tradicinį lietuvių virtuvės vasaros patiekalą, niekas tikrai nesuabejotų – tai šaltibarščiai. Ryškiai rožiniai, patiekti su šviežio derliaus bulvytėmis – tikras malonumas ir akims, ir skrandžiui.
Prancūziški dešrainiai su krienų padažu – šiltojo sezono atributas. Tai vienas populiariausių iškylų patiekalų. Prie prancūziškų dešrainių su krienų paruoškite daržovių.
„Mes visi po truputį mokėmės, kažko ir kažkaip“, – rašė Aleksandras Puškinas. Tačiau vargu ar šis klasikas galvoje turėjo daržininkystę, nors ir ją reikia nuo kažko pradėti. O pradėti geriausia nuo garantuoto ir lengvai pasiekiamo rezultato.
Neveltui apie šventes – liežuvio salotos yra vienas didžiųjų metų švenčių delikatesas. Tačiau juk nebūtina laukti švenčių – gardžiomis liežuvio salotomis galima mėgautis ir vėsų rudenį.
Dietistė Vaida Kurpienė pateikė išvadas apie medų, česnaką, pipirus ir kitus imuniteto stiprintojus: ar tikrai visi yra tokie veiksmingi? (2)
Imuninės sistemos stiprinimas yra vienas geriausių būdų apsisaugoti nuo ligų. Nuo seno tikime liaudiškų priemonių veiksmingumu – žiemą vartojame daugiau medaus, česnako, pipirų, manydami, kad vitaminai, esantys šiuose produktuose, padės sustiprinti imunitetą. Bet ar tikrai šie produktai yra tokie ve...
Dar viena labai įdomi skonių kombinacija jūsų dėmesiui. Ypač jei jau randate agurkų-peraugėlių. Seniai marinuojame agurkus ir pomidorus su garstyčiomis, įvairiais lapais, česnakų ir krapų kotais, rodosi, ką dar besugalvosi. O štai viename tinklalapyje virė diskusija apie krienus, tuos tarkuotus, pir...
Natūralus antibiotikas, saugantis nuo vėžio ir turintis keliskart daugiau vitamino C, nei citrusiniai vaisiai – tai ne koks naujas stebuklingas vaistas, o paprasčiausi krienai, kuriuos turbūt tekę ragauti kiekvienam. Nors lietuvių mityboje šis prieskoninis augalas sutinkamas ne taip dažnai, speciali...
Mokslų daktarė paaiškino apie daržovę, kurią mūsų protėviai naudojo ir kaip vaistą, ir kaip maistą: daug prarandame jos nevartodami (81)
Mūsų protėviai naudojo krienus kaip vaistą ir kaip maistą. Egiptiečiai apie krienus žinojo dar 1500 metais pr. Kr. Tai – kryžmažiedė daržovė (kaip brokoliai, žiediniai, lapiniai (kale) kopūstai, ropės, ridikai, garstyčių sėklos).
Mėnesio pradžioje paruoškite lysves sėkloms ir daigams sodinti. Geriau iš anksto paruoškite dirvą, kad ji spėtų suslūgti, o kalkės neutralizuotųsi.