Lapkričio 17–tą minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena, tad šia proga visą mėnesį yra siekiama atkreipti dėmesį į anksti pasaulį išvydusių vaikelių ir jų šeimų iššūkius, sutelkti visuomenę jų sprendimų paieškai ir realiai pagalbai. Bendrausime su naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ vadove...
kūdikiai
199 straipsnių
Kiekvienas iš mūsų žino, kad kūdikio gimimas gali kardinaliai pakeisti gyvenimą. Tačiau mažai kas susimąsto apie fizinius pokyčius, kuriuos atneša šis įvykis. Ir kalbame ne tik apie motinos kūną po nėštumo. Ar tiesa, kad tapus tėvu, keičiasi ir vyro kūnas bei smegenys?
Nuo liepos 1 dienos visi Lietuvoje gimę kūdikiai skiepijami pneumokokinės infekcijos vakcina, apsaugančia nuo daugiau sukėlėjų. Valstybinė ligonių kasa nupirko 15-valentę vakciną, kuri jau pasiekė gydymo įstaigas. Skiepai apmokami Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl atžalų susilaukus...
Kiekviename vaiko amžiaus tarpsnyje miegas vis keičiasi – kūdikiai gali miegoti 12–16 valandų per parą, o paauglystėje natūralus noras miegoti pasislenka ir paaugliai eina miegoti vėliau nei įprastai, jiems pakanka 8–10 valandų miego.
„Anksti anksti anksti ryte, kol saulė dar vandenyje, tu atėjai tokia maža, kaip boružėlė raudona“, – tokiais žodžiais savo pirmąją gyvenime sukurtą lopšinę pradeda atlikėjas, renginių vedėjas Tadas Rimgaila. Trejų metų sūnų Oskarą auginantis vyras sako besidžiaugiantis, kad savo kūryba gali prisidėt...
Lietuvių pora teisiama Jungtinėje Karalystėje dėl žiauraus poelgio – slėpė kūdikių mirtį. Pranešama, jog moteris pripažįsta savo kaltę.
Socialinių tinklų naudotojai dalinasi paveikslėliu ir teigia, kad JAV smarkiai išaugo vaikams rekomenduojamų skiepų skaičius. Dėl padidėjimo kaltinamas 1986 m. Nacionalinis vaikų skiepijimo įstatymas, kuris, kaip teigiama, apsaugo farmacijos įmones nuo atsakomybės teisme.
Lietuviai į darželį atveda ir 4 mėn. kūdikius: darželio apsižiūrėti ateinančių mamų nebelydi priešiškai nusiteikusios močiutės (11)
Lietuvoje vaiko priežiūros atostogos suteikiamos net iki trejų metų ir tokios prabangos galėtų pavydėti ne viena išsivysčiusi pasaulio valstybė. Tačiau ne visi tėvai nori ja naudotis iki galo. Vieniems sėdint namie su vaiku trūksta pinigų, kiti netrunka išsiilgti savo darbo arba bijo padaryti pertra...
Kodėl žmonės negali atsiminti to, kas vyko pirmaisiais jų gyvenimo metais? Mokslininkai teigia radę, kur nugula šie prisiminimai (3)
Pirmasis nerangus bandymas ropoti. Pirmasis kieto maisto pojūtis burnoje. Galbūt netgi pirmasis mamos apkabinimas. Greičiausiai šių savo ankstyvos vaikystės gyvenimo įvykių neprisiminsime, bet su pelėmis atliktas atskleidė, jog tie prisiminimai egzistuoja ir netgi kažkur saugomi.
Specialistė pasakė, kada tinkamas laikas įverti auskarus vaikui: nesuvokiu noro pradurti ausis kūdikiams (1)
Pasitaiko tėvų, kurie skuba ausis pradurti vos gimusiems vaikučiams. Deja, toli gražu ne visų specialistų durys jiems atviros. Auskarų vėrimo specialistė Sandra Kuprytė, dar žinoma kaip „Sandra_piercing“, sako, kad jai tokie tėvų pageidavimai – nesuprantami.
