„Kol nebus išrinktas naujas lyderis, galima sakyti, kad esame ištikti tam tikros krizės“, – LRT.lt teigia Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) anksčiau vadovavęs Gediminas Kirkilas.
Kristina Miškinienė
75 straipsnių
Tiesioginiuose rinkimuose dėl Socialdemokratų partijos pirmininko posto varžysis 8 kandidatai - Zigmantas Balčytis, Mindaugas Bastys, Kristina Miškinienė, Andrius Palionis, Gintautas Paluckas, Mindaugas Sinkevičius, Artūras Skardžius, Mantas Varaška.
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vicepirmininkas Algirdas Sysas nekovos dėl partijos vadovo posto.
Po Seimo rinkimų į parlamentą nepatekę buvę Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nariai iki šiol sunkiai ieškosi darbo. Šiuo metu Seime dirbančios partijos vadovybės paramos nesulaukiantys buvę politikai teigia, kad po rinkimų LSDP viršūnės pasirūpino tik jiems artimais žmonėmis, penkt...
Kitąmet turėjęs įsigalioti privalomas faktinės gyvenamosios vietos deklaravimas atidėtas metams. Seimas antradienį 65 parlamentarams balsavus už, dviem – prieš ir penkiems susilaikius priėmė tokią Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pataisą.
Visuomenėje neseniai kilo didelis susirūpinimas, kad gyvenamosios vietos nedeklaravę gyventojai nuo kitų metų gali prarasti kai kurias išmokas ir susidurti su kitais nepatogumais. Ketvirtadienį Seime registruotas įstatymo projektas, kuriuo prievolė deklaruoti gyvenamąją vietą nukeliama dar vieniems ...
Seime šią savaitę numatytas nuo kitų metų galiosiančio naujojo Darbo kodekso pataisų priėmimas gali būti nukeltas į plenarinius posėdžius, kurie vyks jau po antrojo rinkimų turo.
Seimas trečiadienį atmetė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto Darbo kodeksui. Tai reiškia, kad nuo kitų metų pradžios galios liberalusis teisės akto variantas, priimtas Seime šiemet birželio mėnesį. Jį žadama šiek tiek dar pataisyti, bet nežymiai.
Seimas šeštadienį svarstys prezidentės Dalios Grybauskaitės veto darbo santykius liberalizuojančiam naujajam Darbo kodeksui. Pagal Seimo statutą, per posėdį parlamentarai turi nuspręsti, ar svarstyti grąžintą įstatymą iš naujo, ar laikyti įstatymą nepriimtu.
Lietuvoje bedarbių įtraukimui į darbo rinką skiriami šimtai milijonų eurų Europos Sąjungos (ES) ir valstybės biudžeto lėšų, tačiau jų įsisavinimas galėtų būti kur kas efektyvesnis, sako darbdaviai.
Nepasiturinčiai šeimai prašant socialinės pašalpos ir kompensacijų, į jos pajamas siūloma nebeįtraukti vaikų iki 18 metų uždirbtų lėšų.
Šeimai kreipiantis dėl piniginės socialinės paramos (socialinės pašalpos ir kompensacijų), siūloma, kad į šeimos pajamas nebūtų įskaitomos vaiko gaunamos pajamos.
Aktyviausiai Seimo pavasario sesijoje reiškėsi socialdemokratė Kristina Miškinienė, konservatorius Rimantas Dagys, pasyviausi kalbėtojai buvo „darbietė“ Vitalija Vonžutaitė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LRA) atstovas Juzefas Kvietkovskis.
Seimo nariai sako, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimas vetuoti naująjį Darbo kodeksą jų nenustebino, bet motyvus vertina skirtingai.
Seimas, svarstydamas „Sodros“ reformą, net nediskutavo dėl socialinio draudimo įmokų lubų įvedimo, nes joms nepritarė Socialinių reikalų ir darbo komitetas, tačiau valdantieji vėl siekia, kad lubos būtų nustatytos.
Valdantieji siekia atšaukti Seimo jau priimtus sprendimus, kad nuo 2018 metų būtų keičiama dabartinė vaiko priežiūros iki dvejų metų išmokų iš „Sodros“ skaičiavimo tvarka - grąžinta į prieškrizinį lygį.
Rengdamasis Seimo rinkimams, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Druskininkų skyrius praėjusią savaitę vienmandatėje apygardoje iškėlė Zenoną Streikų. Jis yra Druskininkų mero Ričardo Malinausko bendražygis nepartiniame judėjime „Už Druskininkus“.
Seimas antradienį pradėjo svarstyti antrą naujojo socialinio modelio dalį - „Sodros“ reformą, tačiau parlamentarai spėjo išsakyti tik savo vertinimus, o konkrečių pataisų svarstymą atidėjo į kitos dienos posėdį.
Seimas plenariniame posėdyje imasi svarstyti dar vieną naujojo socialinio modelio dalį – valstybinio socialinio draudimo įstatymus. Siūloma, kad „Sodrai“ didesnes įmokas turėtų mokėti smulkusis verslas, tačiau po svarstymo socialinių reikalų komitete išaugo valstybės įsipareigojimai vaikus auginanti...
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui nesutikus, kad ateityje „Sodra“ mokėtų didesnes motinystės išmokas, gimus dvynukams ar trynukams, dvi socialdemokratės siūlo tokias išmokas skirti iš valstybės biudžeto.