Iš pirmo žvilgsnio skandinavų vaikų auklėjimas atrodo keistokas, bet iš tiesų jų sumanių metodų vertėtų pasimokyti daugeliui (1)
Įsivaizduokite: minkštai sninga, jūs stumiate gatve vežimėlį, kuriame miega jūsų pusės metų amžiaus kūdikis. Mėgstamiausia kavinė – čia pat, už kampo, nekantraujate apglėbti delnais karštos, garuojančios kavos puodelį. Atėjus paaiškėja, kad kavinėje – daug žmonių, sau dar šiaip taip atrastumėte viet...
Kovo mėnesį gimę vaikai pasižymi subtilia prigimtimi ir jautrumu. Tokiems vaikams tinka ne visi vardai. Kad vardas neprieštarautų vaiko prigimčiai, jį reikia parinkti išmintingai. Netrukus paaiškinsime, kokia yra kovo mėnesio vaikų prigimtis ir kokie vardai jiems tinka.
Gimus anūkei, 65 metų amžiaus Olha Lukina nuskubėjo į tada dar rusų okupuoto Chersono civilinės metrikacijos skyrių, vieną iš nedaugelio, kuriame naujagimiams tebebuvo suteikiama Ukrainos pilietybė.
Socialinių tinklų vartotojai, neslepiantys palaikymo Rusijos pusei šiuo metu Ukrainoje vykstančiame kare, pasidalino naujagimių trynukų fotografija, tvirtindami esą jie šių metų gruodžio mėnesį gimė Donbase, nepaisant regione vykstančių karo veiksmų. Tai – netiesa.
Ką tik gimęs žmogus daug kuo skiriasi nuo suaugusiojo – svarbiausi jo organai dar nėra visiškai subrendę. Tas pats pasakytina apie didžiausią žmogaus organą – odą. Vaikų klinikos „Mama, aš sergu“ vaikų ligų gydytoja dr. Indrė Plėštytė-Būtienė įvardijo pagrindines mažylių odos ypatybes, grėsmes jos s...
Socialinių tinklų vartotojai paskelbė žinutę apie tai, kad COVID-19 vakcinos esą veikia ja pasiskiepijusiųjų genetiką, o jei moteris pasiskiepija prieš pastodama, gimsta keisti kūdikiai, vadinamieji „transžmonės“, išsiskiriantys visiškai juodais akių obuoliais ir ankstyvame amžiuje įgyjantys tokių g...
Specialistai pasakė, koks vaiko amžius – tinkamiausias pradurti ausis: ne visiems tėvams tai patiks (2)
Išvydus vos kelių mėnesių amžiaus kūdikį su žvilgančiais auskarais ausyse, gali užplūsti įvairūs jausmai. Vieniems taip papuoštas mažylis kels susižavėjimą, kitiems – klausimų, kodėl tokio amžiaus vaikui apskritai reikalingi auskarai. Paklausus mamų, kokia jų nuomonė dėl auskarų vėrimo kūdikiams, jo...
Socialiniuose tinkluose platinami vaizdo įrašai, kuriuose teigiama esą ką tik gimusių kūdikių duomenys – kraujo žymenys ir antspaudai – siunčiami į Vatikano duomenų bazę. Tokiu būdu naujagimiai neva yra įkeičiami, parduodami, tampa preke. Tai – tik dar viena sąmokslo teorija.
Didžiausias tėvų rūpestis – gera jų vaikų sveikata, tad gimus kūdikiui namai prisipildo ne tik smagaus krykštavimo. Tėvams kyla begalė neatsakytų klausimų. Ar mažylis pakankamai valgo? Ne per dažnai serga? O ką daryti, jei karščiuoja ir viduriuoja?
Didžiausias tėvų rūpestis – gera vaikų sveikata. Tačiau pasauliui susiduriant su vis daugiau ekologinių iššūkių, tėvai galvoja ir apie tai, kaip atžalas auginti švarioje aplinkoje, ją išsaugant ateities kartoms.